Skocz do zawartości
Sou

TP-MR3420, Vectra, rosnący ping przy max obciążeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mam taki problem w swojej domowej sieci. Internet mam z Vectry 20/2, modem a za nim router TP Link TP-MR3420 v2. Problem polega na tym, że gdy łącze wykorzystuję w 100% (speedtest, pobieranie torrenta, sciaganie czegos z dobrych serwerow) rośnie mi ping. Przy downloadzie wzrasta z ~30ms do 100ms, przy wykorzystaniu uploadu wzrasta z 30ms do 300ms. Nie jest to wina komputera bo mam kilka w domu i nie ważne którego bym użył ping wzrasta w całej sieci. Zaktualizowałem router i wyłączyłem na nim firewall (myslalem ze moze to spowalnia siec) ale nic nie pomoglo.

 

Ktoś ma pomysł gdzie leży problem? Czy to może coś z routerem a może z modemem Vectry? Jeśli z modemem vectry to co można zrobić? Da się może na routerze ograniczyć łącze np do 19/1,9 żeby ten ping zawsze trzymać na niskim poziomie?

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś, jeżeli łącze jest wykorzystane w znacznym stopniu to siłą rzeczy wzrastają również opóźnienia, a więc pingi.
Podstawowe ograniczanie łącza z tego co widzę ten router obsługuje, odpowiednia konfiguracja "Bandwidth Control" może pomóc.
Do bardziej zaawansowanego QOSa potrzeba custom firmware, Tomato, OpenWrt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale mam inne domowe lacze gdzie moge je na maksa zapchac a ping nigdy nie podskoczy nawet o 10ms... Znalazlem na routerze ograniczenie lacza i przycialem po 10%, jak narazie dziala i mam nadzieje ze sprawdzi sie w praktyce tez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie Vectre. Miesiąc czekania na montera (i to w wawie....), brak jakiejkolwiek komunikacji na linii przedstawiciel/BoK - monter, umowa podpisywana przed podłączeniem... szkoda czasu i nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...