Skocz do zawartości
dziekujezapomoc

zwieszanie się systemu

Rekomendowane odpowiedzi

napiszę może wstępnie, bo nie znam się na zasadach co i jak opisać, aby nie wróżyć z fusów, mam cichą nadzieję, że ktoś wspomoże dalej.

mam win7 64 z płytą h67m-d2 gigabyte i procesorem i5 2300. 4GB ramu ddr3 w singlu. od jakiegoś czasu - i nie mogę sobie przypomnieć czy ja coś zrobiłem czy "samo" powoli się zaczęło sypać - ale system zaczął się zwieszać, zamrażać na jakiś czas po czym się odwiesza. z tego co pamiętam na początku nie było to aż tak dotkliwe, ale teraz jest już syf. czytałem wiele postów na podobne tematy i poinstalowałem sobie jakieś softy testujące, ale mało co z nich wynika, jedyna rzecz to w programie hard disk sentinel mam taki komunikat "Problem wystąpił w komunikacji pomiędzy dyskiem a hostem 7759 raz(y)" do tego w dzienniku co jakieś 5-10 minut mam ultra ata crc count. błędów innych nie widzę w smart, chyba, że źle je czytam. oczywiście zmieniałem kabelki od dysku i porty, ale cały czas to samo. dodam, że jestem po reinstalacji systemu zatem jakieś wirusy czy inne szpiegi to raczej nie są. na szybko pomyślałem, że to kontroler sata się popsuł, ale wolę zapytać bardziej światłe umysły w rzeczonej materii i proszę o pomoc ;)
dzięki z góry !

p/s/ przepraszam oczywiście jeśli się nie dostosowałem do jakiś ogólnie panujących reguł, ale jak mi się komputer nie zwiesza to muszę szybko pisać, bo potem jest tylko płacz, frustracja i nic nie mógłbym zdziałać. proszę o wybaczenie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za dysk? Robiłeś skan na bad sectory?

Do tego pytanie wręcz podstawowe - jaki masz zasilacz? (producent i model)

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za dysk? Robiłeś skan na bad sectory?

Do tego pytanie wręcz podstawowe - jaki masz zasilacz? (producent i model)

 

@Tapatalk

dysk WDC WD5000AUDX-63WNHY0

smart

1,Raw Read Error Rate,51,200,200,OK,000000000000,0,Włączone
3,Spin Up Time,21,138,134,OK,000000000FDA,0,Włączone
4,Start/Stop Count,0,100,100,OK (Zawsze zaliczone),0000000002C9,0,Włączone
5,Reallocated Sectors Count,140,200,200,OK,000000000000,0,Włączone
7,Seek Error Rate,0,200,200,OK (Zawsze zaliczone),000000000000,0,Włączone
9,Power On Time Count,0,94,94,OK (Zawsze zaliczone),000000001362,0,Włączone
10,Spin Retry Count,0,100,100,OK (Zawsze zaliczone),000000000000,0,Włączone
11,Drive Calibration Retry Count,0,100,100,OK (Zawsze zaliczone),000000000000,0,Włączone
12,Drive Power Cycle Count,0,100,100,OK (Zawsze zaliczone),0000000002C9,0,Włączone
192,Power off Retract Cycle Count,0,200,200,OK (Zawsze zaliczone),000000000040,0,Włączone
193,Load/Unload Cycle Count,0,200,200,OK (Zawsze zaliczone),000000000288,0,Włączone
194,Disk Temperature,0,115,102,OK (Zawsze zaliczone),00000000001C,0,Włączone
196,Reallocation Event Count,0,200,200,OK (Zawsze zaliczone),000000000000,0,Włączone
197,Current Pending Sector Count,0,200,200,OK (Zawsze zaliczone),000000000000,0,Włączone
198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,100,253,OK (Zawsze zaliczone),000000000000,0,Włączone
199,Ultra ATA CRC Error Count,0,200,196,OK (Zawsze zaliczone),000000001E58,0,Włączone
200,Write Error Rate,0,100,253,OK (Zawsze zaliczone),000000000000,0,Włączone
zasilacz feel III 500ATX

Dzięki !

 
edit
może dodam, że w chrome mam komunikaty - oczekiwanie na pamięć podręczną, ale zmrożenia systemu dzieją się oczywiście zarówno na ff jak i opera. do tego - nie mam pewności, bo za mało chyba to "potestowałem" ale jak z nerwów zagrałem sobie w d3 to jakbym miał miej zwieszania, a czasem wcale. nie bardzo to rozumiem.
Edytowane przez dziekujezapomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam głupi problem...

win 8 64 bit łapie albo freezy albo się zawiesza. najczęściej na aktualnie otwartym Firefoxie. Wygląda to tak, że nagle wszystko staje, ekran jakbym printscreena zrobił i nic nie pomaga poza hardresetem. Czasami jednak sam po 10 sekundach się zresetuje...

