Skocz do zawartości
P3ch

Płyta główna 1150 do 1500 zł - Stabilność , Wydajność , Gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Panowie chce się was poradzić jaką płytę główną kupić.

 

Chodzi mi po głowie Asus Sabertooth Z87 zważywszy na gwarancje, lecz tutaj mnie troszke nurtują te małe wiatraczki które po czasie mogą hałasowac , to będzie zestaw na 5 / 6 lat i pracował będzie na niej procesor 4670K lub 4770K tutaj jeszcze jestem nie zdecydowany. Zestaw głównie będzie przeznaczony do nowych tytułów gier. Na płytę mogę przeznaczyć maksymalnie do 1500 zł lecz jak będzie tańsza a dobra też nieomieszkam poczytać na jej temat. Dziękuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zaczekać ten miesiąc czy dwa na Z97 i nowe procesory z (podobno) lepszym glutem => niższe temperatury.

Widzisz kierownik , masz łeb , faktycznie już niedługo powinno się coś pojawić, proszę mnie nie traktować za osobę która nie wie co ma zrobić z pieniążkami jestem i za tańszą opcją płyty , tylko wolę pare zł dorzucić aby miec fajny sprzęt stabilny oraz chłodny a ponoć podstawa tak w prawdzie to płyta dlatego taki budrzet przewidziałem , mile widziane jakieś sugestie i modele płyt. Bardzo dziękuje za tak szybką odpowiedź.

 

Ale tak czytam i czytam o premierze tych procesorów to tak do 2016 roku :D troche ciężko będzie poczekać.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady. Płyta za 1500zł to już trochę brak szacunku dla własnych pieniędzy. Jeśli nie spieszy Ci się jakoś bardzo z zakupem to najlepiej rzeczywiście poczekaj do czerwca na procki Devil's Canyon i kupisz sobie jakiegoś 4690k/4790k z fajną płytką od ASUS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@P3ch Thermal armor bajerancko wygląda i niewiele ponad to. Bardziej niż hałas zastanawia mnie żywotność tych wiatraczków w sabertoothie i jak będą wyglądać temperatury, kiedy któryś padnie. Gdybym obecnie miał kupować płytę, też poczekałbym na Devile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w przypadku nowych procków za dobrą płyte pod SLI/CF tez nie wydasz więcej niż 600-700 zł. Branie jakiś wersji  Z87 Deluxe od Asusa to przerost formy nad treścią.

 

 

Wiadoma sprawa serce zostawiłem do czerwca ale teraz borykam się z doborem obudowy, Panowie co byście polecili za obudowe aby wkoncu była cisza ( nie chciał bym się pakować w wodę )

 

 

Zasilacz którym dysponuje to -  Zasilacz Be Quiet 680W Straight Power E9-CM BN199

Chłodzenie - Scythe Mugen 4 - Jeśli jesteście mi w stanie coś polecić lepszego do max 300 zł proszę o propozycję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cisza to priorytet to proponowałbym budę wyciszaną, jednak moja faworytka czyli Fractal Define R4 to wydatek sporo ponad 300zł (360-400zł, różnie to z cenami na morele bywa). Bliżej kwoty 300zł masz Fractala Arc Midi R2 (bez okna ~320zł, z oknem ~350zł).

 

Skoro w czerwcu chcesz kupić dobrą płytę i CPU pod OC, to poniżej tego pułapu jakościowego bym nie schodził. Jeśli jednak bariera 300zł jest nie do złamania to masz np. Corsaira 330R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja pisałem o Midi oczywiście.

http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r4-black-pearl-usb-3-0-fd-ca-def-r4-bl-517874/

(wersja czarna, bez okna)

 

 

Chciałem podziękować za dobór obudowy , to był trafny wybór jestem zadowolony jeśli chodzi o hałas w pokoju zważywszy że spi w nim dziecko, Panowie ale jednak odgrzebuje kotleta jeszcze raz podchodze do tematu płyty głównej, procesora , chłodzenia ( coś ala mugen 4 może być większe wydajniejsze ) i oby tak bardzo nie zasłaniało slotów pamięci. I jeszcze karta graficzna też bym prosił o jakieś sugestie chodzi wsumie o poskładanie zestawu ponieważ swój sprzedałem.

 

I jeszcze jakby ktoś mnie oświecił jaka będzie różnica między Z87 a Z97, oraz nowymi procesorami.

