Skocz do zawartości
dziemit

Schemat kabli - Be quiet! Dark Power Pro 10 - 850W

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam mały problem, a mianowicie przymierzam się do zrobienia nowych kabli do zasilacza Be quiet! Dark Power Pro 10 - 850W. Czy wie ktoś może jak wygląda schemat kabli w tym zasilaczu, w sensie na Atx P4 i P8 i PCIe, molex oraz sata ? Rozcinanie oryginalnego oplotu i patrzenie jak to wszystko w środku idzie nie wchodzi u mnie w grę, ponieważ grozi to utratą gwarancji i tak samo przedłużki, ponieważ będę zajmował zbędnie miejsce w obudowie.

Druga sprawa to pozwolę sobie podpiąć od razu pod ten temat aby nie zaśmiecać forum, to wie ktoś gdzie można zaopatrzyć się we wtyki 12 pinowe do kabla PCIe, oraz 10 pinowe do ATX, tak abym mógł je wczepić pod zasilacz.

 

Z góry dziekuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Dziemit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy nie rozumiem, bo ten zasilacz jest częściowo modularny, wiązkę 24pin masz na stałe, to jak chcesz ją opleść nie rozwalając tego co jest teraz?

 

Chcesz zrobić przedłużki czy zamienić kable modularne na swoje dorobione?

 

Inna sprawa że jak to jest zrobione? z jednej wtyczki przy zasilaczu wychodzą 2 wtyczki 6/8pin PCIe? Bo inaczej to będzie mnóstwo babrania z podwójnymi kablami

 

Ja u siebie po prostu powyjmowałem te wtyczki z oryginalnego okablowania i już, kable mam osobno, wtyczki mam w użyciu (te od strony zasilacza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schematy kabli modularnych - weź miernik i przykładaj z obu stron do pojedynczych pinów aż znajdziesz "łączące się" pary. Tak jest najłatwiej.

 

że też ja a to nie wpadłem kiedy robiłem swój zasilacz  :damage_wall:  w miernikach są opcje wykrywania obwodu, wteyd po prostu szukasz 2 pinów na po obu stronach które spowodują wykrycie obwodu na mierniku i tyle, robisz mapowanie w excelu i viola :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...