Skocz do zawartości
Nerrox

Laptop do 4100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym kupić laptopa (główne zastosowania to gry) za maks 4100zł. Patrzyłem sobie na różne możliwości - od Lenovo Y510P (ma tylko GT755M z SLI co skalowanie grafiki może różnie wypaść), różnorakich Asusów oraz - o dziwno o Clevo http://allegro.pl/clevo-p150em-i7-3630qm-8gb-amd-nvidia-1tb-gw24-i4184435184.html (nie wiem czy to w ogóle dobra firma).

 

Zależy mi na dobrej matrycy FHD, 8-16GB RAM DDR3, procesor i7 i dobrą grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym: http://allegro.pl/laptop-msi-ge70-apache-pro-i5-8gb-gtx860m-2gb-gra-i4156275954.html

 

Duża różnica między i5 a i7?

 

 

Tylko, że ten Clevo to sprowadzany z Niemiec i wszystko musiałbym serwisować w Niemczech. I tutaj dla mnie pies pogrzebany.

Edytowane przez Nerrox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prockami teraz jest w ogóle kicha duża. Bo generalnie racją jest, że i5 mają 2 rdzenie i 4 wątki, a i7 4 rdzenie i 8- wątkowość. Problem w tym, że są już 4 generacje intelcorów. I każda ma pewne modyfikacje. W dodatku są różne serie. Trzeba uważać, bo np. i7 z serii "U", to wersja niskonapięciowa (generalnie energooszczędna), ma przez to zaniżony zegar i tylko 2 rdzenie i w praktyce dopłacimy, a parametrami będzie zbliżona do i5 z serii "M".

W tych pieniądzach, jeżeli szukasz czegoś z kraju, to proponowałbym przyjżeć się serii V3 od Acera. Występuje w różnych konfiguracjach w różnych sklepach. Generalnie idzie dostać coś z kartą geforce gtx 760 (albo 760M, zabij ale nie pamiętam :) a procki to albo i5 z serii M, albo i7 z serii MQ (to jedne z najwyższych modeli intela na dzień dzisiejszy, ale nie wiem czy nie musiałbyś jeszcze trochę odłożyć). Generalnie dużym plusem jest dobre chłodzenie (no wiadomo, jak na lapka), ale faktycznie jest to sprzęt warty uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z MSI to jest problem, bo nie widziałem ich w żadnym sklepie, a prze to nie ma możliwości sprawdzenia jak w praktyce wygląda obudowa, i chłodzenie :/ Ja swojego kupiłem przez neta i trochę był to strzał w kolano, grzeje się niemiłosiernie, plastik przy radiatorze się skruszył, karta dźwiękowa się wysypała, a kamerkę diabli wzięli :D

Tego Asusa też jeszcze nie widziałem, ale może sie pojawią w sklepach za jakiś czas, to będzie łatwiej coś powiedzieć (chyba stworzę nową gałąć turystyki: "turystyka IT, specjalizacja marketowa" :D

Naprawdę polecam przejść się do jakiegoś marketu i zobaczyć te V3, wyglądają megasolidnie i sam rozważam czy by sobie nie sprawić (choć zanim uskładam to się pewnie już na rynku wiele pozmienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale sprawdzi się Acer V3 z 16 GB RAM, i7 czterordzeniowym i GTX 760 M. Dodatkowo matryca Full HD. Dobrze sobie radzi jeśli chodzi o chłodzenie.

 

http://www.x-kom.pl/p/182734-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-16gb-1000-win8x-gtx760m-fhd.html?partnerid=100119355&sm12=Nw==&ts=1399460124&token=be45b848b5abccac14f775934f2ee281

 

jeśli  nie masz zamiaru grać w najnowsze produkcje jeśli chodzi o gry i nie obsługujesz żadnych programów typu AutoCad to i7 nie polepszy wydajności. Aczkolwiek coraz więcej nowych gier obsługuje cztery rdzenie więc w przyszłości wpłynie to na wydajność.

Edytowane przez Caed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acerki v3 maja dosc kiepskie chłodzenie - czysciutki laptop z nowo nalozona mx2 to temperatury proca rzedu ~72­­°C, obciązajac gpu gt640m otrzymujemy ~85°C (sig,) a gdzie temu jeszcze do 760..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty tu widzisz POMIAR temperatur procesora i GPU ? 

 

Cytując

The case shows some problems with the cooling of the new platform in certain situations. The stress test results in CPU temperatures of 99 °C, which is why the clock is reduced to 800 MHz. 

http://www.notebookcheck.net/fileadmin/Notebooks/Acer/Aspire_V3_772G/Stress_2h_800bis2_9ghz.png

http://www.notebookcheck.net/fileadmin/Notebooks/Acer/Aspire_V3_772G/Stress_800mhz_konstant.png

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...