Jump to content
Sou

TP-MR3420, Vectra, rosnący ping przy max obciążeniu

Recommended Posts

Hej! Mam taki problem w swojej domowej sieci. Internet mam z Vectry 20/2, modem a za nim router TP Link TP-MR3420 v2. Problem polega na tym, że gdy łącze wykorzystuję w 100% (speedtest, pobieranie torrenta, sciaganie czegos z dobrych serwerow) rośnie mi ping. Przy downloadzie wzrasta z ~30ms do 100ms, przy wykorzystaniu uploadu wzrasta z 30ms do 300ms. Nie jest to wina komputera bo mam kilka w domu i nie ważne którego bym użył ping wzrasta w całej sieci. Zaktualizowałem router i wyłączyłem na nim firewall (myslalem ze moze to spowalnia siec) ale nic nie pomoglo.

 

Ktoś ma pomysł gdzie leży problem? Czy to może coś z routerem a może z modemem Vectry? Jeśli z modemem vectry to co można zrobić? Da się może na routerze ograniczyć łącze np do 19/1,9 żeby ten ping zawsze trzymać na niskim poziomie?

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam sobie odpowiedziałeś, jeżeli łącze jest wykorzystane w znacznym stopniu to siłą rzeczy wzrastają również opóźnienia, a więc pingi.
Podstawowe ograniczanie łącza z tego co widzę ten router obsługuje, odpowiednia konfiguracja "Bandwidth Control" może pomóc.
Do bardziej zaawansowanego QOSa potrzeba custom firmware, Tomato, OpenWrt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niby tak ale mam inne domowe lacze gdzie moge je na maksa zapchac a ping nigdy nie podskoczy nawet o 10ms... Znalazlem na routerze ograniczenie lacza i przycialem po 10%, jak narazie dziala i mam nadzieje ze sprawdzi sie w praktyce tez :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daruj sobie Vectre. Miesiąc czekania na montera (i to w wawie....), brak jakiejkolwiek komunikacji na linii przedstawiciel/BoK - monter, umowa podpisywana przed podłączeniem... szkoda czasu i nerwów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.