Skocz do zawartości
Yogi311

AMD Radeon R9 300 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Wydajność mnie nawet jakoś specjalnie nie martwi. ATI ta dla mnie zawsze był przede wszystkim producent solidnego midendu. Gorzej z TDP. Kupowanie nowego zasilacza tylko po to, żeby trochę zyskać cenowo na karcie mija się z celem. Z tego punktu widzenia R9 285 był całkiem fajną propozycją. Mam nadzieje, że pobór mocy będzie na tyle niski, żeby R9 380x nie zarzynał powoli 550w PSU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 380X to nic innego jak poprawiony R9 290X , przynajmniej tak wynika z linka z postu #27 .

 

Skoro dobra 550W radzi sobie z R9 290X to powinna sobie bez problemu poradzić z R9 380X .

 

Chyba że miałeś na myśli R9 390X .

 

A tak poza tym TDP ni jak ma się do rzeczywistego poboru mocy przez karty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahym, niby jakim cudem "Grenada" ma być lepsza od "Hawaii" w tych 28nm? Przecież to to samo gpu. Dowaliliby takiemu r9 290x zegary 1300mhz? Ja wiem że to tylko spekulacyjny wykres.

Naprawdę jak to nie będzie w tych 20nm...

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym TDP ni jak ma się do rzeczywistego poboru mocy przez karty .

 

Racja, trochę za bardzo skróciłem swoją wypowiedź. :)

 

Jeśli dobrze kojarzę to R9 285 w stosunku do HD 7950 zmniejszył pobór mocy o 30 W i TDP o 10. Tutaj mam nadzieje, że uda się uzyskać jeszcze większą różnicę.

A i wtedy cena karty musiałaby być znacznie niższa od ceny GTX 970.

 

Oczywiście zakładając, że faktycznie dostaniemy odświeżonego R9 290x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 380X to nic innego jak poprawiony R9 290X , przynajmniej tak wynika z linka z postu #27 .

 

Skoro dobra 550W radzi sobie z R9 290X to powinna sobie bez problemu poradzić z R9 380X .

 

Chyba że miałeś na myśli R9 390X .

 

A tak poza tym TDP ni jak ma się do rzeczywistego poboru mocy przez karty .

Nijak?
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście celuję w najwyższą możliwą kartę jednordzeniową amd która udźwignie 1440p. Moja 290x niestety momentami wymięka. Liczę bardzo na mocny start amd bo jeśli nie trza będzie kupować 980ti (jeśli się pojawi) albo nowego titana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plotki z cebitu:

 

http://www.heise.de/newsticker/meldung/AMDs-Next-Gen-Grafikkarte-R9-390X-soll-ueber-700-US-Dollar-kosten-2575802.html

 

- R9 390X ~ 700$+
- R9 390 ~ 700$
- R9 380X (faster than 290X) ~ 400$
- R9 380 (faster than 290) ~ 330$
- R9 370 (approx. between R9 270X and R9 285) ~200$
- R7 360X ~ 150$
- R7 360 ~ 110$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta 390 z takim chłodzeniem się nie spali, to może AMD coś zmieniło z tym gorącem. Osobiście myślałem, że cenowo będzie taniej, ale właściwie to się okaże podczas premiery, bo teraz to takie zgadywanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2425307&page=18

 

Goście na Anandzie sugerują, że to może być fake albo rebrand 290X (być może jako 380 bo numer nie jest zbyt czytelny).

 

Swoją drogą to jeśli karta ma HBM to chyba powinna być zdecydowanie krótsza od poprzednich generacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne plotki dotyczące serii 3xx. Karty mają być w czerwcu. Seria 380/x to odgrzewany kotlet. Seria 390/x od 650$ w górę.

 

 

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/anton-shilov/amd-reiterates-plans-to-introduce-new-radeon-r9-300-series-gpus-in-june/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...