Skocz do zawartości
Yogi311

AMD Radeon R9 300 Series

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-r9-390x-r9-380-r7-370,4178-10.html

VGA total - to oczywiście peak, dobry zasilacz 550W pociągnie przez chwilę platformę na takim peaku, ale jakiś szajs to już trzeba brać 700W

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens dokładania do wersji z 4GB (R9 380)  , czy te dodatkowe 2GB coś dadzą (w 960 nie wiele dają). Karta będzie wykorzystywana do rozdziałki Full HD.

Miałem GTX 660Ti 2GB. Z karty byłem BARDZO zadowolony do czasu :( Po wyjściu AC:U ilosć ramu na karcie dała o sobie znać :( W detalach Medium była czkawka uniemozliwiajaca granie ( pamięc GPU zajęta wg. Afterburnera to 2.5 - 3 GB ). Z każdą nową gra było coraz gorzej. Dlatego uważam że 4GB ramu na karcie to teraz rozsądne minimum dla dzisiejszych gier w FullHD i QHD :) PS. dzisiaj większość gier to porty z PS4 i Xone gdzie pamięci dla GPU jest 4 GB. Przed PS4 i Xone gry śmigały u mnie na max detalach :)

Edytowane przez iKingPin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co będzie niedługo. AMD ledwo zipie, mają kilka fabów w porównaniu do 27 fabów Intela. Już się ustawia kolejka do przejęcia - może w niedalekiej przyszłości będziemy kupować karty od Microsoft albo Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje ceny R9 390 i widzę , że cena z początkowych 1560zł spadła do ok 1450zł.Jesli spadnie do poziomu 1300zł , to ta karta będzie nareszcie dobrze wyceniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że te ceny są wygórowane tylko po to, żeby skorzystać trochę z boomu premierowego - zawsze znajdzie się parę narwańców, którzy kupią, "bo nowe". Szczególnie odpychająca cena dla 390X powinna w miarę szybko opaść (jeżeli chcą to w ogóle sprzedać). 

 

Ogólnie seria R300, jak na rebrand przystało, prezentuje się słabo - jestem jednak ciekaw jak się wszystko ułoży po premierze DX12 - ponoć karty od AMD mają na tym skorzystać o wiele bardziej niż NV (obejście problemu narzutu na CPU), więc szanse będą mogły się wyrównać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens dokładania do wersji z 4GB (R9 380)  , czy te dodatkowe 2GB coś dadzą (w 960 nie wiele dają). Karta będzie wykorzystywana do rozdziałki Full HD.

 

Kupiłem R9 380 2GB od MSI i Wiesiek 3 na wysokich detalach bez włosów smiga na 40+ klatek w full hd. Zajętość pamięci karty nie przekracza 1,6 GB. Dużym plusem karty jest wył wentylatorów w przypadku < 60 st. C na rdzeniu.

Edytowane przez Ryba1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem ostatnio kartę graficzną MSi r9 390 i moim problemem są temperatury. W spoczynku (wentylatory wyłączone) ma około 60 stopni. Po odpaleniu Wiedzmina 3 temperatury potrafią wynosić nawet 85 stopni. Moja obudowa to zalman z3. Pytanie więc dlaczego się tak dzieje i jak mogę zrobić żeby temperatury były normalne. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

85 stopni dla tych kart to jeszcze nie jest przegrzanie. Karta dopiero zmniejsza taktowanie przy 95 stopniach.

 

Natomiast najwięcej pomoże dołożenie wentylatora w okolice karty, tak żeby wdmuchiwał jej chłodne powietrze z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Natomiast najwięcej pomoże dołożenie wentylatora w okolice karty, tak żeby wdmuchiwał jej chłodne powietrze z zewnątrz.

 

I zaraz będzie płakać że ma słabą wydajność bo koty zalęgły się na radiatorze.

 

@autor

Rozumiem że masz małe pojęcie o sprzęcie ale podam jedną ważną zasadę - temperatura otoczenia ma dużo wspólnego w wartościami odczytywanymi na CPU i GPU.

Na forum i w necie jest milion przydatnych informacji. Nie wymagam nadludzkiego wysiłku ale jeśli udało Ci się znaleźć forum to poradzisz sobie z następnym pytaniem bez zakładania tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problemy z tempami, w końcu są upały to zdejmij boczną pokrywę, kup

http://allegro.pl/wentylator-biurkowy-oscylacja-3-predkosci-i5621488452.htmli puść nawiew do wnętrza budy. Będzie jak trzeba.

Niestety masz zbyt słabe przewietrzanie budy. Ja mam to samo, brak wentyli wyciągających poza zasilaczem, acz mam miejsce na zamontowanie 2 wyciągowych. Moja 970-ka w upały przekraczała 80st, z tym rozwiązanie nie chce przekraczać 70st, a w Wieśku 3 oscyluje między 60-65st. Rozwiązanie chałupnicze i proste, ale skuteczne.

Oczywiście rozwiązanie Orgiusza też pomoże, o ile masz wystarczający "wyciąg powietrza"

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jest szansa na pełną Tongę.

Ciekawe dlaczego AMD kazało tak długo czekać na najciekawszą kartę? Wariant optymistyczny wydajność karty jest zbyt zbliżona do 390 a kierownictwo nie chciało zniechęcać klientów do zakupu droższej karty. Wariant pesymistyczny: kierownictwo nie ma pojęcia co robi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo myślałem i zwlekałem nad zakupem nowej karty, był wielki dylemat czy GTX 970 czy R9 390 ale padło na Radosława.

