Skocz do zawartości
Piotr9080

Komputer do 2000 tyś. czy PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej .

 

Za PC przemawiają dużo lepsze ceny gier , czasami różnica może być kilkukrotna jak trafisz na jakąś promocję .

 

Poza tym gry na PC mogą być nieco lepsze w porównaniu do wersji na PS4 / X0 .

 

Za PS4 przemawia lepsza konfiguracja na starcie - np. karta , to odpowiednik HD7870 / R9 270 .

 

Gorzej z CPU w obu konsolach , poziom wydajności tego I3 .

 

Ja bym brał PC - potem jak wpadnie kasa to go rozbudujesz i będziesz miał dość fajny sprzęt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za brak linków ale na telefonie mam problem z ich wklejaniem.

Procesor- i5 4440 (650zł)

Płyta główna- Asus H81m-e H81 (180zł)

Grafika - r7 260x (430zł)

Ram - Kingston hyperX 4gb (140zł)

Dysk twardy - WD caviar blue (205zł)

Zasilacz aerocool 450W - (130zł)

Obudowa - Zalman T1 - (89zł) na czymś trzeba oszczędzić :)

Monitor - 375zł

Razem - 2200zł

Jeśli możesz przekroczyć budżet to chyba warto, procesor starczy na dłużej, a jak za 2 lata uzbierałbyś na lepszą karte będzie bajka. Sam przymieram sie do zakupu podobnego zestawu i z tego co wiem ten r7 260x przy szybkim procesorze daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę napisać jako zatwardziały pecetowiec, który dopiero niedawno zaopatrzył się w konsole. Porównywanie osiągów konsoli i PC to jakaś pomyłka. w konsoli to się zupełnie nie liczy, bo gry będą musiały pójść i nie będzie myślenia o detalach, rozdzielczościach czy fps. Z tym że spodziewałbym się gorszej grafiki (zwłaszcza po pewnym czasie). Tak naprawdę pomyśl w co grasz - na konsolach lepsze są bijatyki, wyścigi i wszelkie gry ruchowe (move, kinect). Na PC strategie i strzelanki (jakoś nie wyobrażam ich sobie bez myszy, choć podobno się da).

Cena gier to kolejny argument który już wszyscy wspomnieli - na PC jest taniej. Chociaż jak poczekasz cierpliwie i kupujesz używki, wymieniasz się grami albo po prostu kupujesz starsze tytuły, różnica się zaciera. Tyle tylko że PS4 to świeża konsola. I trzeba będzie sporo poczekać.

Z drugiej strony żeby PC uciągnął Ci najnowsze gry, trzeba go modernizować. A to też są wydatki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...