Skocz do zawartości
PatD17th

Wszystkie gry tak samo - jakiś szatan !

Rekomendowane odpowiedzi

Mój defragmentator windowsowy nie działa (to się podobno często zdarza w siódemce), więc i z harmonogramu nici. :) Ale od czego jest zewnętrzne oprogramowanie.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już sił na ten komputer ... posiadam juz zamontowany Crucial M500 120gb, komputer szybciej chodzi (wszystko włącza się bez zastanowienia), ale przy grze np. "The Secret World" (rusza na 25 klatkach na sekundę).

Screen z CPU-Z

58675528833177001575.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ta jedna gra chodzi wolno to nie jest tak źle .

 

Sprzęt spełnia wymagania gry ( i to z nawiązką ) , więc albo jest coś po stronie OS albo to problem z samą grą .

Tylko nie mów, że COD Ghost też jest źle zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cod:Ghost to jest gorzej niż źle zrobiony , silnik pamiętający czasy Q3 ( a właściwie to ten sam silnik po modyfikacjach ) , do tego zero optymalizacji i bzdurne wymagania ( jak np. 6 gb ramu ) .

 

HL2 który powstał ~10 lat temu wygląda dużo lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Windowsa 8/8.1. Problemy najpewniej znikną.

 

Za to będzie miał inne. Siódemka jako taka nie sprawia problemów, jeśli coś u niego się dzieje, to jest to raczej problem z jego konkretną instalacją. Na początek bym spróbował postawić system od zera na SSD, jeśli to nie było robione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już sił na ten komputer ... posiadam juz zamontowany Crucial M500 120gb, komputer szybciej chodzi (wszystko włącza się bez zastanowienia), ale przy grze np. "The Secret World" (rusza na 25 klatkach na sekundę).

 

Chwila. Z tego co tutaj czytam kolega napisał "np". Z tego wnioskuję, że to nie jedyna gra. Zakup dysku SSD nic tutaj nie dał bo to nie jego wina (pisałem wcześniej co trzeba sprawdzić przed zakupem):

 

 

Odpal jakąś grę najlepiej z widokiem FPP/TPP, po załadowaniu chwilę pokręć się po mapie, zatrzymaj się w jednym miejscu i obracaj samą kamerą. Czy wówczas również jest cały czas to 10-15 fps ? Jeśli tak to problem nie leży po stronie dysku. Jeśli jednak gra "zrywa" się w momentach gdy komputer doczytuje porcje danych dysku (przy odkrywaniu nowych lokacji) wówczas problem leży po stronie wolnego dysku. Chociaż przy takiej ilości RAMu nie powinno mieć miejsca zbyt częste doczytywanie się lokacji.

Podstawowa zasada działania maszyn liczących, której duża część osób nie pojmuje. Jeden gość na pewnym forum o PlayStation 2 kłócił się ze mną przez pół wątku i uważał że niski framerate jest winą słabego lasera.. no ludzie. Konsolowcom to jeszcze wybaczam, w większości to casuale nie wiedzący z jakich komponentów sklada się komputer a ich konsola to jakieś magiczne pudełko, które - jak napisał rozmówca - rządzi się własnymi prawami. To był jego jedyny argument przeciwko moim wykładom.
 
Podsumowując: gra powinna mieć wysoki framerate (rozumiem ze chodzi tu o uzyskanie takiego jak kolega autora wątku) nawet jeśli uda się ją załadować do ramu z CD-romu czy nawet ze stacji FDD. Nośnik tu nie ma znaczenia, ważne żeby te dane znalazły się w pamięci podręcznej. Tak jak pisałem - jeśli gra się bardzo długo ładuje, bądź mocno freezuje/dropuje w momentach gdy jest doczytywana dalsza część lokacji (lampka HDD przy tym wariuje) jest to poważna usterka dysku. Przy takiej ilości ramu i dzisiejszych grach gdzie cały ładuje się do pamięci a loadingi są częściej - nawet się tego nie zauważy. Ja bym tutaj stawiał na niewiedzę autora wątku pod względem ustawień graficznych. Być może widział u kolegi jak gra ślicznie chodzi na full detalach ale nie zauważył że kolega był sprytniejszy i np. wyłączył antyaliasing. Druga sprawa to system. Zawsze warto go przeinstalować bądź zainstalować na drugiej partycji na próbę. Trzeci najmniej prawdopodobny scenariusz: uszkodzenie któregoś z komponentów (proc, płyta, k.graf), które powoduje niższą wydajność.
Edytowane przez Włodi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chwila. Z tego co tutaj czytam kolega napisał "np". Z tego wnioskuję, że to nie jedyna gra. Zakup dysku SSD nic tutaj nie dał bo to nie jego wina (pisałem wcześniej co trzeba sprawdzić przed zakupem):

