Skocz do zawartości
FollowMe

Komputer do gier (kwota 2300zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Piszę ten post bo chcę zmienić swój piecyk, a wiem , że są tu mądrzy ludzie :P. A więc komp ma być do 2300zł  ewentualnie coś wyżej .  Na jednej z Facebookowych grup zadałem pytanie i złożyli mi coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/vqSvFd/ , ocencie czy wszystko do siebie pasuje, bo jestem w tym zielony. Na początku chciałem wybrać karte - GTX 660, ale podobna w wyżej wymienionym zestawie jest lepsza. Jeszcze inna osoba napisała , że ta karta http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-270-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-270-gaming-2g-599531/ jest lepsza co do podkręcania, jeżeli mielibyście czas proszę o pomoc :)

Pozdrawiam. :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to samo bo tam autor ma stare części do wykorzystania

 

Zestaw jest ok. Mobo można zmienić na B85M-D3H z chłodzoną sekcją zasilania. Kartę możesz zmienić na 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270oc-2gb-gv-r927oc-2gd-617303/

lub na MSI. r9270 jest lepsza od starego gtx660

 

PS. Drugi link nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi równo 2300zł

http://www.morele.net/inventory/info/fth7jG/

 

W przyszłości dokup sobie

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m500-120gb-sata3-2-5-500-130-mb-s-7mm-9-5mm-adapter-ct120m500ssd1-pk01-575942/

 

do zamówienia powyżej 1500 złotych otrzymasz usługę złożenia zestawu komputerowego za symboliczną złotówkę lub kartę sieciową ASUS i wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy:
 
Umieść w koszyku produkty wraz z usługą montażu
W polu „Wpisz kod promocyjny” wpisz: W3FHN58JFW
Koszty wysyłki i cena montażu zostaną zmienione automatycznie
Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeszcze pytanko czy na tym PC spokojnie sobie pogram np. w BF4 i nowsze tytuły , które będą wychodzić? Czy dysk SSD jest mocno potrzebny, czy bez niego aż tak strasznie muli PC? I czy po dokupieniiu tego dysku trzeba robić format ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co rozumiesz przez "spokojnie", będzie komfortowo ale może być lepiej. W końcu od czegoś są karty 3x droższe ;P Dysk SSD to dobra rzecz bo poprawia komfort pracy z systemem i aplikacjami. Bez SSD komputer nie muli ale widać znaczną różnice w szybkości działania. Po dokupieniu trzeba zainstalować system na dysku SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniają i nie wsadzają gorszych części ;P Masa ludzi z forum kupuje w morele. Do żadnego "pseudo" informatyka nie idź bo skończysz zapewne z FX-em i jakimś 650Ti

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będę mógł zamawiać, a powiedz mi do tego zestawu trzeba będzie jakieś dodatkowe chłodzenie czy coś bo tak oglądam filmiki i niektórzy mają. I jeszcze jak jest z windowsem po pierwszym odpaleniu komputera co się będzie pojawiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej, czyli mogę składać ten zestaw, który mi złożyłes i być pewny, że wszystko do siebie pasuje? I nie muszę w obecnej chwili mieć Lepszego Chłodzenia tylko to co mi przyjdzie, oraz czy ten zasilacz uciągnie to wszystko. Bo widzę, że na forum dużo ludzi ma dużo wentylatorów, a radiator jest w zestawie?

Edytowane przez FollowMe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic zmieniać, Twój zestaw jest bardzo podobny do tego polecanego przez PurePC na Kwiecień. Nie potrzebujesz dodatkowego chłodzenia, zasilacz wszystko uciągnie. Ludzie mają dużo wentylatorów bo mają kręcone procesory i dużo cieplejsze karty graficzne.

 

Fajnie jakby ktoś jeszcze się wypowiedział bo chyba wszyscy omijają ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do morele ten post http://www.forumpc.pl/topic/238683-ostrzegam-przed-zakupami-w-morelenet/ to prawda i komentarze pod nim? Bo nie są zbyt pochlebne.

Czy oni wysyłają mi wszystkie moje pudełka z osprzętowania bo powinny się tam znajdować sterowniki. Jakbyś mógł dołożyć jakiś mocniejszy zasilacz jeszcze tak optymalny żebym za rok nie musiał zmieniać nie wiadomo po ile procek i karta żre :D , sorry , że Cie tak męcze :(

Edytowane przez FollowMe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz sie ze omijaja? Podajesz chłopakowi caly zestaw a ten Cie sprawdza po calym internecie czy aby nie robisz go w wała. Do tego milion niepotrzebnych pytan :) o morele. Net jest tyle tematow ze glowa mala. Ja odradzam zakupy czegokolwiek w tym sklepie. Juz lepiej w agito.pl. Tyle z mojej strony aaa i @kaijitsu podziwiam Cię za cierpliwość :)

 

Wysłano z Galaxy Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz bez najmniejszego problemu wystarczy. Z tego co pamiętam VS450 ma na linii +12V 408W. R9-270 bierze max ~150W, procka nawet zaokrąglając do ~100W masz razem 250W (co i tak jest trudne do osiągnięcia w normalnym użytkowaniu). Cała reszta części weźmie razem kilkanaście/kilkadziesiąt W zasilanych z +3,3V i +5V. Odpowiedz sobie sam. Wystarczy? Jeśli jesteś uparty to ewentualnie możesz dołożyć do wersji 550W tego samego zasilacza. Ale imho ma to sens tylko w przypadku jakiejś większej rozbudowy w niedalekiej przyszłości.

 

Co do sklepów - przeglądam wiele for, nie udzielając się zbytnio i niemal wszędzie znajdziesz jakiś sklep/producenta sprzętu, który będzie "na celowniku" zwykle ot, tak sobie. Bo jakiś mod czy osoba ze statusem eksperta miała problem, to już znaczy że sklep musi być do niczego. Zwykle osoba taka dysponuje jakimś autorytetem, więc potem cała rzesza userów powtarza to jak jakieś nawiedzone zombiaki. Być może dlatego właśnie od czasu do czasu napiszę coś jedynie tu. A prawda jest taka, że w każdym sklepie istnieje prawdopodobieństwo, że zrobią Cię w wałka. Jest ich trochę, najlepiej wybierz sam jeśli nie jesteś przekonany do morele.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...