Skocz do zawartości
AlexFM

Zacinająca się mysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu borykam się z dość uciążliwym problemem zacinającej się myszki.

Jest to dziwne o tyle że częściej zdarza się to podczas pracy z przeglądarką niż np. grami.

 

Problem występuje na wszystkich portach USB. Czasami sam restart nic nie daje (jeśli mysz jest ciągle podłączona). Natomiast zawsze pomaga restart kiedy mysz jest odłączona i podłączam ją dopiero gdy uruchomi się system.

 

Nie bardzo wiem gdzie zacząć szukać przyczyn problemu ?

 

Spec:

CPU: Intel I5

MOBO: Gigabyte P55-UD3 - Bios F9

RAM: Kingston HyperX 4 x 2GB

GPU: Gefore x650

POWER: Corsair VX550

 

Każda wskazówka mile widziana.

 

AlexFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takich ludzi jak ty - podają masę danych ale nie najważniejsze albo wcale nie piszą jaki mają sprzęt .

 

Sprawdzałeś mysz na innym kompie / inną mysz u siebie ?

 

Jaka to mysz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mysz działa normalnie na innym komputerze - mysz tracer

2. Nie pomógł reinstall przegląradki - potem systemu

 

Gdzie szukać dalej ?? Jakie czynności wykonać teraz ??

 

AlexFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nikt nie ma żadnego pomysłu ??

 

Może jest jakiś komunikat systemowy gdzieś generowany o jakimś konflikcie ?? Może pomocne będą logi z jakiegoś softu (jakiego ewentualnie?) ? Cokolwiek

 

AlexFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakaś aktualizacja windy bruździ.

Spróbuj najprostszych rzeczy:

panel sterowania - menadżer urządzeń - rozwiń Kontrolery uniwersalnej mag szeregowej - drugi przycisk na każdym elemencie - właściwości - zarządzanie energią i powyłączaj zezwolenie na wyłączenie w celu oszczędzania energii.

Do tego jeszcze:

panel ster - opcje zasilania - po lewej - zmień moment przejścia kompa w tryb uśpienia - zmień zaawansowane ustawienia zasilania - ustawiaenia USB - ustawienie wstrzymania - daj wyłącz.

 

A klawiaturę też masz pod usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki za pomoc.

Cały menadżer urządzeń jest defaultem pod reinstalce windowsa. Powyłączałem też opcję zezwoleń na wyłączanie - to były pierwsze kroki.

 

Zmieniłem to o czym napisałeś, zobaczymy czy da efekt.

 

Klawiatura jest na PS2. Też myślałem żeby wziąć jakąś na USB i sprawdzić czy nie będzie wariować. Tyle że do testów mam pod usb podpięty dysk na którym cały czas pracuje (system co prawda jest na wew. ale pliki na których pracuje są na zewnętrznym hdd) i nie ma żadnych problemów.

 

Ale......

 

Prawdopodobnie jest związek z innym dziwnym zachowaniem. Na moje mało ekspercie oko coś się dzieje z Mobo. Raz na jakiś czas przy dłuższym oglądaniu filmów bądź odtwarzaniu muzyki nagle "sam z siebie" odcina się jeden z kanałów audio. Karta dzwiękowa jest zintegrowana więc byłem pewien że jeden ze slotów (karta 6 slotów) się z czasem wysypał. Przekonfigurowałem na inny ale efekt jest ten sam. Może mieć związek ??

 

 

AlexFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje jeszcze BIOS i chipset płyty głównej do wgrania na nowy. To też może pomóc o ile nie jest to właśnie fizyczne uwalenie płyty.

A tak z ciekawości jaką przeglądarkę używasz? Może zmień na inną też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

BIOS.....tu zaczyna się dopiero zabawa.....nie bardzo wiem jak miałbym go porządnie ustawić....na chwilę obecną jestem na poziomie default z wersji F9.

 

AlexFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź jeszcze stery tym programikiem i zainstaluj najnowsze wg. jego wskazań związane z usb i zarządzaniem energią .

I może to głupie, ale odłącz kompa całkiem od zasilania na parę minut.

Spróbuj używać tylko IE, bez foxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli występuje problem w losowych momentach to sprawdź czy jeżeli poruszasz kablem od myszki to czy się "wariacje" będą się nasilały.
Możliwe jest także że masz wytarty blat pod myszką, lub pracuje ona na nieodpowiedniej powierzchni, wówczas wystarczy zainwestować w podkładkę pod myszkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...