Skocz do zawartości
StaryCzłowiekBezMorza

Zakup nowego laptopa Lenovo - Edge E330 vs Edge E431

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Od dłuższego czasu mam ochotę na zakup nowego sprzętu. Szukam małego laptego w okolicach 2-2,5 tysięcy złotych. Waham się między modelami wymienionymi w temacie. Czy ktoś z Was miał z nimi styczność? Może znacie jakieś fajne alternatywy? Mogą być inne firmy. Zależy mi na tym, aby laptop był mały, lekki, a przy tym miał dość mocne parametry.

 

Wezmę pod uwagę wszystkie sugestie. Pozrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ThinkPady to dobre laptopy jest to seria biznesowa lenovo także również dobra jakosć wykonania.

 

Z mojej strony proponuje DELLa Latitude z wydajnym procesorem i5, Latitude jest to seria biznesowa Della, bardzo dobrze wykonana, ma już aluminiowa obudowę do tego gwarancja NBD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem serię Latitude. Laptop z niej wydaje się dobrym pomysłem, dodam więc na listę możliwych wyborów. Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź. Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenie w tym temacie to z chęcią poznam jego zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam E330 od ~1,5 roku - przyzwoity, godny polecenia sprzęt. Po wstawieniu SSD zasuwa jak wściekły, działa na baterii 5h+ (przeglądanie sieci, procesor @1200 MHz, podświetlenie ~50%), jest dość lekki i cichy, przy takich zastosowaniach rzadko w ogóle załącza wentylator. Trackpoint (classic dome cap) i klawiatura miotą.

Łatwo wymienić w nim komponenty: trzy śruby, dolna klapa out, mamy dostęp do HDD/WWAN/WLAN/RAMu/CPU i jego chłodzenia.

Wady? Brak sprzętowego przełącznika WLAN, jedyne diody, to 2x czerwone informujące, czy komputer jest włączony/uśpiony, brak łącza dokowania... jest ich więcej, niemniej komputer jak najbardziej wart uwagi. Za swoją konfigurację zapłaciłem mniej, niż najtańsza dostępna wtedy opcja ThinkPada X230.

Za wspomnianą przez Ciebie kwotę wolałbym używanego X230 właśnie, choć E330 to też dobra propozycja.

 

Mam nadzieję, że powyższa wypowiedź okaże się pomocna :).

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...