Skocz do zawartości
P3ch

Płyta główna 1150 do 1500 zł - Stabilność , Wydajność , Gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Płytę główną bierz Asrock, ale na nowym chipsecie Z97 (obsłuży Broadwella, Haswella i Haswella refresh).

Co do dysku SSD ja mam Samsung EVO i jestem zadowolony, ale możesz brać tego PRO lub ewentualnie nowego Plextor M6S, oczywiście 256 GB.

Co do obudowy zobacz sobie nową Phanteks Enthoo PRO.

 

Z chłodzenia powietrzem obecnie najwydajniejsze są: 1. Phanteks PH-TC14PE oraz 2. Noctua NH-D15, ale podany przez Devila cooler też jest niezły.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX

Intel Core i5-4670K, Quad Core, 3.40GHz, 6MB, LGA1150, 22nm, 84W, VGA, BOX

ASUS GeForce GTX 780 Ti OC, 3GB GDDR5 (384 Bit), HDMI, 2xDVI, DP

Samsung 256GB SSD840 SATAIII, MLC, 2.5'' (read/write; 540/520MB/s) 7mm PRO

Corsair Vengeance Low Profile 2x8GB 1866MHz DDR3 CL10, XMP, 1.5V, Black

Samsung 256GB SSD840 SATAIII, MLC, 2.5'' (read/write; 540/520MB/s) 7mm PRO

HDD - 2xWD 1TB BLUE ( RAID0 )

Zasilacz - Be Quiet B199 ( 680W )

Noctua NH-D14

Obudowa - FDR4

 

 

Co do Chłodzenia padło na D14 ponieważ wyskoczył mi wydatek w zakupie pamięci za które pewnie dostana od was po uszach bo bez konsultacji je kupiłem lecz nie mieli nic ciekawszego na hurtowni. Pamięci zakupiłem ponieważ te które posiadam są o wysokim profilu i myślę że miał bym bardzo spory problem w montażu tych których posiadam KHX18C9T2K2/8X ( ani raz nie użyte ) No ale może gdzieś wykorzystam do budowy następnego zestawu.

 

A teraz możecie mnie pojechać zdrowo czy dobrze zrobiłem czy źle jeśli chodźi o wybór pamięci. Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę główną bierz Asrock, ale na nowym chipsecie Z97 (obsłuży Broadwella, Haswella i Haswella refresh).

 

bez sensu skoro właśnie kupuje dobrą i5

Z97 opłaca się brać jeśli poważnie myślisz o 5.generacji procków, a do czasu aż będzie trzeba wymienić i5-4670K ceny mocno spadną

 

A teraz możecie mnie pojechać zdrowo czy dobrze zrobiłem czy źle jeśli chodźi o wybór pamięci. Dziękuje.

 

skoro kupiłeś to nie ma co się rozwodzić :D myślę, że będzie w porządku, fajny zestawik.

Edytowane przez Czubaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua NH-D14 to świetny wybór, o ile nie przeszkadza Ci wentylator w kolorze kupy ;)

 

Ja nie lubie choinek , nie lubie świecidełek, lubie cisze spokój, fajnie mam nadzieje jedynie że z ramami nie dałem ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czubaka

 

 

jakbyś trochę poczytał, to byś wiedział, że do Z97 wejdzie obecny Haswell (np. wymieniony przez niego i5 4670k), Haswell refresh (np. przyszły i5 4690k) oraz dodatkowo jeszcze Broadwell.

Więc jak sam widzisz bezsensem jest  kupowanie w chwili obecnej płyty na Z87.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czubaka

 

 

jakbyś trochę poczytał, to byś wiedział, że do Z97 wejdzie obecny Haswell (np. wymieniony przez niego i5 4670k), Haswell refresh (np. przyszły i5 4690k) oraz dodatkowo jeszcze Broadwell.

Więc jak sam widzisz bezsensem jest  kupowanie w chwili obecnej płyty na Z87.

Panowie spokojnie ja nie przymierzam sie do zmiany procesora do 4 lat minimum , nie gram w nowe tytuly gier, ja jak siadam do gry to gram pare lat. Więć w przyszlosci nie bede do tej plyty nic pakował z nowszej generacji. Jak bede zmianial zestaw to będe szukał plyty juz z nowym chipem więc tutaj modernizacja odpada przyszłościowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czubaka

 

 

jakbyś trochę poczytał, to byś wiedział, że do Z97 wejdzie obecny Haswell (np. wymieniony przez niego i5 4670k), Haswell refresh (np. przyszły i5 4690k) oraz dodatkowo jeszcze Broadwell.

Więc jak sam widzisz bezsensem jest  kupowanie w chwili obecnej płyty na Z87.

 

doskonale zdaję sobię sprawę, że procesory 4. generacji będą kompatybilne z płytami na chipsecie z97, ale skoro P3ch nie planuje zakupu Broadwell'i to nie musi dopłacać do nowych kart, w których praktycznie jedyna różnica to możliwość podczepienia tychże procków, dlatego myślę, że lepiej kupić ASRock'a Z87 EXTREME4 albo Asus'a Z87-A nawet używkę i mieć te kilka złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by sie 2 x 1TB marnowało i pracowało w default , połączyłem je w RAID zaraz od 1 strzału ale znacząca wydajność dysku SSD widzę po przełączeniu na AHCI i jakoś nie mogę rozdzielić aby SSD śmigał na AHCI a 2 WD w RAID , jeszcze nie znam tej plyty tak że wybczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...