Skocz do zawartości
pbskarpy

Był ASUS N750 co teraz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś czas temu prosiłem o pomoc w tym wątku w sprawei lapka do 4500 zł

http://forum.purepc.pl/topic/356965-laptop-15-lub-17-do-4500-z%C5%82-produkcja-muzyki-programy-graficzne/

 

Tak się złożyło, że budżet mi podskoczył i kupiłem Asusa N750 z 16GB ramu. Coś takiego: http://www.x-kom.pl/p/182955-notebook-laptop-17-3-asus-n750jv-t4104h-16-i7-4700hq-16gb-1000-win8x-gt750.html

 

Ten komputer podobał mi się najbardziej. Jednak dzisiej jest on już 4 raz w serwisie i czekam na zwrot pieniędzy. Od 17-go stycznia może korzystałem z niego około miesiąca. A tak to cały czas w serwisie. Miałe problemy z klawiaturą. Przy tej cenie okazało się, że jeden rpzycisk jest wyżej od drugiego, touch pad krzywo położony. Przyciski wystają ponad aluminiową obudowę komputera itp itd. Gdyby komp kosztował 2000 zł może bym się nie czepiał, ale z odsetkami wyjdzie około 5k. 

 

Teraz szukam czegoś nowego. Ale nie będę ukrywał, że tamten Asus bardzo mi się podobał. Ładna jasna aluminiowa obudowa robiła swoje. I tak teraz oglądam te laptopy i widze takiego HP: http://www.x-kom.pl/p/178857-notebook-laptop-17-3-hp-envy-17-j010ew-i7-4702mq-16gb-1500-win8-gt750m.html

 

Co myslicie na ten temat? Może być taki wybór? Jak z jakośią tych komputerów? Jak z jakością serwisu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do czego ma służyć ten laptop, po drugie ile cali Cie interesuje, z systemem czy bez ? Jesli do gier a nie grasz poza domem to może lepiej kupic laptopa + blaszaka jeśli tak to napisz czy masz monitor i inne peryferia, jeśli ma służyć do programów to jakich i jakie mają wymagania te programy np ile rdzeni wykorzystują, czy korzystają z karty graficznej czy raczej sam procesor?

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz HP! Jeden z najgorszych serwisów, nie ważne co się z nim stanie to ci odpowiedzą, że laptop po zalaniu i utrata gwarancji, weź jakiegoś Acera, świadomy wybór, miałem kiedyś Acera Aspire 6920G i od tamtej pory jestem zwolennikiem Acerów, teraz już go nie mam bo mi spadł i zbiła się matryca (jak i padł dysk), tak to śmigał bardzo szybko, miał Vistę i się wcale nie cięła, teraz już pewnie są bardziej interesujące konstrukcje, które działają jeszcze lepiej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz HP! Jeden z najgorszych serwisów (...)

To samo mógłbym napisać o Acerze. Miałem 2 takie wynalazki, psuło się właściwie wszystko, co psuć się mogło: dysk, matryca, klawiatura, karta gr., zasilacz.

Serwis się wypiął, sprawa otarła się o rzecznika praw konsumenta.

Wyleczyłem się już z Acera. Co z tego że względnie tanie, skoro badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No myślałem, że sprawdziliście temat z linka powyżej. Ale ok. Chodzi o to, że wybrałem laptopa 17", i7 4 rdzenie, 16gb ramu, aluminiowa obudowa, ładny wygląd, smukły. I to są podstawy, które mnie interesują. Komp do pracy przy lightroom, photoshop, adobe premiere, programy do produkcji muzyki. Czyli generalnie liczy się głównie RAm.

