Skocz do zawartości
kakashi30

Ile faz zasilania? - OC na A770DE+.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oto moja konfiguracja:

CPU: Phenom II x4 955 BE TDP: 125W (chłodzenie BOX)

MB: AsRock A770 DE+

GPU: GAINWARD GTS 250 512MB

RAM: 4x GEIL Black Dragon 2GB 800MHz CL5

ZASILACZ: Silver Power 500W

 

Chciałbym zrobić OC na wyżej wymienionym sprzęcie. I mam kilka pytań:

1. Ile faz zasilania ma moja płyta główna? http://www.asrock.com/mb/AMD/A770DE+/. Nie mogłem nigdzie tego znaleść. Chyba 4+1, ale nie jestem pewien.

2. Jakbym chciał zamontować radiatory na sekcję zasilania to w którym miejscu je przyczepić?

3. Od razu zapytam o chłodzenie do procka. Chcę kupić SilentiumPC Spartan PRO HE924. Kosztuję taki teraz 80zł z przesyłką. Czy to dobry wybór i czy jest jakaś lepsza alternatywa w tej cenie?

4. Co do kręcenia procesora to do ilu można maksymalnie podnieść bezpiecznie napięcie?

5. Ogólnie co sądzicie o OC na takim sprzęcie :)

6. Mam zamiar w przyszłości wymienić jeszcze kartę na jakiegoś gtx660 lub coś podobnego. Nie będzie się taka karta marnować przy reszcie sprzętu?

Edytowane przez kakashi30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faz : 4 Cpu  1 zasilanie kontrolera ram.

Radiatorki na mosfety  ( te małe czarne tranzystorki z "2" nogami )

OC było jest i będzie  ( dzis dla " tych co mają kasę " tj proce z odblokowanym mnożnikiem bo skończyły się czasy kręcenia HT/FSB )  ty masz jeszcze to co można kręcić HT. 

 

Jak bedzie ci mało po przesiadce na 660 to najwyżej zmienisz bebechy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...