Skocz do zawartości
Caibre

Zestaw komputerowy 3500/4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zastanawiam się nad kupnem komputera. Do dyspozycji będę miał max 4000 zł. Zastanawiam się nad tymi dwoma zestawami:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_polecane_zestawy_komputerowe_na_maj_2014?page=0,15

 

lub 

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_polecane_zestawy_komputerowe_na_maj_2014?page=0,14

 

Czy moglibyście mi doradzić, czy w tych zestawach można by zastosować jakieś tańsze rozwiązania, które nie spowodują spadku wydajności? 

 

Kolejne pytanie - czy na sam początek opłaca się kupować dysk SSD? Czy bez problemu mógłbym go dokupić później? 

 

Informacje:

  • Posiadam swoją własną myszkę, klawiaturę, system, monitor
  • Komputer będzie głównie przeznaczony do gier. Dlatego wiadomo, że zależy mi na wydajności. Oczywiście przeglądanie internetu, filmy, muzyka etc również wchodzą w grę.
  • Do 4000 zł max. 
  • Części preferowałbym nowe
  • Tak, zamierzam w przyszłości wziąć się za podkręcenie tego kompa, więc fajnie jakby procek czy karta były takie, gdzie to będzie opłacalne i "bezpieczne"
  • 1920x1080
  • Mieszkam w Polsce
  • Ze starego kompa mam tylko klawiaturę, myszkę.
  • Nie mam jakiegoś wybranego sklepu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim budżecie, zakup SSD należy wziąć pod uwagę.

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K) 

Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance, H87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (H87 Performance) 

Pamięć Avexir Core Red LED DDR3-1600 CL9 - 8 GB (AVD3U16000904G-2CIR) 

Karta graficzna Asus Radeon R9 290 4GB DDR5 (512 Bit) 2DVI HDMI DP BOX (R9290-DC2-4GD5) 

Obudowa Corsair Carbide Series 300R Compact Black (CC-9011014-WW) 

Zasilacz Cooler Master G550M ATX G550M 550W (RS550-AMAAB1-EU) 

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 

Dysk SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III ( 520/200MB/s ), 9,5mm (PX-128M5S) 

 

Cena: 4017 PLN. Do kompletu brakuje już tylko chłodzenia. Może je dokupić w późniejszym czasie. Na dzień dzisiejszy lepiej celować w SSD ;)

 

Pod względem wydajności, to wszystko co możemy zrobić w tej kwocie. Jest i5-4670K z odblokowanym mnożnikiem, płyta umożliwiająca OC i R9 290. Karta pokroju GTX 780 w znacznie niższej cenie zakupu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety nastąpiła mała zmiana.

 

Czy mógłbym Was jeszcze raz prosić o doradzenie podzespołów, z tym, że max to 3500 zł.

Informacje:

  • Posiadam swoją własną myszkę, klawiaturę, system, monitor
  • Komputer będzie głównie przeznaczony do gier. Dlatego wiadomo, że zależy mi na wydajności. Oczywiście przeglądanie internetu, filmy, muzyka etc również wchodzą w grę.
  • Do 3500 zł max. 
  • Części preferowałbym nowe
  • Tak, zamierzam w przyszłości wziąć się za podkręcenie tego kompa, więc fajnie jakby procek czy karta były takie, gdzie to będzie opłacalne i "bezpieczne"
  • 1920x1080
  • Mieszkam w Polsce
  • Ze starego kompa mam tylko klawiaturę, myszkę.
  • Nie mam jakiegoś wybranego sklepu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz ten zestaw co polecił Piter3 tyle że na razie rezygnujesz z dysku SSD i bierzez tańszą obudowe np Zalman Z3. Zresztą przelicz dokładnie ten zestaw ile tam teraz wychodzi i może wyjdzie tanniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stanąłem przed wyborem karty graficznej. 

 

Chciałbym poświęcić na kartę - totalny max - 1850 zł. Czytałem kilka for, stron, ale ciężko się połapać, bo ile komentarzy tyle opinii.

 

Zastanawiam się nad GTX 780 lub R9 290X. Osobiście wolałbym kartę od zielonych, ale nie wiem czy będzie to opłacalny wybór. Karta oczywiście będzie do gier, więc zależy mi żeby była jak najbardziej wydajna i pobierała jak najmniej prądu.

 

Czy dobrze wybrałem karty? Może bardziej opłaca się wybrać coś innego?

 

No i od kogo wybrać polecaną kartę. Gigabyte, Palit, Asus? Nie mam pojęcia czym się różnią więc prosiłbym o doradztwo w tych kwestiach. Z góry dzięki! ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...