 

 

Jeśli chodzi o serwis to to samo mówili mi, że serwis Asusa jest słaby, że zawsze udowadniają winę klienta itp. Ja co prawda takich problemów nie miałem, ale mam już dość wysyłania kompa do serwisu i nie korzystania z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17,3", i7 4 rdzenie, 16gb ramu, aluminiowa obudowa, ładny wygląd, smukły. 

http://www.x-kom.pl/p/178857-notebook-laptop-17-3-hp-envy-17-j010ew-i7-4702mq-16gb-1500-win8-gt750m.html?partnerid=100180188&sm12=MzA=&ts=1398888577&token=492dcf29d46edaed608cb702fdc89ec9

Nic innego co by spełniało te wymagania nie ma, Acer czy msi nie jest ani ładny ani smukły. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw:

Jeżeli nie N750 to w 17" zostaje praktycznie HP Envy;
MSI/Acer nic tego poziomu (jakościowego) nie ma, Z710 Lenovo to półka/dwie niżej;

Toshiba P70 też słabiej, Qsmio ani smukłe ani trwałe nie są;
Samsung nic wartego uwagi w 17" obecnie nie ma, Vaio nie są aż tak super;

Chyba że schodzimy do 15.6";
17.3" (i więcej) powoli staje się wymarłym rozmiarem (PL jest na swój sposób ewenementem w ilości kupowanych lapków w tym rozmiarze);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie. Nie mogę pojąć co daje 16 GB Ramu. Czy ktoś może podać mi przykłady kiedy rzeczywiście to pomaga?

 

Przecież taniej jest kupić lapka z 8GB i dokupić drugą kość- to jest tak samo wydajne a tańsze niż jedna kość 16GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość lapków z 8GB RAM mają 2 moduły po 4GB a więc obsadzone wszystkie sloty i nie rozszerzysz więcej. W laptopie raczej nie wykorzystasz 16GB ale do 8GB można łatwo zapchać

 

lightroom, photoshop, adobe premiere, programy do produkcji muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem, że tylko ten HP Envy zostaje....

 

Widzicie. Kiedyś miałem tylko jeden lap 15". Robiłem na nim wszystko. Teraz po prawie 8 latach z jednym lapem postanowiłem kupić coś większego (17" = lepsze warunki pracy), ale jednak nadal w miarę mobilnego. Dlatego w moim przypadku odpada komp 15"

 

 

A co powiecie o tych kompach Envy? Ja w swoim asusie miałem, problemy z klawiaturą. Gdzieś na youtube widziałem, że w tych Envy też klawiatura się ugina w niektórych miejscach, a w niektórych jest sztywna. Czy to standardowa akcja czy tylko przypadek? Czy sa jeszcze inne jakieś bolączki tych kompów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawiatura sie ugina we wszystkich moze z wyjatkow thinkpadow czy innych prawdziwie biznesowych lapkow. Z tego co napisales wynika ze poprostu miales sporego pecha ze sztuka. Czasami bywa ale nie warto sie zrazac. Tu masz troche nowsza serie: http://www.karen.pl/product/222175/Strefa_Gier/PC/ASUS_N750JK_T4039H.html Ciezko znalezc kogos kto narzeka  na te sprzety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego skoro ten dell ma najsłabszą konfiguracje? To jest procesor 2 rdzeniowy jak i5.N750JK jest nowszy bo ma maxwella ale za to w stresie mocno się grzeje i ma gorszą matryce niż JV

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... wiecie w czym jest największy problem...? W tym, że w dzisiejszych czasach trudno jest dotknąć produkt przed zakupem. Teraz wszystko przychodzi do Was do domu albo do sklepu zamawiana jest jdna sztuka. Dotykasz sztukę w sklepie okazuje się, że są np. niedoróbki i chcesz inny. A potem znowu czekasz. 

 

Ja rozumiem, że mój lap mógł być felerny. Ale nie mogę byc pewien, że jak zamówię jeszcze raz tego Asusa lub innego HP czy Dell, że tez będzie miał jakieś wady. Nie mogę sobie wybrać z 10 postawionych obok najlepszej sztuki. 

 

I teraz ludzi z x-kom mailują ze mną, że oferują mi to i to i to, że oferują lepszą konfigurację itp. Po co mi lepsza konfiguracja? Ja potrzebuję dobrej klawiatury, na miarę kompa za 4650zł! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...