Skocz do zawartości
Michał M.

Kompletny komputer stacjonarny do 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

 

Z racji, że nie mogę już znieść braku wydajności mojego laptopa na AMD, chciałem złożyć kompletny zestaw z monitorem i klawiaturą do 3500 zł pod gry>filmy. Pierwotnie chciałem to wszystko oprzeć o monitor Eizo 23" FS2333 1269 zł i obudowie Fractal Design Define R4 Arctic White – Window 367,75 zł. Monitor ma dobre recenzje i widziałem go w akcji, a R4 wygląda jak dla mnie świetnie i jest wyciszona. Co do reszty komponentów, to już obojętnie. Myślałem o I5-4570 699 zł i ewentualnie za 3 miesiące dobrać grafikę, np. nowego GeForca jak wyjdzie, z racji energooszczędności, itp.

 

Jednak znajomy programista stwierdził, że nie ma sensu ładować się w coś takiego i podpowiedział, że powinienem celować w monitor BenQ 24" LED GW2460HM Flicker-free 649 zł, np. Zalman Z3-Plus Midi-Tower Biały 143,01 zł (średnia, ale 4 wentylatory robią swoje - może się przyzwyczaję), jakiś i5 i może jak mi się uda to GTX 770.

 

Nie powiem - coś takiego nawet by mi odpowiadało i teraz prośba ogromna: czy w tych pieniądzach to się da zrobić, kosztem powiedzmy płyty głównej i zasilacza? Dysk twardy spodobał mi się SSD M500 120GB, HDD mogę dokupić w przyszłym miesiącu, bo mam jeszcze jakieś stare 2,5’’ z laptopa. Ram chciałem 8 GB w jednej kości, ale chyba budżet tego nie wytrzyma. Napęd mogę też sobie kupić w przyszłym miesiącu. Myszkę na usb gdzieś mam, klawiaturę tymczasową wezmę za 20 zł z moreli.

Jeżeli ten zestaw jest nierealny, to może wrócić do planu pierwotnego? Chciałem jeszcze podkreślić, że nie akceptuje już niczego co jest związane z AMD ;) System mam swój z DreamSpark’a. 

 

Bardzo proszę o pomoc, bo zestaw chciałbym mieć już u siebie jeszcze przed Wielkanocą :)

 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakie grasz gry? FPS, strategie, mieszanka? To istotne z punktu widzenia doboru monitora. Przy czym budżet 3500 PLN nie pozwoli Ci zbytnio na rozwinięcie skrzydeł ;)

Szedłbym w stronę tańszego BenQ + obudowy średniej klasy jaką jest SPC M40 lub własnie Z3 Plus.

 

Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570 

Płyta główna Asus B85M-G Intel B85 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) 

Pamięć GeIL Black Dragon 8GB/ 1333 (2*4GB) CL9-9-9 GB38GB1333C9DC 

Monitor LED iiyama X2380HS-B1 23"/IPS/FHD/5ms/10mln:1ACR/HDCP/HDMI/DVI/X-RES (30 dni bezpłatnej gwarancji na badpixele) 

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) 

Dysk SSD Crucial M500 120GB SATA3 2.5' 500/130 MB/s 7mm+9.5mm adapter CT120M500SSD1.PK01 

Obudowa Zalman ZALMAN Z3 - USB3.0 - CZARNA 

Karta graficzna Palit GeForce CUDA GTX770 OC 2GB NE5X770S1042F 

 

Cena: 3543 PLN. Jak widzisz zmieściliśmy się w podanym budżecie. Jest i5-4570, płyta z czterema bankami pamięci, 8GB pamięci RAM, 530W zasilacz i GTX 770 w odsłonie Palita z dwuletnią gwarancją. Nie jest to może zestaw marzenie, ale na pewno spełnia Twoje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze klawiatura do tego i chyba nagrywarka, skoro kompletny zestaw. Jak masz możliwość jeszcze odwlec zakup i przemęczyć na jakichś innych dyskach a ssd dorzucić później, to widzę to tak:
https://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/cookie__disabled/data__eJxtUEEOwiAQ$MueG8OCC9Q$GI8ejAfScmhaW1PaGDX!XSDYYNPDMrszszsJb7iPQz23ExwuQEogFB5QeWCpiPaUj1LyyKKMXolJwFKpxUM8W$mvawFNN7gqJIZdzNR1n!tr3Lxc2d7EwzpQUuYGrvMJuYhA8VU$emlIb4ekIDfffBAIwQM1msmc2tE6TyFPxLGxrrHVq49GVu50!LFH25n63BnXPz3N4PMFHGxO$g**

Tylko uwierz że dyski z laptopa na prawdę będą spowalniać sprzęt. 

Teraz kwestia klawiatury, jak chcesz jakąś gamingową a jednocześnie nie rujnującą budżetu, to polecam Genius KB-G265. Pieniądze jakie pozostały można albo odłożyć na ssd żeby szybciej go dokupić, albo zainwestować w lepszą płytę (asrock b85) co da lepszej jakości sprzęt, fizycznie odczujesz to zwłaszcza słuchając muzyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za sugestie:)

 

Nie gram w dynamiczne gry. Raczej Diablo 3, Wiedźmin 2, Fallout'y, turówki. CS'a, itp. nie tykam.

 

Udało mi się złożyć cos takiego:

 

BenQ 24" LED GW2460HM Flicker-free + kabel HDMI + Słuchawki + Stojak 631,20 zł

Asrock B85 Pro4 257,00 zł

Intel Core i5-4570 3.2GHz BOX 699,00 zł

MSI GeForce GTX 770 OC Twin Frozr IV Gaming 2GB DDR5 PCI-E BOX 1209,00 zł

Thermaltake Smart Se 530W 80+ Bronze 201,00 zł

Crucial M500 CT120M500SSD1 (2.5", 120GB, SATA/600) 245,00 zł

Zalman Z3 Plus czarna 150,00 zł

Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Blu 124,62 zł

Klawiatura 4World USB, czarna, standard (07318) 13,01 zł

 

Razem wychodzi 3529,83

 

I teraz pytanie, czy coś dołożyć, coś odjąć (wolałbym nie przekraczać granicy 3500, ale bez przesady ;) )? Martwi mnie ram, nie wiem czy jest ok, a klawiatura jest tymczasowa ;) Dysk laptopowy tylko do majówki jako bank na muzykę/filmy (wtedy poza normalnym HDD dojdzie także napęd).

 

 

Czekam na opinie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem o różnych monitorach i zostały mi tylko tanie IPSy i AMVA. IPSy mają skopane podświetlenie, czerń, itp. Obie matryce smużą, tylko AMVA mocniej. Z racji, że gram i oglądam filmy wieczorami lub w ciemnym pomieszczeniu, pomyślałem, że to właśnie ta matryca jest dla mnie. W razie czego, za jakiś czas, sprzedam ten monitor i dozbieram do FS2333.

Serio, nie widzę tutaj jakiejś dobrej alternatywy dla siebie. Na morele nie mieszają go z błotem klik. Jeżeli widzisz coś ciekawego, to chętnie sprawdzę. Mogłem coś przeoczyć, a zależy mi by kupić dobry sprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...