Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie posiadam PC. Config:

Intel i3 550 - 3.2GHz

4GB RAM

GTX550Ti 1GB

Seagate 500gb

Modecom Carbon 530W

Win7 Home

 

Bardzo dobrze spisuje się w nowych grach pomimo budżetowego procesora i małej ilość pamięci RAM.

Czasem odpalę na nim BF3, BF4, GTA4 i te gry są grywalne nawet na wysokich detalach z wysoką rozdzielczością. Moje pytanie brzmi: Czy jest sens sprzedać tego PC'ta i kupić laptopa z mocnym procesorem - np. Intel i5, 4-8GB RAM, dyskiem 500gb i słabą kartą graficzną (nawet GMA 950 by starczyła :) ) + do tego stacje dokującą ze slotem PCI-E na kartę graficzną? Często wyjeżdżam i przydał by mi się cichy i niezawodny laptop do internetu,mało wymagających aplikacji. W domu po podłączeniu do stacji był by dobrą maszyną do grania, oglądania filmów HD. Celował bym coś pokroju HP, Dell, IBM ostatecznie Samsung i Asus. Na laptopa wydam max. 2000zł bez stacji i grafiki. Nie jestem jakimś PRO GAMEREM żeby grać w detalach ULTRA i rozdzielczości FHD i mieć conajmniej 100fps bo poniżej jest niegrywalne.... Zadowoli mnie medium, 1280x1024 i 40 stałych fps. Do docka włożył bym jakiegoś GF ,np. GT520 1gb DDR3 - wiem leciwa karta do "sapera" ale to mi wystarczy, w przyszłości moze coś mocniejszego. Znalazłem coś takiego - Dell Latitude e6410 za 1500zł na znanym portalu aukcyjnym. Czy to dobra decyzja?

Edytowane przez Tarantinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT520 do docka?! Za 2600zł kupisz y510p z 755m, który jest sporo wydajniejszy od tej 520 i o porównywalnej wydajności co Twój 550Ti. 

http://www.x-kom.pl/p/171954-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i5-4200m-4gb-1000-dvd-rw-gt755m.html?partnerid=100180188&sm12=MTc=&ts=1399224488&token=f5a78882abfca069d52c046175d915a0

 

Po co się bawić w takie rzeźby?

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...