Oglądając całą masę testów większość z Was pewnie zauważa wielką rozbieżność w wynikach między tymi dwoma chipami.

Wziąłem wariant na dłuższy okres czasu bo ja grafy nie zmieniam z generacji na generację tylko przynajmniej co kilka.

Teraz śmigam na HD 6870 i kotlet czy nie kotlet przesiadka na 390 da mi satysfakcjonującego kopa w kompie. Co wybrać:

 

  • Gigabyte G1 Gaming
  • MSI Gaming R9 
  • Asus DirectCU II 
  • Asus Strix

Kolega kupił niedawno MSI Gaming ale piszczenie cewek nie do zniesienia oraz artefakty przy włączaniu kompa już na logu płyty głównej i na drugi dzień oddał do sklepu... Byłem nastawiony na MSI ale po tym incydencie coś mi się odechciało. Co polecacie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem r9 380 4GB od gigabyte i mając chwilę wolnego czasu postanowiłem zrobić i opublikować test tej karty:

http://www.dobreprogramy.pl/Spectator/Test-Gigabyte-Radeon-R9-380-4GB-GVR938G1-GAMING4GD,66707.html

Później jeszcze dopiszę trochę o temperaturach i chłodzeniu, poborze prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo myślałem i zwlekałem nad zakupem nowej karty, był wielki dylemat czy GTX 970 czy R9 390 ale padło na Radosława.

Oglądając całą masę testów większość z Was pewnie zauważa wielką rozbieżność w wynikach między tymi dwoma chipami.

Wziąłem wariant na dłuższy okres czasu bo ja grafy nie zmieniam z generacji na generację tylko przynajmniej co kilka.

Teraz śmigam na HD 6870 i kotlet czy nie kotlet przesiadka na 390 da mi satysfakcjonującego kopa w kompie. Co wybrać:

 

  • Gigabyte G1 Gaming
  • MSI Gaming R9 
  • Asus DirectCU II 
  • Asus Strix

Kolega kupił niedawno MSI Gaming ale piszczenie cewek nie do zniesienia oraz artefakty przy włączaniu kompa już na logu płyty głównej i na drugi dzień oddał do sklepu... Byłem nastawiony na MSI ale po tym incydencie coś mi się odechciało. Co polecacie ? 

 

Wszystkie, które wymieniłeś są warte zakupu i wszystkie z nich mogą ci taką niespodziankę zrobić.

Ważne, byś mógł oddać i wziąć sprawną. Takie, życie. Ja kupiłem 100ME i lata bez problemów, inny kupił Gigabyte G1 i też zadowolony, a jeszcze inny trafił na padniętą, zdarza się. Tym nie przejmuj się.

 

Ja od siebie polecę MSI, ale Gigabyte G1 również rozważałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Ma bardzo fajne te chłodzenie, ale przy OC będzie gorąco. Lepiej by było brać od Sapphire, potężny radiator na GPU i sprzęt nie będzie się gotować.

Edytowane przez Catalyst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie pewna sprawa związana z nowymi radeonami. Jak wiadomo nowe karty dostały więcej pamięci, której tak naprawdę nie są w stanie wykorzystać. Sprawa jednak może wyglądać inaczej w crossfire, w którym ilość pamięci nie zwiększa się. Czy w sieci są jakieś testy porównujące 2x r9 380 2GB vs 2x r9 380 4GB. Co prawda montowanie takiego zestawu nie wydaje się  opłacalne ale chciałbym wiedzieć czy ta dodatkowa pamięć może się do czegokolwiek przydać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Rhey

 

Jeżeli to w jakiś sposób Tobie pomoże ( nie najświeższy już test ) to zobacz, tylko to tyczy się samego r9 380 2GB w CF.

 

P.s. Być może widziałeś, teraz tak na szybko nic innego nie znalazłem. Także sam oceń czy to jest opłacalne.

Edytowane przez Desti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test raczej troszkę niepewny. Wydajność 960 i dwie takie karty dają więcej klatek niż Titan X. Mocno to podejrzane. Do tego pamieć się nie sumuje w CF/SLI. Więc tak naprawdę masz do dyspozycji tylko 2GB. Ja bym poszukał innego testu. Po za tym SLI i CF ma swoje wady. Nie w każdej grze bedzie tak kolorowo jak na tych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CF/SLI z 2 kart medium = karta high/top .

 

Tak było z 2xGTX460 , 2xHD5770 , 2xHD6850 etc.

 

Choć test faktycznie dziwny , skoro R9 380 ma wydajność zbliżoną do GTX960 a ten ostatni to połówka GTX980 to conajwyżej CF z tych kart powinno doganiać GTX980 a nie Titana X .

 

W sporej części gier CF z 2xR9 380 2GB dogania Titana X w w większości ustawień , tylko w 4K jest sytuacja odwrotna - CF leci niemal na sam dół .

 

Metro LL i ostatni TR mają dziwne wyniki nawet w 4K - CF jest na drugiej pozycji , tylko ostatni Hitman ma duże problemy z CF .

 

Nie jest to problem platformy bo w teście procek jest mocny - I7 5820K , tyle że pracuje na stock .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Widziałem już te testy. Niestety trochę trudno przełożyć to na wyniki w CF. Jak na razie najbliższe temu czego szukałem są testy 290x w wersjach z 4GB i 8GB. Wygląda na to, że dodatkowe 4gb pamięci w crossfire dodaje temu konkretnemu modelowi jakieś 10% wydajności w 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...