Skocz do zawartości
Wigglerek

[post #10]Jaka płyta główna do Phenoma II 965 BE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym, abyście pomogli mi przy wyborze nowego zasilacza, ponieważ obawiam się, że mój stary Gembird 600w długo nie wytrzyma :)

Cena do 250zł.

 

Sprzęt:

 

Płyta główna:   Gigabyte M52LT-D3

CPU:   AMD Phenom II 965 BE  3,4Ghz

RAM: 2x 2gb G-skill 1333Mhz

GPU:  Radeon 5800 1gb  (Firmy asus)

HDD: Seagate Barracuda 1TB 

Zasilacz: Gembird 600w 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Jakbym coś pominął to piszcie ;)

Edytowane przez WigglerPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gembird to od początku tragedia .

 

Z dobrych i tanich proponuję SPC Deus M1 550W , będzie na zapas , w dodatku jest modularny ( odpinane kable ) .

Tylko troszkę boję się o jego moc 550w na pewno wystarczy?

Tylko troszkę boję się o jego moc 550w na pewno wystarczy?

Dobra, dzięki jeszcze przy okazji zapytam się o obudowę Zelmana Z3 Plus nada się ?

Bo moja obecna jakiegoś tracera do blaszane pudło z jednym wentylem z tyłu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sprzętu co masz to nawet markowe 350-400W starczy .

 

Podany Deus M1 starczy do I5 i kart pokroju GTX770 czy nawet GTX780 .

 

Deus to dużo lepsza konstrukcja niż Gembird , realna moc sporo większa - teoretycznie nawet 2x , znalazłem jednego Gembirda 600W który ma na linii +12V tylko 22A czyli ~ 264 W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sprzętu co masz to nawet markowe 350-400W starczy .

 

Podany Deus M1 starczy do I5 i kart pokroju GTX770 czy nawet GTX780 .

 

Deus to dużo lepsza konstrukcja niż Gembird , realna moc sporo większa - teoretycznie nawet 2x , znalazłem jednego Gembirda 600W który ma na linii +12V tylko 22A czyli ~ 264 W

Dzięki za pomoc :) Wogóle zauważałem problemy z nim bo podczas stresu komp się wyłączał :)

Do tego sprzętu co masz to nawet markowe 350-400W starczy .

 

Podany Deus M1 starczy do I5 i kart pokroju GTX770 czy nawet GTX780 .

 

Deus to dużo lepsza konstrukcja niż Gembird , realna moc sporo większa - teoretycznie nawet 2x , znalazłem jednego Gembirda 600W który ma na linii +12V tylko 22A czyli ~ 264 W .

Słyszałem że deusom cewki piszczą często się zdarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co kręcić? Po to aby było cieplej i więcej prądu żarł? Przecież i5 4440 będzie wydajniejszy od tego podkręconego phenoma

Tak ale to też jest inwestycja....650zł Nie stać mnie na dzień dzisiejszy :/

Plus jeszcze MOBO to już w ogóle.

Phenom bardzo dobrze radzi u mnie na razie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 300zł, za phenoma dostaniesz 300-350zł. Zakładam, że jakieś chłodzenie do OC tego phenoma też masz? sprzedajesz i za 150zł kupujesz płytę na H81. Dużo nie dokładasz a masz o wiele większą wydajność, niższe temperatury i pobór prądu. Możesz też kupić używkę pokroju i5 3570 za 550zł + mobo za 100zł i wyjdziesz na tym o wiele lepiej.