 

Podstawowa zasada działania maszyn liczących, której duża część osób nie pojmuje. Jeden gość na pewnym forum o PlayStation 2 kłócił się ze mną przez pół wątku i uważał że niski framerate jest winą słabego lasera.. no ludzie. Konsolowcom to jeszcze wybaczam, w większości to casuale nie wiedzący z jakich komponentów sklada się komputer a ich konsola to jakieś magiczne pudełko, które - jak napisał rozmówca - rządzi się własnymi prawami. To był jego jedyny argument przeciwko moim wykładom.
 
Podsumowując: gra powinna mieć wysoki framerate (rozumiem ze chodzi tu o uzyskanie takiego jak kolega autora wątku) nawet jeśli uda się ją załadować do ramu z CD-romu czy nawet ze stacji FDD. Nośnik tu nie ma znaczenia, ważne żeby te dane znalazły się w pamięci podręcznej. Tak jak pisałem - jeśli gra się bardzo długo ładuje, bądź mocno freezuje/dropuje w momentach gdy jest doczytywana dalsza część lokacji (lampka HDD przy tym wariuje) jest to poważna usterka dysku. Przy takiej ilości ramu i dzisiejszych grach gdzie cały ładuje się do pamięci a loadingi są częściej - nawet się tego nie zauważy. Ja bym tutaj stawiał na niewiedzę autora wątku pod względem ustawień graficznych. Być może widział u kolegi jak gra ślicznie chodzi na full detalach ale nie zauważył że kolega był sprytniejszy i np. wyłączył antyaliasing. Druga sprawa to system. Zawsze warto go przeinstalować bądź zainstalować na drugiej partycji na próbę. Trzeci najmniej prawdopodobny scenariusz: uszkodzenie któregoś z komponentów (proc, płyta, k.graf), które powoduje niższą wydajność.

 

Przepraszam, ale próbowałem wszystkich ustawień. A co do antyanalisingu i sprytu "kolegi" to we wszystkich grach mam wyłączony. Komponenty sprawne, nie sa uszkodzone, chyba, że problem leży w systemie. Format był robiony niedawno, system leży na dysku SSD, reszta aplikacji na dysku HDD. Bo w twoim stwierdzeniu widać, że nie czytałeś wszystkich wypowiedzi, moich jak i innych uczestników.

Edytowane przez PatD17th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ów temat od samego początku regularnie. Chciałem zaznaczyć jedynie fakt, że dysk tutaj nie wiele ma do gadania jeśli gra ma niski framerate a nie wcina się (choć wielu nie zna różnicy między jednym a drugim.)

 

Jeśli masz czysty system spróbuj zrobić test jakimś 3DMarkiem (vantage, 3dm11) i podaj wynik.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ów temat od samego początku regularnie. Chciałem zaznaczyć jedynie fakt, że dysk tutaj nie wiele ma do gadania jeśli gra ma niski framerate a nie wcina się (choć wielu nie zna różnicy między jednym a drugim.)

 

Jeśli masz czysty system spróbuj zrobić test jakimś 3DMarkiem (vantage, 3dm11) i podaj wynik.

Test 3DMARK11

http://www.3dmark.com/3dm11/8252444

 

Jak wyłączyć te oszczędzanie energii ?

Edytowane przez PatD17th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pobierz nowsze sterowniki.

 

2. Zasilaczem się pochwal.

 

3. Chętnie bym temperatury procesora i karty zobaczył po powiedzmy 10-15 minutach obciążenia.

 

4. Sprawdź kompa antywirusem (np AVG).

 

5. Sprawdź, czy jakiś program używa procesora, gdy nie masz włączonej gry - widać to w menedżerze zadań na tej zakładce:

http://www.porady.org/wp-content/uploads/2008/10/menadżer-zadań.jpg

(posortuj procesy wg użycia procesora)

 

Oszczędzanie energii na stacjonarce? Że niby jeszcze domyślnie włączone? Eeee...

