Skocz do zawartości
Yogi311

AMD Radeon R9 300 Series

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawi mnie co amd chce osiagnac sprzedajac kotleta wszechczasow (nvidia chyba nie miala jeszcze akcji ze zwiekszeniem jedynie numerka serii - nawet g92 byl sprzedawany w coraz nizszych segmentach z generacji na generacje). Podniesli ceny i dodali ze 2 nowinki :/ A liczylem na obnizki gtx'ow i zastanowienie sie nad 980ti, a tak czekam na pascale ;)

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na benchmarku wrzucili test r9 390 od szafirka i w rozdziałce 2560x1440 prawie dorównuje 980TI o0. Caleb kiedy będzie tescik tej grafiki bo coś tutaj ktoś bajki chyba opowiada :)

Prawdopodobnie już z weekend będzie co poczytać. R9 390 z GTX 980 Ti nie ma najmniejszych szans,. to chyba oczywiste :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego od razu powiedziałem że to jakieś banialuki a nie prawdziwe testy. A Kiedy się u Ciebie weekend zaczyna ?:)  Bo w piątek (po 22.30)/sobotę gramy w GTA :p ewentualnie dopiero w niedziele na spokojnie w pracy przysiądę do lektury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne miejsca testowe, ustawienia itp., stąd rozbieżność wyników. Każdy test rozpatruj indywidualnie, jako zupełnie inną procedurę, nawet jak masz te same gry. 

Wiem, że na wyniki mają wpływ różne rzeczy. Tyle, że w tym przypadku (nie mówię tylko o PCL i Pure PC) wyniki na rozmaitych stronach potrafią się bardzo różnić. Widziałem zarówno takie, które wskazywały na 10% wzrost wydajności w  stosunku do starszych modeli jak i takie, w których wyniki 290x były praktycznie identyczne co wyniki 390x. Tak odmienne spojrzenie na te same karty nie ułatwia podjęcia decyzji. 

Edytowane przez Rhey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety szału nie ma. Niby karta dogania 980 w niektórych grach. W neiktórych wypada gorzej. Dzięki 8GB w 2K wypada lepiej (czasem).  Cena  na początek też taka sobie. 2000 zł. Hmm za 2200 widziałem 980t'ke od Gigabyte.  W tym wypadku zaufałbym jednak 980. No chyba że 390x cenowo by był bardzie konkurencyjny. No i fakt że 290x tak naprawdę niewiele odbiega, a jest tańszy. Plus obiecane wsparcie DX 12 dla poprzednich kart. Nie ja tam za nowe karty 390x od AMD podziękuje. 390 raczej mnie niczym nie zaskoczy. Może Fury X bo na tą kartę liczę i rychłą obniżkę 980Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba do AMD już bardzo długo nie wrócę. A od HD3870 siedziałem na Redeonach. Posmakowałem nVidii i ten smak mi na tę chwilę bardziej odpowiada. Ta pseudopremiera R300 jest dla mnie sporym zawodem. Ceny - tu obniżka o 10% sprawy nie załatwi wg mnie, tu jest potrzebna obniżka minimum o 20%. Tak się zastanawiam: kto to będzie kupował, skoro nawet już ja wymiękłem?

 

Jedynie to Nano, no i może pełna Tonga w najbliższej przyszłości mogą przedłużyć agonię. No i bezwzględnie ceny w dół.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność na poziomie 980

Cena większa

Pobór prądu na poziomie Titan X

Z czym do ludzi...

Przez BTC i inne dziadostwa swego czasu karty AMD prawie nie można było kupić.

AMD chyba wychodzi z założenia że i tak to ludzie kupią...

Nie faworyzuje żadnego producenta (miałem AMD jak i NV) ale tym razem AMD dała nieźle ciała.

Mam nadzieje że HMB nie zawiedzie i będzie to nie tylko nowinka, a rozwiązanie które da kopa.

Niestety boję się że wyjdzie coś niedopracowanego.....

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15305.jpg

Premiera kart graficznych AMD Radeon R9 390 wzbudza zdecydowanie mniejsze emocje niż zbliżający się wielkimi krokami Radeon Fury X, jednak z punktu widzenia statystycznego konsumenta powinna odegrać istotniejszą rolę w kształtowaniu się sytuacji rynkowej. Czerwoni postanowili bowiem przegrupować oddziały i zaatakować silnie ufortyfikowaną pozycję GeForce GTX 970, którego dotychczasowym rywalem był Radeon R9 290X. Chociaż najszybszy jednordzeniowy model AMD oferował porównywalną wydajność w cenie zbliżonej do konkurenta, producent zdecydował się odświeżyć portfolio. Zmiany były potrzebne także ze względów wizerunkowych, kupujący przecież zawsze poszukują nowości, aczkolwiek nie sugerujcie się zbytnio nazewnictwem. Radeon R9 390, podobnie jak testowany wcześniej Radeon R9 380 i Radeon R9 390X, wielkiej rewolucji pod strzechy nie przynosi.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż szału nie ma. Chyba nie ma co liczyć na karty, które dadzą wyraźny skok wydajności i mówie tu o modelach pokroku GTX 970/980 czy R9 390/390x.  A tak mamy odcinanie kuponów i kilku procentowy przyrost wydajności. R9 390x jest tego przykładem, gdzie niewiele jest szybszy od 290x. Szkoda. Pozostaje liczyć na Fury X o ile będzie w dobrej cenie lub obniżkę 980Ti.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Tragedia :(

To jedyne słowo które mi sie cisnie na mój parszywy ryj (jak widze co oni tu od****lili)

 

Przepraszam . . . . . 

jestem po prostu zbulwersowany ;]

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GCN to był pewien przełom. Raz to mogli odgrzać, jakiś tam postęp poczyniki wtedy, pododawali trochę popierdółek. 

