Skocz do zawartości
ath

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth – duchowy następca Alpha Centauri

Rekomendowane odpowiedzi

101529771.jpg

 

 

"Sid Meier s Civilization: Beyond Earth to nowa gra z serii Civilization. Jej akcja zostanie osadzona na odległej planecie, o którą walczą ze sobą grupki kolonistów wysłane z Ziemi. Produkcja jest duchowym spadkobiercą legendarnej strategii Alpha Centauri i będzie posiadać jej wiele cech, które wzbogacone zostaną zupełnie nowymi pomysłami i rozwiązaniami."

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=84557

 

---

 

Lubię to. ;>

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem cichą nadzieję, że kolejną odsłoną będzie nowa alfa centauri :) Oby tylko poszli bardziej w stronę czwórki i nie ułatwiali zbytnio, to nie musi być gra dla gimbazy  ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na razie rzeczywiście bez postępu do 5. Oczywiście ta gra nigdy nie bazowała i nie urzekała grafiką (nie o to tu chodziło) ale byłoby miły akcentem jakby podążała za współczesnością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego costi owszem znam języki obce, ale angielski niestety jedynie na poziomie absolutnie podstawowym.

 

A co do jakości tłumaczenia, to rzeczywiście spolszczenie civilization V to kaszana wszechczasów :)

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie gra?

Dla mnie calkiem spoko, wprawdzie rozegrane dopiero 200 tur, ale moge powiedziec ze jest to mocno zmodyfikowana civ5. Inne surowce, inne zaleznosci ale chodzi o to samo i gra sie tak samo.

 

Ktos moze umie rozwiazac problem gry w 1920x1080 na full screen? Niestety monitor wywala blad i trzeba grac w trybie okienkowym. Problem ogolnie znany ale rozwiazanie nie znane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cochin - kolega z pracy miał to samo - zmiana rozdzielczości na 1360 załatwiło sprawę

Mam na liczniku około 130 tur - wrażenia ogólnie dobre, ale uważam że gra będzie naprawdę dobra po pierwszym dodatku:

BALANS - to podstawa na najbliższe updaty
- prawie bezużyteczne cuda (+1 zasięg widoku ? +10% prędkości pracy workerów ? chyba tylko +1 food from farm przykuło moją uwagę)
- minusy za negatywny health nie mają zbyt dużego wpływu na rozgrywkę (chyba około -20 zaczyna się gotować, a i tak powoli)
- usunięcie zasobów luksusowych praktycznie wyeliminowało dyplomacje (chociaż system 'favours' to dobra zmiana),
- brak większej interakcji z stacjami (np. objęcie ich ochroną) + brak zwycięstwa dyplomatycznego(a w związku z tym brak Kongresu Planetarnego),
- ilość energii którą "kradniesz" jest trochę przesadzona (800 energii/ 20 tur = 40 energii na ture z jednego szpiega - gdy ja z trudem dobijałem do +5 energii ogólnego bilansu)
- przydatna byłaby lepiej widoczna miazma
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thomas, dodałbym:

- problemy z zaznaczeniem jednostek ktore stacjonuja w miescie (trzeba je wybierac recznie z listy F3)

- dyplomacja nie wiem czemu ma sluzyc, wszyscy tylko chca brac a nic nie chca dawac. Na kazda prosbe klikam nie i zadnych problemow z tego nie ma

- dziwne jednostki obcych, wiekszosc za latwe do zabicia, a czerwie i krakeny sa zbyt mocne

- niejasne cele zwyciestwa jak dla mnie. Np. zbudowac jakis laser, wiec trzeba go wypatrzec na drzewku nauki, na ktorym jest kilkadziesiat technologii, z czego kazda odblokowuje 2-3 budowle. To jak mam w tym gąszczu znalezc ten laser?

- Ja energii po 250 turach mam za to kolo 7000, przy bilansie +40 na ture. Nie wiem na co to mam wydac.

- samodzielne stacje zajmuja tylko jedno pole i znikaja jesli nie utworzy sie z nimi szlaku handlowego (to jest na plus)

- poki co niepotrzebne surowce (ropa, tytan, firaksyt). Mam je przylaczone do swoich surowcow i jest strasznie malo budynkow i jednostek, ktore ich wymagaja

 

Mi sie gra spodobala i napewno rozpoczne nowa rozgrywke. W pierwszej mam tylko pola tundry, pustyni i sniegu, przez co strasznie brakuje zarcia. Musze sobie ustawic bardziej żyzny klimat nastepnym razem :)

Edytowane przez cochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-"jednostki w miastach"

 

zamiast szukać 'tarczy' pod nazwą miasta - klikam na miasto i zaznaczam bezpośrednio jednostkę

-"niejasne zwycięstwo"

 

zawsze można użyć filtru na drzewie (lewy górny róg) + wyszukiwania, jeśli znasz nazwę budowli

 

-"surowce"

 

wg mnie przydałoby się wcześniejsze powiązanie techów udostępniających zasoby z ich zużyciem - pół gry siedzisz z ropą i tytanem zanim odblokujesz coś co je konsumuje. Możesz użyć:
(ropa + tytan - satelita dający +1 do jedzenia na 60 tur (+ spawnuje resourcy))
(tytan - do middle game jednostek)
(firaxite - dwie budowle były w supremacy które zużywały 2 firaxite i dawały bonusy)

Jak masz arktykę  - to buduj przy morzu + terrascape (skoro i tak masz za dużo energii to 6 energii za 2food/2industry/2culture to nie powinien być problem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...