O dziwo jak gram w np. Path of Exile czy War Thunder albo cokolwiek innego (a czasami nawet mam dwie gry na raz odpalone) to nic się takiego nie dzieje.

 

Gdzieś na jakimś forum wyczytałem, że dla win 7 i win 8 64 bit jest coś nie tak ze sterownikami od karty graficznej. Próbowałem różnych wersji ale nic to nie dało.

 

System stoi na dysku SSD Plextor M5 S.

Edytowane przez kruzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyciągnąłem moją kartę grafiki i podpiąłem monitor do karty grafiki z płyty głównej i jest to samo, zatem w moim przypadku niestety nie tędy droga. też czytałem o tych sterownikach i przeinstalowałem chyba z 5 wstecznych i na każdym było to samo. zatem i tutaj coś nie tak chyba, bo nie sądzę, aby każda z wersji sterownika to miała. no ale oczywiście wszystko jest możliwe. 

a powiedz mi czy mowa o komplecie z zasilaczem jaki masz w stopce ? znaczy ten OCZ Modx Pro 600W ? to dobry zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekujezapomoc, spróbuj podłączyć dysk pod sata3, białe gniazdo. Możesz mieć płytę w chipsetem w pierwszej, wadliwej wersji. Problem dotyczył właśnie kontrolera sata.

 

kruzyk, w jakiej wersji masz firmware tego ssd? Jeśli starszej niż 1.05 to aktualizuj.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co się stało, ale dziś jest dużo lepiej z tym zwieszaniem się, w zasadzie się w ogóle nie wiesza, a realnie to nie wiem co zrobiłem, tylko przepiąłem na ten sata3. wcześniej też to zrobiłem, ale też się wieszało więc nie rozumiem, chociaż chyba inną taśmą teraz mam to spięte, ale za dużo tego wachlowania było i nie kojarzę.

tak czy inaczej odnośnie tego biosu to rozumiem, że mam sobie sam napięcia ustawić, ale skąd mam wziąć jakie są prawidłowe ? na kości będzie napisane i tą wartość wybrać w biosie ?

 

dzięki ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dokładnie ze stopki. Zasilacz uznany jako dobry :)

Co do sterowników to miałem na myśli coś ze strony Windowsa do obsługi sterowników

 

Mam firmware 1.05 na Plextorze...

 

@dziekujezapomoc: jaką masz grafikę? AMD, Nvidia?

 

http://www.dedoimedo.com/computers/nvidia-freezes.html

 

Czasem też mi wyskakuje taki błąd (wersja drivera może się różnić):

http://s22.postimg.org/wtur3zayp/Untitled.png

jednak często gęsto jest zwiecha lub freez a takiego błędu nie ma :)

Próbowałem różnych driverów, nawet tych zupełnie starych (choć pod win8 za dużego wyboru nie ma, próbowałem też dla win7).

 

Czasami mam z dwie/trzy zwiechy w ciągu kilku godzin, czasami wszystko pięknie działa przez tydzień...

 

Na Windows 7 wszystko pięknie działało :)

 

/edyta:

Wyczytałem, że ponoć wyłączenie akceleracji sprzętowej w Firefoxie może pomóc - jak wrócę do domu to sprawdzę.

 

Sytuacja jak u mnie: http://scalibq.wordpress.com/2013/12/01/nvidia-stability-issues-on-geforce-400500-series/

muszę to sprawdzić: posted a specially modified driver based on version 331.58 on page 50

Edytowane przez kruzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafikę mam nvidia gts450, ale jak pisałem instalowałem z 5 starszych wersji sterownika i cały czas to samo. 

czytam, że u ciebie to jest dość losowo to problem jest chyba innej natury, ja kiedy miałem freezy to miałem je cały czas, co 5-10 minut, ale jak też już wspomniałem przepiąłem kabel na sata3 i póki co jest ok. nie wiem czy to zasługa tego właśnie bo robiłem dziesiątki innych rzeczy jak zmiana kabelka czy ot wypięcie wszystkiego i przedmuchanie powietrzem, etc. mam nadzieję, że to nie wróci, bo jest mega frustrujące, tym bardziej jak się nie ma na podorędziu części zamiennych aby sprawdzić co "strzeliło".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...