 

A jeśli tak bardzo chcesz topić kasę w tego dziadka to bierz Asrocka Extreme3, co dla mnie jako posiadacza PII 955 jest bez sensowne.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwestowanie w tego grata jest bez sensu. Zakładam że nie masz chłodzenia do tego Phenoma a bez niego za wiele nie podkręcisz, niezależnie od tego jaką płytę główną kupisz. OC tego Phenoma da Ci jakiś tam wzrost wydajności ale znacznie zwiększy pobór mocy, temperatury i kulturę pracy. Wzrost wydajności z wymiany platformy na i5 4440 będzie ogromny za nie wiele większą dopłatą. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwestowanie w tego grata jest bez sensu. Zakładam że nie masz chłodzenia do tego Phenoma a bez niego za wiele nie podkręcisz, niezależnie od tego jaką płytę główną kupisz. OC tego Phenoma da Ci jakiś tam wzrost wydajności ale znacznie zwiększy pobór mocy, temperatury i kulturę pracy. Wzrost wydajności z wymiany platformy na i5 4440 będzie ogromny za nie wiele większą dopłatą. 

Tak się składa, że mam chłodzenie SPC Fortis . W przyszłosci może sobie jakiego fx'a wsadze tam :) Albo zmienie platforme po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj phenoma (za 250 spokojnie pójdzie) za 550 możesz kupić i3-4130 z płytą na h81 i będzie równie wydajnie jak na twoim pheomie porównanie.

Jak już bym zmieniał CPU to na pewno nie wziął bym  i3. Jesli już to i5, albo i7.

Po co bym miał zmieniać cpu na porównywalny do mojego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby mieć lepszą platformę , w dodatku I3 4130 jest sporo chłodniejszy .

 

Choć I5 faktycznie lepszy , co do I7 - do do gier nie ma sensu go brać .

 

Co innego jak robisz coś wymagającego - tworzysz grafikę 2D/3D , projektujesz w sofcie CAD/CAM itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój phenom b.dobrze radzi teraz. Wszystkie gry jakie próbowałem uruchomić szły bez problemu :) Jedyny powodem zmiany płyty jest to, że ona jest po prostu słaba budżetówka. 2 portu sata rozumiecie? Nie mogę kupić sobie SSD bo nie mam do czego podłączyć.... Jeden mam do starego HDD Seagate 1TB (Strasznie mieli jak ktos potrafi rozwiazać ten problem niech napisze bo to zaczyna mnie wkurzać) i Napęd DVD. AHCI nie ma bios, F2  ( nie ma nowszej dla tej płyty) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze radzi? Kogo Ty próbujesz oszukać? Mam ten sam procesor do tego po mocnym OC  -_- Za te same pieniądze możesz mieć sporo wydajniejszy sprzęt. No cóż, każdy chwali co ma.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze radzi? Kogo Ty próbujesz oszukać? Mam ten sam procesor do tego po mocnym OC  -_- Za te same pieniądze możesz mieć sporo wydajniejszy sprzęt. No cóż, każdy chwali co ma.

Mówię ci kolego,że we wszystkie gry w jakie grałem nie robił żadnego problemu :)

W co ja gram hmm Fifa 14, BF3, Dota czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój ostatni post w tym temacie bo piszę ze ścianą. Na moim phenomie gry też nie robią problemu, bo działają. łał.... ale to nie zmienia faktu, że na i5 dużo lepiej chodzą a używaną platformę z i5 masz w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój ostatni post w tym temacie bo piszę ze ścianą. Na moim phenomie gry też nie robią problemu, bo działają. łał.... ale to nie zmienia faktu, że na i5 dużo lepiej chodzą a używaną platformę z i5 masz w tej samej cenie.

dobra, czesc -_-

A jak oceniacie płyty Asusa? 

Bo albo ten wyżej wymieniony asrock albo ASUS M5A97 R2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę za bardzo sensu pakowania ~300 zł w martwą platformę .

 

Przeczekaj trochę i kup od razu I5 Haswella lub idź po bandzie i bierz płytę na H81 + Pentium G3220 .

 

A jak sprzedasz obecne graty i dołożyć trochę kasy to kupisz I5 4440 .

 

Albo nówka płyta na H61 np. MSI H61M-P20 za ~130 zł + używane I5 2400 za 450 zł .

 

I5 2400 robi co chce nawet z mocno podkręconym PII X4 965 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...