Skocz do zawartości
lemonek22

domowy serwer lub gotowy nas ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar postawić w domu energooszczędny serwerek który będzie służyc jako
- serwer multimediów (dlna) do tv samsung, filmy na bierząco bedą dodawane i usuwane wieć nie potrzebuję RAID i ogromnej ilości miejsca na dane
- do oglądania filmów które bedą uruchamiane bezpośrednio z serwera (synology itp. chyba tego nie potrafią ale nie jestem pewny)
- monitoring z jednej kamery z opcją nagrywania harmonogramem
- jako download station (jdownloader, torrent)
- dostęp zdalny np. teamviewer lub podobne


Mam możliwość kupienia za 250zl takiego nettop'a (w załączniku fotka poglądowa sprzętu):

- procesor: intel atom 230
- karta graficzna: nvidia ion
- płyta głowna: jakaś noname ale: chipset nvidia mcp7a-io, lan 1gb, 6 portów usb 2.0
- hdd: HGST Travelstar Z7K500 HTS725050A7E630 500 GB
- ram: 3gb ddr2
- licencja windows 7 prof.

Jest sens inwestować w taki zestaw czy lepiej złożyć coś innego np w oparciu o celeron g530?

lub kupić gotowy NAS ?

Oczywiście NAS ma być wpięty w 1Gb Lan.

post-209274-0-17905600-1398015047_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten terminal może i to uciągnie - ale na pewno nie na windowsie 7 tylko na jakims linuxie.

dekodowaniem wideo zająć się powinien ION, ograniczeniem przy reszcie operacji będzie marny wydajnościowo - jednojajowy atom.

 

Oczywiście zestaw na Sandy/Ivy czy Haswell będzie miał bez porównania więcej mocy przerobowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...