 

Dysponuje

 

Pamięć - KHX18C9T2K2/8X

Zasilacz - Be Quiet B199 ( 680W )

Obudowa - FDR4

HDD - 2xWD BLUE ( RAID ) - do systemu zamiar SSD 256GB

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jeszcze jakby ktoś mnie oświecił jaka będzie różnica między Z87 a Z97, oraz nowymi procesorami.

 

Wnioskując z pierwszych testów płyt na z97 (od asusa i msi), większych różnic między chipsetami z87 a z97 właściwie brak, poza jedną zasadniczą: z97 mają obsługiwać broadwelle, czyli w perspektywie przyszłej wymiany procesora warto zastanowić się nad z97. Jeśli nie chcesz proca wymieniać na lepszy, bierz płytę na z87, już nieznacznie staniały. Co do procków to jeszcze trochę trzeba poczekać (do czerwca podobno) na odblokowane devil's canyon, ale pewnie i tak [gluteus maximus] nie urwą.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z pierwszych testów płyt na z97 (od asusa i msi), większych różnic między chipsetami z87 a z97 właściwie brak, poza jedną zasadniczą: z97 mają obsługiwać broadwelle, czyli w perspektywie przyszłej wymiany procesora warto zastanowić się nad z97. Jeśli nie chcesz proca wymieniać na lepszy, bierz płytę na z87, już nieznacznie staniały. Co do procków to jeszcze trochę trzeba poczekać (do czerwca podobno) na odblokowane devil's canyon, ale pewnie i tak [gluteus maximus] nie urwą.

 

 

O widzisz to dla mnie cenna informacja, ja akurat nie myśle nad wymiana sprzętu przez następne 5/6 lat , ogólnie myślę że i7-4770k by mi wystarczył na pare ładnych lat, moje pytanie brzmi jaka płyta pod niego czy ta polecana z froum?.

 

ASRock Z87 Extreme4

lub

Gigabyte GA-G1-SNIPER Z87

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie Asus Sabertooth Z87 zważywszy na gwarancje, lecz tutaj mnie troszke nurtują te małe wiatraczki które po czasie mogą hałasowac , to będzie zestaw na 5 / 6 lat i pracował będzie na niej procesor 4670K lub 4770K tutaj jeszcze jestem nie zdecydowany. Zestaw głównie będzie przeznaczony do nowych tytułów gier. Na płytę mogę przeznaczyć maksymalnie do 1500 zł lecz jak będzie tańsza a dobra też nieomieszkam poczytać na jej temat. Dziękuje.

 

Mam tego Sabertootha Z87 od 3 miechow i powiem Ci, nie martw sie o halas tych wiatraczkow po ilus latach- one na dzien dobry sa glosne jak cholera. mam w budzie 4 wentyle noctua na 700 rpm i na nh-d14 120-140-120, czyli razem 7 wentyli chodzacych bardzo cicho i jak tylko zalacza sie te male gnojki na najmniejszych rpm to mnie wkur...  jak cholera. Mam je ustawione, na silent, aby zaczynaly dzialac przy 45 stopniach wiec siedza cicho caly czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Sabertootha Z87 od 3 miechow i powiem Ci, nie martw sie o halas tych wiatraczkow po ilus latach- one na dzien dobry sa glosne jak cholera. mam w budzie 4 wentyle noctua na 700 rpm i na nh-d14 120-140-120, czyli razem 7 wentyli chodzacych bardzo cicho i jak tylko zalacza sie te male gnojki na najmniejszych rpm to mnie wkur...  jak cholera. Mam je ustawione, na silent, aby zaczynaly dzialac przy 45 stopniach wiec siedza cicho caly czas.

Sabertootha Z87 troszki czytam czytam i jakoś nie przemawia do mnie ta płyta mój wybór pada na te dwie w/w , jedyne pytanie do użytkowników jak to sie ma do wydajności oraz generowania ciepła w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co cie w nim tak kreci. juz lepiej sie zapowiada asrock z97 extreme 6

 

podoba mi się patent z armorem. Mobo nie będzie tak zbierać kurzu, a w połączeniu z odpowiednim chłodzeniem będzie bardzo dobrze odbierać ciepło.

Poza tym Mark I wypada nieźle w testach i daje duże możliwości przy OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się patent z armorem. Mobo nie będzie tak zbierać kurzu, a w połączeniu z odpowiednim chłodzeniem będzie bardzo dobrze odbierać ciepło.

Poza tym Mark I wypada nieźle w testach i daje duże możliwości przy OC.

