Skocz do zawartości
jackson

zmiana CPU w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Jednordzeniowy Celeron... ciężko stwierdzić, ale z pewnością C2D dałby wymierny przyrost. Czy obecny CPU daje w ogóle radę z płynnym odtwarzaniem 720/1080p (bez dekodowania przez k.graf [DXVA]) MKV, YouTube? Desktopowy Conroe-L miewał z tym kłopoty ;).

Zmiana na T7300+/T9300+ brzmi bardzo sensownie :).

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie T9600. Różnica między nim a Twoim Celeronem będzie ogromna w każdym zastosowaniu

 

PS. Oba procesory to C2D

http://ark.intel.com/pl/products/35563/Intel-Core2-Duo-Processor-T9600-6M-Cache-2_80-GHz-1066-MHz-FSB

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak obecnie kształtują się się ceny tych procesorów, ale pod koniec 2011 roku za T9300 dałem prawie 300 PLN (jak nie więcej), więc cena wydaje się jak najbardziej ok. Płynne odtwarzanie 1080p zapewnione :).

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka tygodni temu wymieniłem swojego T3400 2,16 ghz na C2D P8600 2,4 ghz. Kupilem go za 50 zl na allegro. Wzrost wydajnosci jest duzy, filmiki na YT w 720p smigaja oczywiscie bez problemu. Zakup był jak najbardziej opłacalny za tą cenę. Wybrałem procek P8600 z rodziny Penryn głównie dlatego, że mają 25W TDP co za tym idzie, w idle (na podkładce chlodzącej za 15zl) mam jakieś 28 stopni na procku :D Dzięki temu, że się nie grzeje, jest też podatny na podkręcanie, chciałem to zrobić planując zakup, ale moja płyta główna na to nie pozwala (zablokowany PLL), a szkoda, bo ludzie kręcą Penryny do ponad 3 ghz bez problemu i śmigają jak szatan. Tak czy siak, upgrade jednordzeniowego Celerona na C2D jest warty zachodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie zmieniałem w lapku z Celerona D520 na C2D T7300. Gdybym wiedział że sprzęt dostanie takiego kopa to szukał bym coś z półki T9XX no ale drogo było. T7300 wygrałem za 25zł a te T9XX od 200zł w górę lecą. Nie widzę na swoim by filmy fullhd cięły itp. Naprawdę super wszystko odtwarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...