Skocz do zawartości
Yogi311

AMD Radeon R9 300 Series

Rekomendowane odpowiedzi

A byłeś w siedzibie AMD i widziałeś kto to pisze ze, wiesz takie rzeczy. Litości... sio na PCLOLa

Aleś błysnął. Gdyby było inaczej to byś miał nowe sterowniki przy każdej nowej grze. A tak <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o nasz i jeszcze tego wielce bronisz. AMD jest tylko poto żeby Intel i NVIDIA nie musieli płacić kar za monopol.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na dzieję, że AMD wprowadzi choć drobne poprawki ale pierwsze przecieki, które widziałem dość skutecznie rozwiewa te nadzieje. Wygląda na to, że najnowszą i najbardziej opłacalną karta od AMD jest teraz i przej jakiś czas będzie R9 285. :P

 

Oczywiście oficjalne testy wciąż mogą nas zaskoczyć.

Edytowane przez Rhey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecieki przeciekami, ale wydaje mi się niemożliwością żeby nie wydali jakiejś karty na nie uciętej Tondzie. R9 285 w cenie poniżej 700 jest w miarę atrakcyjna, ale to trochę za słaba rzecz już na dziś, a co dopiero za rok będzie. Pełna Tonga plus kop ze strony DX12 to szansa, której nie ma powodu aby marnowali.

 

Zresztą tak czy inaczej, kondukt już raczej ruszył.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Nano kompletnie mnie zaskoczyło. Jeśli cena nie będzie zbyt wygórowana to może być to świetna karta. Niestety to jak wyceniono R9 390x nie budzi we mnie zbyt wielkich nadziei. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat chlodzenie było nabyte okazyjnie tzn sam megahalems bez wentyla. Wymiane procka biorę pod uwagę jak najbardziej tylko, że strasznie mnie się z tym nie spieszy. Natomiast karta traci gwarancję w styczniu i chcę ją sprzedać pod koniec lata :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej będą kotlety. Fiji zapowiada się świetnie (szególnie nano o.o) ale to nie moja półka cenowa. Liczyłem po cichu, że AMD usprawni swoje rdzenie Hawaii i Pitcairn wzorem Tongi - wzrost wydajności na poziomie 10-15% na starcie, a w grach o wysokiej teselacji jak Wiesław nawet o 25% (R9 285 jest w tej grze szybszy od R9 280X). Jednak idą chyba po najmniejszej linii oporu i powsadzają stare rdzenie z OC i dołożonym RAMem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cenowo byłby konkurencyjny z 980Ti to byłaby to niezła oferta. Szkoda tylko że tak mało pamięci dali. Po za tym niestety u mnie AMD jest zawsze na drugim planie ze względu na sterowniki i częstotliwość ich wypuszczania. Także jak różnica w cenie będzie na poziomie 100 zł na korzyść Fury X to i tak wezmę 980Ti. Chociażby ze wzgłedu na 6GB vRam. Ale dobrze że AMD konkuruje wydajnościowo i cenowo. Gdyby jeszcze ekipa od sterów się przyłożyła..

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdaję się prawdziwy test R9 380 ASUS Strix

 

http://forums.videocardz.com/topic/1238-vmodtech-asus-radeon-r9-380-strix-gaming-2gb-gddr5/

 

Pojawił się w sieci, potem został usunięty.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe Radki to jakiś smutny żart :( Może chociaż Fury uratuje sytuację w sektorze ultra-end

Edit:
@Makduf - przecież nic się nie zmieniło prócz dużo wyższej ceny ;) Recki są na PPC i PClolu.

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrze na wyniki z PCLab, patrzę na wyniki z PurePC i jakoś nie układają się one w spójną całość. :P

 

Jestem zawiedziony choć trzeba przyznać, że karty nie wypadają aż tak tragicznie, jak niektórzy je przedstawiają. Moim zdaniem AMD ostatecznie pogrążyły 2 rzeczy: ceny i nazwy. Gdyby 290 ukazały się jako 380 a 285 jako 370 a ceny całej linii byłyby o jakieś 10-15% niższe to prezentowałoby się to o wiele sensowniej.

 

Choć i teraz biorę pod uwagę zakup jednej z tych kart. :)

Edytowane przez Rhey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kilokush to test jest r9 390x ;p zresztą widziałem go już, ziomek mi podesłał i stwierdził bym kupował gtx970. Ja czekam na test R9 390 (wersja bez X), pamiętajcie nadzieja umiera ostatnia! 

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrze na wyniki z PCLab, patrzę na wyniki z PurePC i jakoś nie układają się one w spójną całość. :P

Różne miejsca testowe, ustawienia itp., stąd rozbieżność wyników. Każdy test rozpatruj indywidualnie, jako zupełnie inną procedurę, nawet jak masz te same gry. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...