Skocz do zawartości
Arean9

Komputer do grania 2500-2800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, jako nowy użytkownik forum chciałbym poprosić was o radę. Dużo czytałem, oglądałem testów i tym podobne ale wolę się na końcu poradzić tutaj. Przepraszam jeżeli na moje pytania były odpowiedzi widocznie źle szukałem.

Tak więc mój staruszek ma już 7 lat i nadeszła pora na kupno nowego (z starego części wykorzystam do komputera narzeczonej by pociągnął trochę dłużej)

 

Korzystając z pomocy artykułów na tej stronie i innych wykrzesałem taki zestaw (praktycznie identyczny jak tu podawali) ale mam kilka pytań.

 

Zestaw:

 

 

 

W przyszłości (w tym roku) będę dokupować dysk SSD i być może kolejne 8gb DDR3 

Chętnie bym kupił Zalmana Z5 lub Z9 (Tyle że karta graficzna 295mm nie powinna się zmieścić, a spotkałem informacje i zdjęcia które ukazują, że na styk mieszczą) 

Ogólnie chcę 4-5 wentylatorów, wygląd obudowy to dla mnie sprawa drugorzędna. Jeżeli w płytach piszę we złączach wewnętrznych 3x wentylator, to dla reszty wentylatorów muszę kupić przejściówkę 3pin>molex zgadza się?  

Zestaw z Asrock budżet zapięty na ostatni guzik.

Zestaw z Gigabyte tutaj będę mógł 80zł po wpisaniu kodu na montaż i kuriera

Ewentualnie coś zmienić, dodać/odjąć w tym zestawie?

 

Pozdrawiam Arean

Edytowane przez Arean9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - karta, którą podałeś to prawdopodobnie R9-280 (bez X), wskazuje na to oznaczenie od Sapphire. Wygląda na to że w opisie jest błąd.

Przy R9-280 kod produktu zaczyna się od 11230, przy R9-280X natomiast od 11221.

 

Najtańsza 280X to ta http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-280x-oc-3gb-ddr5-384bit-11221-00-25g-promocja-621446/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, a jeśli chodzi o te wentylatory to dobrze piszę że 3 do płyty a pozostałe 2 do molex czy jakieś inne przejściówki/rozdzielacze? Kwota którą chcę wydać to 2800zł +/- 20zł więc do propozycji Piterra3 mogę coś dokupić.

 

Pozdrawiam, Arean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie od razu dołóż do 8GB RAM zamiast 4GB. Na chwilę obecną te: http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/

Jeżeli chodzi o wentylatory, to z tego co pamiętam Z3 Plus ma kontroler na 2 wentyle. Z tą konkretną płytą B85M-G od ASUS-a trochę kiepska sprawa, bo posiada jedynie 2 złącza wentylatorów z czego 1 i tak idzie pod cooler CPU. Generalnie tanie płyty ASUS-a nie grzeszą wyposażeniem, proponowałbym jednak wziąć Gigabyte B85M-D3H bądź pełnego ATX ASRocka B85 Pro4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, zamienię RAM na Crucial Ballistix Tactical tak jak podałeś. A z tych dwóch płyt którą osobiście mi byś polecił różnią się zastosowanymi technologami, Gigabyte ma dual BIOS a AsRock UEFI (chyba, że jest jeszcze jakaś w tym przedziale cenowym godna uwagi)

 

Pozdrawiam, Arean

 

Z kart graficznych:

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC

czy

Karta graficzna Sapphire Radeon R9 280X OC 3GB DDR5 384bit  Edytowane przez Arean9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę imo w tej półce cenowej przede wszystkim trzeba patrzeć na wyposażenie, a tu i Gigabyte i ASRock są podobne. Ew. ciut drożej masz MSI B85-G43, ale nie wiem czy jest sens do niej dopłacać. Jedna i druga będzie ok. Co do karty, jeśli fundusze pozwolą Ci na R9-280X to zdecydowanie warto brać. Jest to bezposreni konkurent GTX770, a nie 760.

 

Jeszcze dopowiem - gdybyś miał problem z dopięciem budżetu, zawsze można zejść z CPU do i5-4430. 50zł mniej, a tylko minimalnie słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...