Skocz do zawartości
jackson

sterowniki pod Win7 64-bit

Rekomendowane odpowiedzi

Używałem XP z SSD przez ponad pół roku - zero problemów.

 

W przypadku Win7 trzeba mieć co najmniej 2GB RAM (na 1GB tragedia). Z 3GB powinno być już całkiem przyzwoicie przy 'standardowych' zastosowaniach, takich jak sieć/filmy/muzyka/dokumenty. Można pozostać przy wersji 32 bit, dla której jest więcej sterowników do starszego sprzętu - mi przykładowo po drobnych kombinacjach udało się uruchomić trzynastoletniego webcama. Problemy z SSD, TRIM? x64 nie jest wymagane, TRIM działa w każdej wersji siódemki.

 

Weź pod uwagę zakończenie wsparcia dla Windowsa XP - niedawno sam migrowałem komputer nr 2 z sygnaturki i wylądował na nim Win7 Pro z MSDN (32-bit).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, nie pomyslalem o migracji do Win 7 32 bit, ale czy wersja 64-bit nie bedzie szybciej chodzila ?

Prędkość działania jest ~taka sama. x64 wymaga więcej miejsca na dysku i konsumuje ciupkę więcej RAMu, ale za to pozwala na obsługę 4GB+ (na 32 da się to osiągnąć przez PAE) i więcej niż 2GB/proces pod warunkiem, że ów proces też jest 64 bitowy. Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nim też się da :).

Obacz takie cudo jak Acronis True Image - wesja trial powinna dać sobie z tym radę. Niestety nie wiem, czy można z niej utworzyć bootowalnego pena (z pełnej tak) i może zajść potrzeba użycia innego komputera lub dysku z zainstalowanym Windowsem jako "pośrednika". Samo narzędzie jest bajecznie proste w użyciu. Polecam, korzystam od wersji 2007. Z mniejszych dysków na większe, na odwrót, HDD -> SSD, SSD -> HDD, jeszcze mnie nie zawiodło.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :). Możesz wykonać kopię zarówno "na żywca", jak i do pliku, w obu przypadkach wraz z MBR i strukturami partycji.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, niedostępna opcja odpowiada za bezpośrednie klonowanie dysku. Dziwne, gdyż jeszcze w 2013 trial była dostępna (o ile oczywiście pamięć mnie nie myli; możliwe, że nie bangla, gdy masz tylko dwa dyski, w tym jeden systemowy). Pierwszą zrzucisz całość dysku (włącznie MBR) do pliku i będziesz mógł wgrać na SSDka. Jeżeli partycja obejmowała cały dysk, to tak też będzie na SSD, z tym, że proporcjonalna do jego rozmiaru. Ważne, aby nie było zajęte więcej, niż pomieści nowy nabytek :).

 

Gdyby coś było nie tak, bądź trial nie pozwalałby na takie zagranie, odwołaj się do starszej wersji (z 2014 jeszcze nie korzystałem). Nie schodź poniżej 2011, dopiero od niej pojawił się poprawny alignment partycji dla SSD.

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to komputer? Jakiego SSDka posiadasz? Dodatkowo odpal AS SSD i wrzuć screena z wynikami. Przy SATA2 odczyt liniowy rzadko przekracza 250MB/s, zresztą to nie on jest najistotniejszy.

Najważniejsze, że jesteś zadowolony.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ThinkPad :D. Korzystasz z trackpointa?

 

Najważniejszy jest czas dostępu, operacje na małych plikach, IOPS.

HD Tune nie za bardzo nadaje się do testowania SSD, z kolei ATTO faworyzuje dyski z kontrolerami Sandforce, z racji na używanie łatwo kompresowalnych danych.

AS SSD Benchmark stanowi podstawowe narzędzie do testowania esesdeków :).

 

Podstaw do reklamacji brak, nie jest ona na chwilę obecną żadną miarą zasadna.

 

Wracając jeszcze do Win7 x64 - sterowniki powinny być w systemie/Windows Update, a jeżeli nie, zawsze można spróbować użyć tych od Visty. Nie sądzę, aby do takiego sprzętu jak ThinkPad nie było sterowników.

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki testow z uzyciem AS SSD, jak to wyglada ?

Źle - brak AHCI i niepoprawne wyrównanie partycji. Pierwszą rzecz znajdziesz w biosie, choć nie wiem, czy Windows się aby nagle "nie pogniewa" i nie sieknie BSODem podczas startu. Wtedy wyłączasz AHCI i szukamy rozwiązania. Drugą zaś sprawą możesz zająć się przy użyciu chociażby GParted. Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...