 

Ale drugi raz? Jak wydawali serię R9 200, nVidia ich nie odsadzała tak jak to wygląda obecnie. Wtedy mogli sobie na to pozwolić. A dziś wg mnie nie. Nie wiem jaką część przychodów AMD stanowią przychody ze sprzedaży desktopowych GPU. Ale jaką by nie stanowiły - spadną.

 

Samo Fury Nano ich raczej nie podratuje wystarczająco, a wyższy segment będzie marginesem sprzedaży. A jeśli nVidia odpowie jakimś 960 Ti to ja widzę bardzo mało chętnych na odnowione Radeony w każdym praktycznie segmencie.

 

Właściwie to nie wiem czy tej Lisie Su nVidia nie powinna przyznać nagrody dla Pracownika Miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Samo Fury Nano ich raczej nie podratuje wystarczająco, a wyższy segment będzie marginesem sprzedaży. A jeśli nVidia odpowie jakimś 960 Ti to ja widzę bardzo mało chętnych na odnowione Radeony w każdym praktycznie segmencie.

Tylko oni wcale nie muszą odpowiadać. Gdyby 380 cenowo spadł na poziom R9 370 a miejsce po nim zająłby 380x to sytuacja byłaby całkiem inna, AMD rządziło by na średniej półce. Niestety mamy teraz kartę tylko minimalnie lepszą od 960 za podobne pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GCN jeszcze nie jest taki słaby - tylko to musi być GCN 1.2 z Tongi , który wyeliminował większość słabych punktów poprzedników.

 

Największa tragedia tego lineupu to brak pełnego 380X bo teraz obie firmy mają dziurę między 240 a 330 $.

 

 

No i to nieszczęsne 7850 - nowy lineup Freesync na sztandarach a tu taki placek na gcn 1.0 bez obsługi większości nowych bajerów AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy użytkownik jak spojrzy cena/wydajność/watty to wie co brać i tyle.

NV pewnie ma niejednego asa w rękawie, a AMD coś poza HBM-mi kiepsko.

Mogli te HBMy powrzucać do całej serii 300, wtedy mogłoby się podziać. I pewnie tak zrobią, jako kolejny odgrzany kotlet.

Tyle., że NV pewnie za niedługo też zacznie siać karty z tymi pamięciami + pascal i znowu tyły będą.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia chce wejść w przypadku Pascala z HBM2, nowym procesem i architekturą. Będzie katastrofa i opóźnienia bo nawet Intel nie robi takich rewolucji jednocześnie. AMD za rok będzie miało asa w rękawie w postaci doświadczenia.

 

Taptaptap Mlais M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy. 16nm to bardziej marketing niż rzeczywistość tak naprawdę to bardziej 20nm z FinFetami, więc osoby spodziewające się skoku o dwie generacje mogą się zdziwić. Do tego to kompletnie dziewiczy teren jeśli chodzi o duże układy , więc z chipami o powierzchni 600 nm nikt tak szybko nie wyskoczy IMHO.

 

Integracja HBM to jednorazowy strzał jak integracja kontrolera pamięci do procków i nawet po tym zapowiadana Furia ma mieć wydajność w okolicach 980 Ti przy zbliżonym TDP, czyli różnica w architekturze zjada praktycznie cały zysk.

 

Ergo jak założymy te 90W mniej dzięki HBM + redukcję poboru mocy o połowę z przejścia na 16nm to bez poważnych zmian w architekturze może się okazać, że karta AMD o wydajności 390X ciągnie 100-120W co jakimś super zyskiem wobec GM204 w 28nm nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia chce wejść w przypadku Pascala z HBM2, nowym procesem i architekturą. Będzie katastrofa i opóźnienia bo nawet Intel nie robi takich rewolucji jednocześnie. AMD za rok będzie miało asa w rękawie w postaci doświadczenia.

 

Taptaptap Mlais M52

 

Intel nie robi w ogóle nic od 5 lat to tak na wstępnie uzgodnijmy. No może poza zmienianiem podstawek i zastępieniu lutów glutem :lol:

 

NV się śpieszyć nie będzie ale dużo by musieli skopać żeby przegrać z AMD, niestety :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lecę na radeonach od 9000Pro, wczesniej była nvidia w między czasie lapek z 8600GT i przez chwilę 9600GT w pc. Było quad cfx z asus 3870x2. Naprawdę nie miałem problemów ze sterownikami, zawsze korzystałem z najnowszych bet z guru3d. Nie mogę patrzeć na te płacze i żale wszędzie wylewane na stery.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem karty od Nvidii od Rivy128 aż do GTX 660Ti. Teraz mam 2 kartę od AMD ( 1 to ATI 4870 ) i od 9 miesiecy nie miałem ŻADNYCH problemów ze sterownikami. A na Nvidi czasami były większe lub mniejsze problemy ;) chociaż jakoś za bardzo nie przeszkadzały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

464W poboru przez samą kartę czy to pobór samej konfiguracji testowej , w dodatku pobór prosto z gniazdka ?

 

Obstawiam że to drugie , mało prawdopobne aby karta brała ponad 450W w stressie .

 

Zresztą czego można było się spodziewać po 290X , zarłoczność karty jest od dawna znana i 390X ( rebrand 290X ) nie wiele w tej kwesti zmienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...