Jak to mówią tak to sobie tłumacz ja bym tej płyty w życiu nie kupil ze względu na tą osłonę którą trzeba chłodzić głośnymi wentylatorami o beznadziejnym rozmieszczeniem portów sata nie wspominajac. Ale poto mamy wybór żeby sobie każdy we własnym zakresie mógł życie utrudnić hahaha

 

Inne płyty asusa są dużo ciekawsze np pro albo delux. Fajne maja sterowanie wentylami.

 

 

Wysłane z mojego Lenovo S5000-F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią tak to sobie tłumacz ja bym tej płyty w życiu nie kupil ze względu na tą osłonę którą trzeba chłodzić głośnymi wentylatorami o beznadziejnym rozmieszczeniem portów sata nie wspominajac. Ale poto mamy wybór żeby sobie każdy we własnym zakresie mógł życie utrudnić hahaha

 

Inne płyty asusa są dużo ciekawsze np pro albo delux. Fajne maja sterowanie wentylami.

 

 

Wysłane z mojego Lenovo S5000-F przy użyciu Tapatalka

Panowie my tu gadu gadu a ja dalej zestawu nie mam :) czy warto brac 4770k czy lepiej zainteresowac sie i5. No i jeszcze VGA która GTX 780ti czy samo 780 głównie bf4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena/wydajnosc do gier to ja bym bral i5 z k.

 

sam mam i7, ale ja chcialem wydac pieniadze i tyle, normalnie nigdy bym tego procka nie kupil, bo w grach za malo daje.

 

 

co do grafy w Twoim przedziale cenowym to masz r9 290x, gtx 780 i gtx 780ti. jesli chcesz najlepszy stosunek cena, cicha praca wydajnosc to gtx 780 z dobrym chlodzeniem np asus directcu ii.

 

wielu powie, ze jak grasz glownie w bf4 to powinienes radeona brac, ja uwazam ze r9 290x jest karta dla kogos co dokladnie wie czego chce i co bedzie z nia robil- krecil, wodowal etc. chyba, ze Ci nie przeszkadza, ze karta bedzie sie grzala mocniej od gtx i bedzie przez to glosniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena/wydajnosc do gier to ja bym bral i5 z k.

 

sam mam i7, ale ja chcialem wydac pieniadze i tyle, normalnie nigdy bym tego procka nie kupil, bo w grach za malo daje.

 

 

co do grafy w Twoim przedziale cenowym to masz r9 290x, gtx 780 i gtx 780ti. jesli chcesz najlepszy stosunek cena, cicha praca wydajnosc to gtx 780 z dobrym chlodzeniem np asus directcu ii.

 

wielu powie, ze jak grasz glownie w bf4 to powinienes radeona brac, ja uwazam ze r9 290x jest karta dla kogos co dokladnie wie czego chce i co bedzie z nia robil- krecil, wodowal etc. chyba, ze Ci nie przeszkadza, ze karta bedzie sie grzala mocniej od gtx i bedzie przez to glosniejsza.

Core i5-4670K, Quad Core, 3.40GHz, 6MB, LGA1150, 22nm mówimy oczywiście o tym procesorze?

 

 

Aktualnie :

 

Core i5-4670K

ASRock Z87 Extreme4

Pamięć - KHX18C9T2K2/8X

Zasilacz - Be Quiet B199 ( 680W )

Obudowa - FDR4

Samsung 256GB SSD840 SATAIII, MLC, 2.5'' (read/write; 540/520MB/s) 7mm PRO

HDD - 2xWD BLUE ( RAID )

GTX780TI-DC2OC-3GD5

 

Jeszcze jedna prośba, polećcie mi dobre chłodzenie ino tak aby mi pamięci z radiatorem wlazły bo przy mugenie mam problem musiałem zainwestować w pamieci niskiego profilu. Jeśli widzicie w zestawie jakieś zmiany które mogł bym poczynić bardzo prosze o sugestie.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial M500 / M550

Plextor M5S / M5P

Samsung 840EVO / 840PRO

Core i5-4670K

ASRock Z87 Extreme4

Pamięć - KHX18C9T2K2/8X

Zasilacz - Be Quiet B199 ( 680W )

Obudowa - FDR4

Samsung 256GB SSD840 SATAIII, MLC, 2.5'' (read/write; 540/520MB/s) 7mm PRO

HDD - 2xWD BLUE ( RAID )

GTX780TI-DC2OC-3GD5

 

Doradźcie jeszcze chłodzonko i zamawiam. W każdym bądź razie bardzo wam dziękuje za skonfigurowanie zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...