Sprawdzić w sumie możesz. Panel sterowania->Opcje zasilania:

http://www.komputerswiat.pl/media/2010/247/1376876/opzas-2.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pobierz nowsze sterowniki.

 

2. Zasilaczem się pochwal.

 

3. Chętnie bym temperatury procesora i karty zobaczył po powiedzmy 10-15 minutach obciążenia.

 

4. Sprawdź kompa antywirusem (np AVG).

 

5. Sprawdź, czy jakiś program używa procesora, gdy nie masz włączonej gry - widać to w menedżerze zadań na tej zakładce:

http://www.porady.org/wp-content/uploads/2008/10/menadżer-zadań.jpg

(posortuj procesy wg użycia procesora)

 

Oszczędzanie energii na stacjonarce? Że niby jeszcze domyślnie włączone? Eeee...

Sprawdzić w sumie możesz. Panel sterowania->Opcje zasilania:

http://www.komputerswiat.pl/media/2010/247/1376876/opzas-2.jpg

http://iv.pl/images/66350775433740182640.jpg

Podczas grania, temperatury po lewej, menedżer po prawej.

Sterowniki najnowsze.

Brak wirusów.

Zasilacz to Cruiser 250 W czy 450 coś takiego, nie jestem pewien.

Edytowane przez PatD17th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź starsze sterowniki - może w nowych jest jakaś niedoróbka.

 

2. Sprawdź na paragonie lub ściągnij bok obudowy i podaj dokładny model zasilacza.

 

3. Temperatury karty nie widać.

 

4. Nie wiedziałem, że robią teraz tak wydajne chłodzenia, że procek pod obciążeniem ma 1400rpm na wiatraczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Nie wiedziałem, że robią teraz tak wydajne chłodzenia, że procek pod obciążeniem ma 1400rpm na wiatraczku.

 

Cholera wie, co za wentylator ma podłączony pod gniazdo CPU. Może być to zupełnie inna sztuka niż ta, co siedzi na chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź starsze sterowniki - może w nowych jest jakaś niedoróbka.

 

2. Sprawdź na paragonie lub ściągnij bok obudowy i podaj dokładny model zasilacza.

 

3. Temperatury karty nie widać.

 

4. Nie wiedziałem, że robią teraz tak wydajne chłodzenia, że procek pod obciążeniem ma 1400rpm na wiatraczku.

Wszystkie temperatury.

http://iv.pl/images/86713817255882154149.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura na procku stale 27?

zrób test occt

daj fotkę wnętrza obudowy może  coś rozjaśni sytuację [może to głupie ale czy wentyl procka podpięty pod 4pin złacze na płycie?]

Wszystko jest dobrze podpięte. 

http://iv.pl/images/24186756601868317757.png

http://iv.pl/images/83978148087761709831.png

http://iv.pl/images/77013122724291341772.png

 

Wnętrze obudowy dam kiedy indziej, czasu nie mam na razie.

 

Edytowane przez PatD17th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 27 stopni to ma procek praktycznie na starcie. Zarówno CPUID jak o OCCT pokazują brednie w kwestii temperatur i napięć. Realne to tam są temperatury karty i może procka (te widziane jako TMPIN1).

 

2. Nadal nie znamy marki i modelu zasilacza.

 

3. Próbowałeś inne sterowniki?

 

4. Przychylam się do prośby o fotkę wnętrza obudowy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 27 stopni to ma procek praktycznie na starcie. Zarówno CPUID jak o OCCT pokazują brednie w kwestii temperatur i napięć. Realne to tam są temperatury karty i może procka (te widziane jako TMPIN1).

 

2. Nadal nie znamy marki i modelu zasilacza.

 

3. Próbowałeś inne sterowniki?

 

4. Przychylam się do prośby o fotkę wnętrza obudowy.

Zasilacz Corsair 450 W

http://iv.pl/images/20647997298248128514.jpg

 

Pewnie to jest to http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817139003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...