Skocz do zawartości
Eladril

Jaki SSD na dziś

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałbym wiedzieć jakie jest Wasze zdanie co do wyboru taniego SSD na dzień dzisiejszy. Ceny sie pozmieniały, OCZ wypadło z gry, w tym momencie wybór jest między 3 zawodnikami crucial m500 (niedlugo m550?), plextor m5s (niedługo m6s?, już jest, ale słaba dostępność/nieprzychylne recki), i 840 evo -- wszystkie 120/128gb.

 

Większość osób będzie pewnie polecało plextora, ze względu na wszechstronność, kości mlc oraz długą gwarancje. Jednakże sądze że największy wplyw na komfort korzystania z systemu ma prędkość odczytu, czyli wczytywanie wszystkiego (lub, 'poruszania się' po systemie). Jeśli chodzi o kości to w przypadku samsungów "mit" został obalony (że tlc jest ble), a crucial mimo iż ma najlepszy stosunek cena/wydajność czy cena/1gb, to mimo troche niższej ceny odstaje jednak na tle konkurencji.

 

Ceny dziś wygladaja tak

m5s 300zl

840 evo 285zl

m500 250zl

 

Nie jestem szczególnie przywiązany do żadnej marki. Nie chciałbym brać plextora tylko dlatego ze wiele osob już go wzięło.

 

Ktory dysk wybrac ma osoba ktora używa pc do typowych multimedialnych zadan, net, filmy i gry, sporadycznie program graficzny czy kompilator. Dzięki

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wałkowane - Crucial M500 zapewni Ci responsywność i szybkość, której oczekujesz, jest oparty na dobrych pamięciach i nie ma żadnych większych wad. Nie zauważysz specjalnie różnicy w porównaniu do Plextora (mówi to posiadacz plextora). Ja na Plextora przesiadłem się ze "znacznie" gorszego dysku niż Crucial - Kingstona V200, i szczerze mówiąc też praktycznie nie odczułem róźnicy. Tak więc jak najbardziej polecam Cruciala, szczególnie, że ma tylko 7mm grubości, więc jak będziesz chciał będziesz mógł sobie go kiedyś wrzucić do lapka. Zamiast zastanawiać się, czy nie dopłacać do Plextora, rozważ lepiej Cruciala 240GB - chodzą już poniżej 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ok no może faktycznie tak jest, nigdy nie korzystalem z ssd znam tylko ich reputacje. Ale czy nie spora rzesza konsumentow wybiera nawet drozsze wersje, ie. Pro? Chyba mimo wszystko różnica jest odczuwalna.

 

To 50zł różnicy które moge poświęcić na szybszy model, no chyba ze naprawde to nie ma sensu. Czy jeśli jest sens to wtedy samsung, czy plextor.

 

Tak jak mówię najbardziej chciałbym żeby szybko otwierało programy i okna w windowsie, szybko odpalaly sie gry i wieksze programy oraz żeby wypakowywanie rar i łączenie plików po sciągnięciu (jak np w IDM) krotko trwało. Nie wiem jaka akurat tutaj rola cpu a jaka dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wybieralem miedzy Plextorem a Crucialem i kupilem tego Cruciala. Powiem tak po przesiadce na Ssd jest masakra. Winda sie bardzo szybko odpala jak i programy. Wiec wg mnie jak nie widac roznicy to po co przeplacac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ok no może faktycznie tak jest, nigdy nie korzystalem z ssd znam tylko ich reputacje. Ale czy nie spora rzesza konsumentow wybiera nawet drozsze wersje, ie. Pro? Chyba mimo wszystko różnica jest odczuwalna.

To co daje największego kopa po przesiadce na SSD to znacznie niższe czasy dostępu (wiadomo - brak elementów mechanicznych).

 

Stąd też osobiście nie widzę różnicy czy pracuje/bawię się na Vectorze 128GB z SATA3, czy Intelu 320 80GB z SATA2.

 

Z twoich zastosowań to jedynie w przypadku rarów można by ewentualnie odczuć różnicę. I to pewnie tylko ze stoperem w ręce mógłbyś ten "komfort" mierzyć ;)

Jeżeli te rary to nie jest coś co robisz codziennie przez parę godzin to IMHO lepiej zainwestować w większy dysk. Dłużej nie będzie parcia na upgrade.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok macie chyba racje :) Nie wiem czy zdecyduje sie na droższą wersje, bo te 120gb jest OK dla mnie (szybszy dysk a wiec reinstalacja mniej uciążliwa).

 

Zasadniczo podoba mi sie samsung ze wzgledu na najlepsze wyniki odczytu losowego, nawet jesli faktycznie jest to nieszczegolnie odczuwalne, fakt że pobija (wg. rankingu purepc) kilkanaście innych modeli (przed crucialem) chyba wart dopłacenia 35zl

 

Chetnie poczytam jeszcze jakies opinie. Dziekuje osobom ktore sie wypowiedzialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przesiadając się z zwykłego talerzowca na SSD odczujesz masakryczną różnice. Ale dla przeciętnego człowieka SSD tak naprawdę różnią się ceną, pojemnością, marką i tyle.

Te różnice podczas użytkowania PC nie zobaczysz tylko w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...