Skocz do zawartości
HiddenTrue

Lenovo y510p VS Asus g56jr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem laptopa w przedziale cenowym 3500-4200. Ze względu na to, że potrzebuję mobilności interesują mnie głównie modele 15". 
Po dłuższym namyśle, zastanawiam się pomiędzy dwoma konkretnymi modelami. Mianowicie: 

Lenovo y510p lub Asus g56jr

Zależy mi na wydajności w grach typu FIFA, League of Legends, CS:GO,  z możliwością streamowania jak i do codziennego użytkowania (internet, office, itp)
I teraz pytanie do was. 
Co byście polecili ? Pod względem wydajności, jakości wykończenia i systemu chłodzenia obydwu modeli. Chciałbym aby laptop posłużył mi 4 lata.
Może ktoś miał doświadczenie z tymi modelami ? 
Na co warto zwrócić uwagę, jakie za i przeciw wobec Lenovo i Asusa ? Osobiście trochę dziwi mnie cena tego asusa, ponieważ posiada mniej pamięci ram, jedną grafikę i brak możliwości dodania dysku ssd. (lenovo posiada złacze m.2). Może ktoś wie, dlaczego jest taka różnica w cenie ? 
Proszę was o wszystkie + i - podanych modeli i na który byście się zdecydowali :)

Edytowane przez HiddenTrue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Asusa - nie grzeje się jak grafika SLI w y510p. Ma mniej Ramu ale później możesz dokupić i mieć 8 GB. Wydajnościowo ten GTX i tak wypada lepiej. Czy 17" na pewno odpada? W wielu modelach dzięki temu jest wolna kieszeń na dysk i istnieje możliwość dorzucenia SSD.

Edytowane przez Caed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z tymi 17'' w gameingach to jest trochę inaczej z tego co zauważyłem. Bo generalnie nawet jak kupisz sprzęt na matrycy 15", to i tak w praktyce ma takie same gabaryty jak 17". Tzn ja porównywałem w sklapie serie Y lenovo z serią V3 od Acera. I owszem, w lenovo była mniejsza matryca, ale zamiast tego gruba ramka wookoło. Więc wiesz, może warto rozważyć większą matryce, szczególnie że w tych V3 widywałem gtx sensowne i matryce matowe fullHD.

 

A z tego co gadałem z kumplami, to lepiej nie iść w podwójną kartę. Wałek z tym jest, bo chłodzenie nie wyrabia :/ Lepiej zainwestować w gtx-a sensownego. 

Naprawdę zerknij sobie na tego Acerka http://www.saturn.pl/krakow-galeria-bronowice/notebook-acer-aspire-v3-772g-54208g1,id-927742  bo fajne się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...