Skocz do zawartości
Storfugl

Brak Sygnału z integry w pececie złożonym przez morele.net

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem peceta łącznie z usługą składania na morele.net. 

Pecet przed chwilą doszedł, więc podłączam go do moniotora i zonk! no signal.

Nie ma sygnału z żadnego z wejść. Wiatraki się kręcą, w tym  ten na procku. Próbowałem wyjmować bateryjkę biosu - nic. Odpalam pc i nie ma nic - ani biosu ani post. W załączniku podzespoły.

post-209069-0-27316100-1398164712_thumb.png

Edytowane przez Storfugl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz podłączonego bipera? jeżeli tak to jeżeli coś jest nie tak to powinna płyta to wypiczyć. 

 

procka wyjąłeś a sprawdziłeś dokładnie socket czy nie jest jakiś pin skrzywiony lub złamany? na procku powinny być też ślady po kontakcie z pinami przyjrzyj się im może gdzieś niema  styku. 

 

najprościej jest też sprawdzić czy procek jest sprawny jak wyjmiesz ramy i odpalisz kompa. jeżeli zacznie pipczeć tzn że procek żyje ale w ile procentach to nie wiem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być wadliwy zasilacz, z tym modelem zdarzało się. Nawet na naszym forum parę osób odsyłało te zasilacze.

Jeśli sklep wysyła sprzęt bez chociaż testowego odpalenia czy wszystko działa to gratuluję podejścia.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli sklep wysyła sprzęt bez chociaż testowego odpalenia czy wszystko działa to gratuluję podejścia.

Dokładnie o tym pomyślałem.

Pewnie wyglądało to mniej więcej - podłączania - szumi? - szumi. to do pudła. Naprawdę już mam dość, nie jestem nawet wściekły na ten sklep -jestem rozgoryczony- teraz tylko chce dostać to za co zapłaciłem. Ech naprawdę męczą mnie przejścia z tym sklepem. Najzabawniejsze było kiedy do nich zadzwoniłem... odesłali mnie do formularza w internecie, ledwo zacząłem mówić.  

Edytowane przez Storfugl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawny fakt - kod który dostałem jako gratis do procesora od morele.net... również nie działa

Zabawny fakt #2 - powoli mija 24h a nikt nie raczył rozpatrzyć mojej wiadomości wysłanej przez formularz reklamacyjny

  :biggrin:  to jest jakaś kpina  :wisielec:

EDIT: Zdążyli odpowiedzieć - od razu dali adres do wysyłki tylko że... mam to wysyłać na własny koszt... inne sklepy biorą koszty wysyłki na siebie no ale morele.net daje już trzeci powód by u nich nie zamawiać.

Edytowane przez Storfugl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, jutro wysyłam im peceta i dokumenty (pudełek nie chcą... w sumie całe szczeście) dam znać jak to się wszystko skończy.

Ciekawą rzeczą jest fakt że po uruchomieniu peceta napęd sie nie uruchamia(nie da się otworzyc szufladki) - co potwierdza tezę o tym że raczej mobo jest walnięte ale w tym to już głowa morele.net.

Edytowane przez Storfugl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być wina zasilacza a może - jak to często w przypadku intela - trzeba zaktualizować Bios płyty, czyli musisz wsadzić najtańszy procek dostępny na tę platformę. Pół biedy jak masz od kogo procka pożyczyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nie po to człowiek (w domyśle zwykły użytkownik) kupuje złożony z konfiguratora zestaw żeby później bawić się w przekładanie procka i update biosu. Odsyłaj jako niezgodność towaru z umową i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, jutro wysyłam im peceta i dokumenty (pudełek nie chcą... w sumie całe szczeście) dam znać jak to się wszystko skończy.

Ciekawą rzeczą jest fakt że po uruchomieniu peceta napęd sie nie uruchamia(nie da się otworzyc szufladki) - co potwierdza tezę o tym że raczej mobo jest walnięte ale w tym to już głowa morele.net.

 

Pudełek nie chcą bo zrobią cie w balona.

Jak niby mają przyjąć zwrot bez pudełek?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link, ktory podales dotyczy reklamacji gwarancyjnej a nie zwrotu towaru. Oddajac sprzet musisz go zwrocic w stanie w jakim go otrzymales z wszystkimi pudelkami, instrukcjami i dodatkami.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...