Skocz do zawartości
revvers

Monitor 29", 21:9 jaki wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Rozważam zakup monitora 21:9, 29", wybór nie powinien być trudny bo jest ich zaledwie 15 na rynku, to i tak mam z tym problem i potrzebuję fachowej pomocy.

Dell U2913WM, porządna marka, nie jest to IPS, beznadziejne oprogramowanie do dzielenia przestrzeni roboczej, brak wyj. na słuchawki, brak pivot,

LG - ogromny wybór wg typów i tu mam największy dylemat. Ma idealne oprogramowanie do dzielenie przestrzeni roboczej (czy można je przemycić do innego monitora np dell ?). Brak dostępu do portów USB z boku. Brak powłoki anty-odblaskowej. Brak pivot i vesa, Na szczęście jest to matryca AH-IPS no i posiada złącze słuchawek. Ale który model wybrać: EB/EA 93 czy MA73, a może popularny EA73, UB/UM 65, nie mam pojęcia.

Philips 298P4Q - zbiera świetne recenzje Jest matowy, świetnie wykonany, ma wyj. na słuchawki, jest to AH-IPS, matryca 8-bitowa, posiada pivot i system vesa. dostęp do gniazd USB z boku. Niestety nic nie wiem na temat oprogramowania do dzielenia przestrzeni. Minus to czas reakcji 14ms, ale dla filmów i gier 7ms. No i trochę boję się tej marki o Dellu wiadomo że robią porządny sprzęt, LG to masówka ale jakością nie pozostaje z tyłu a Philips? jak to z nim jest?

NEC EA294WMi - warto o nim wspomnieć ze względu na markę, ale nie wiele o nim wiem, wiele źródeł podaje że nie popisali się w przypadku 29" i nawet funkcjonalności podobne do Eizo nie ratują go, do tego porty USB 2.0, brak info o systemie dzielenie przestrzeni roboczej.

Co do całej reszty nie mam zdania.
Dlatego proszę was o opinie, co wiecie na temat w/w monitorów, który waszym zdaniem jest wart uwagi, a może polecacie coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostrze ostatnio kupowałem U2913WM i jest to matryca AH-IPS (nie wiem skąd sugestia, że nie?). Oprogramowanie do dzielenie ekranu jest, opcji podziału sporo, choć dorzuciłbym jeszcze jedną ;). Ciężko się wypowiadać o jego beznadziejności bo nie znam innych, a siostra nie narzeka ;). Co do wyjścia na słuchawki to polecam listwę głośnikową Dell AX510 - całkiem ładnie gra i ma wyjście na słuchawki/mikrofon, a kosztuje stosunkowo tanio na Allegro (nówki po kilkadziesiąt złotych). Pivot nie ma w standardzie, ale masz mocowanie VESA 100mm. Wziąłem Della, bo sam pracuję na U2412M i jestem bardzo zadowolony z niego, mają sporo modeli chwalonych i polecanych, aczkolwiek 21:9 przy 29" to trochę za mało jak dla mnie ("niska" wysokość fizyczna ekranu), a przy większej przekątnej pewnie "rozpiętość" w poziomie będzie już trudna do ogarnięcia :D...

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do della i IPS sorki, mój błąd, nie sprawdziłem sobie dokładnie na stronie producenta, tylko oparłem się na jakiś materiałach z sieci. Poza tym wszystkie 21:9 to IPS.

Co do oprogramowania przeglądałem na Youtubie i odnośnie LG jest to zorganizowane świetnie, w przypadku Dell, niestety nie. To co mi się spodobało to szybki dostęp do zmiany rodzaju ułożenia okienek - dostępne z ikonki z Tray. Kiedy program jest przypisany do jakiegoś okienka a zmieni się format przesuną się w odpowiednie miejsce w dell trzeba robić to ręcznie, a przy przeciąganiu do okienka widziałem że nie zawsze udaje się to za pierwszym razem ;) LG dodatkowo ma taką opcję że przeciągając za róg jakieś okienko zmieniamy jego format a pozostałe się dopasowują.

Wyjście na słuchawki nie jest konieczne, jest to raczej forma miłego dodatku.
Co do Dell'a to głownie na tych monitorach pracowałem przed laty i mam do nich sentyment ze względu na jakoś wykonania, ale ten Philips ma ciekawe recenzje ;) Co do rozdzielczości to właśnie z tym też mam dylemat i rozważam jeszcze opcję 27" 2560x1440 tylko te znowu są drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...