Skocz do zawartości
ma1y

Jaki smartfon by potestować WP 8.1?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam Nexusa 4. Android. Dla mnie to jednak ciut za muląca zabawa, nawet na top modelach (LG G2 np mojej dziewczyny). Mimo mej nienawiście do MS chciałbym jednak potestować zanim kupię jakiś fajny smartfon np 930 jak juz będzie.

 

Głównym priorytetem jest szybkość i brak mulenia.

 

Lumia 520? 

czy trzeba 1gb ramu jak Lumia 925?

 

Używam:

  • Chrome
  • Feedly
  • Facebook
  • Massanger
  • smsy
  • Viber
  • nawigacja
  • Drive
  • dropbox
  • Endomondo
  • Hangouts
  • Youtube

Chodzi tylko o test systemu i jego szybkości. Nienawidzę mulenia, zwiech itd. Dlatego używam OS X lub Linuxa w domu. W telefonie chciałbym tak samo.

 

Dziękuję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczena Ci opadnie jak to chodzi.
Oczywiście im więcej ramu tym szybciej będą się uruchamiały aplikacje, a i przechodzenie pomiędzy poszczególnymi będzie szybsze.

Jednak z płynnością nie ma ram nic wspólnego.

System będzie Ci pływał w rękach.

Oczywiście również sam ekran ma znaczenie. W L520 będzie się go gorzej obsługiwało niż L1020 z powodu różnic w responsywności.

 

- Chrome - brak

- Feedly - nie wiem, nie używam

- Facebook - śmiga

- Massanger - śmiga

- sms (??) - śmigają

- Viber - śmiga

- nawigacja - darmowa Nokia Here (dla 520 tylko na terenie kraju w którym pierwszy raz odpalisz komórkę, na lepszych modelach L820/920/925, itd. darmowy cały świat).

- Drive - nie wiem co to.

- dropbox - musisz sam synchronizować. nie działa jak w andku automat. Znacznie lepiej za to działa OneDrive na WP niż dropbox na andku.

- Endomondo - śmiga ale znacznie lepszy jest Runstatic

- Hangouts - nie używam, nie wiem

- Youtube - śmiga

Edytowane przez Kaeres
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, kompletnie NIE.

Ale jak chcesz sobie wyrobić opinie o płynności WP to brałbym coś lepszego.

Weź potestuj w jakimś Media Markt.

Wierz mi, po pół roku używania prędkość działania będzie nadal taka sama jak pierwszego dnia więc sam test w sklepie już da Ci pewien pogląd na różnice między najtańszymi a tymi lepszymi Lumiami (bo widzę, że w Lumie celujesz).

Nie ważne jak zasyfisz system (zresztą w sklepie WP nie ma zbędnego syfu na taką skalę).

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa szybko bo nic nie da się zrobić. Co masz na pulpicie poza kilkoma kafelkami?

Przełączanie między aplikacjami trwa długo bo ten system nie wie co to wielozadaniowość.

 

Poza tym diler jest dramatyczny. Nie wyszukuje kontaktu po numerze. Historia połączeń jest kompletnie nie czytelna.
Żeby udostępnić cokolwiek poza zdjęciem mp. dokument czy plik trzeba nacudować albo nie da się tego zrobić wcale.
Kłania się brak menadżera plików. Ściągam jakiś *.rar i mogę się w żyć pocałować.
90% tego co ma wprowadzić wersja 8.1 powinna być od samego początku. Z elementarnych funkcji robią wielki szum.
Ten system to inwalida.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, próbujcie dalej. Większość to stek hejterskich bzdur.

Ale sądzę że wątek nie jest i udowadnianiu wyższości wp nad innymi os'ami tylko o jakie urządzenie najlepiej wybrać.

 

... ale się ubawiłem tymi dwoma postami :D

Edytowane przez Kaeres
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa szybko bo nic nie da się zrobić. Co masz na pulpicie poza kilkoma kafelkami?

Przełączanie między aplikacjami trwa długo bo ten system nie wie co to wielozadaniowość.

 

Poza tym diler jest dramatyczny. Nie wyszukuje kontaktu po numerze. Historia połączeń jest kompletnie nie czytelna.

Żeby udostępnić cokolwiek poza zdjęciem mp. dokument czy plik trzeba nacudować albo nie da się tego zrobić wcale.

Kłania się brak menadżera plików. Ściągam jakiś *.rar i mogę się w żyć pocałować.

90% tego co ma wprowadzić wersja 8.1 powinna być od samego początku. Z elementarnych funkcji robią wielki szum.

Ten system to inwalida.

1. Wow, przecież na Andku można grać w gry już na pulpicie! Ogarnij się i zastanów trochę. Na Andku są ikony, widgety i tyle. Chyba że mówisz o animowanej tapecie (LOL). To samo jest na pulpicie WP, tyle że w innej formie i układzie.

 

2. Nigdy nie rozumiałem użyteczności wyszukiwania po numerze. Nie pamiętam żadnego numeru z książki, bo po to właśnie jest książka, abym nie musiał pamiętać tych numerów.

 

3. Wielozadaniowość: http://pclab.pl/news53420.html

 

WP ma swoje wady, ale proszę -  bez wypisywania herezji i uznawania swoich subiektywnych wrażeń jako prawdy objawionej. ;]

 

Z drugiej strony obecne budżetowe Androidy nie chodzą tak słabo jak dawniej. Jeśli ma to 2 rdzenie (w miarę nowe), to jakoś chodzi.

Różnica pomiędzy tabletem A73 i LG L5 (1 gen) jest kosmiczna, gdy obydwa chodzą na ICS. A w zegarach to tylko 200MHz.

Dlatego nie spodziewałbym się jakiegoś kosmicznego przeskoku wydajności przy przesiadce z Nexusa na budżetową Lumię.

 

Jak chcesz testować, to możesz nawet pokusić się o używaną Lumię 520, pobawić się przez miesiąc i potem sprzedać. Być może uda Ci się nawet wyjść na 0 przy takiej transakcji - ostatecznie stracisz 20-50 zł. Jednak będziesz wiedział, czy (pomijając szybkość) sam system przypadł Ci do gustu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się po kilku dobrych latach używania androida (pierwszy model to był LG GT540 z 600mhz prockiem i andkiem w wersji 1.6) na Lumię 920, trochę z przypadku, bo akurat taki dostałem tel. służbowy. Po chwili na czystym WP8 stwierdziłem WTF, żeby odpalić wifi trzeba wejść centralnie do opcji i sobie to włączyć a ikonka zasięgu i naładowania baterii cały czas się przede mną chowa, kto to projektował.. Po 2ch godzinach wgrałem WP 8.1 i w zasadzie wszystkie rzeczy, które mi przeszkadzały zostały poprawione, taskbar z power panelem, ikonki z belki już nie znikają, dali nawet swype ! Nieźle, czytają w moich myślach.

Co do aplikacji to znalazłem wszystkie programy, których używałem na andku, także miło się zaskoczyłem po tym co czytałem na necie. Baza dnia na dzień się powiększa i ogólnie idzie to w dobrym kierunku. Gier też jest bardzo dużo także jeśli chodzi o apki to nie mam się do czego przyczepić. System działa super płynnie, nic się nie zawiesza, żadnych błędów, ale to chyba już wersja RTM także dopracowują jakieś drobne rzeczy.

Co do kafelków itp. to na andku jedyne co miałem na pulpicie to jakiś widget z zegarkiem/budzikiem/pogodą + skróty do apek/kontaktów i www, to samo mam tutaj także customizacja jak na moje potrzeby jest ok. Wiadomo kwadraciki, prostokąciki kwestia gustu, może na andku widgety są bardziej widowiskowe, ale w robienie festynu na ekranie to ja się bawiłem 4 lata na wspomnianym LG. ;>

Co do działania systemu aplikacji - mega płynność, brak nakładek graficznych, które zamulają system i czuć mega responsywność także to na duży plus. Co do samego tel. (920-ka) to duży, czytelny ekran z ładnymi kolorkami, super jakość wykonania (chociaż mogę się przyczepić trochę do kształtu, jest dla mnie trochę nieporęczny i niepewnie się trzyma w ręku, no i ta waga 185g..), dobrej jakości foty (carl zeiss) i video.

Ogólnie szoku po przesiadce z andka nie dostałem i powiem więcej, podoba mi się i na pewno zostanę dłużej z tym systemem, zawsze to coś nowego a przy okazji spełnia wszystkie moje oczekiwania. Jedyne czego tak na prawdę mi brakuje to hangouts i integracja systemu z usługami google, bo jednak z większością osób w ten sposób się dogadywałem (wiadomo andek najpopularniejszy na rynku) ale IM+ w jakimś stopniu to rekompensuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...