Skocz do zawartości
mar-v-son

Sprawdzenie zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę zmienić wysłużony sprzęt na coś nowego, kwota to max 2750zł (podliczam z kosztami wysyłki), wybrałem już części proszę jednak o sprawdzenie czy czegoś nie przeoczyłem, nie dobrałem źle lub mogłem wybrać lepiej itd. (sprzęt chciałem złożyć na microATX)

Proc: i5 4670k - 870zł
Mobo: ASRock B85 PRO 4 - 250zł
RAM: Crucial Ballistix 8GB DDR3 1600 CL9 - 250zł

GPU: używany R9 280X - 800zł
Buda: Fractal Design Define R4 mini - 330zł
Dysk systemowy: SSD  Crucial M500 - 250zł


Do tego ze starych części zostawiam:
HDD: 1TB 7200
Dźwiękówka: Prodigy x-fi 7.1e pod PCI-E
Zasilacz: SeaSonic 430W (ma ponad 5lat)

Pod USB podpięte: mycha, adapter wi-fi, usb do monitora. Do tego zapewne 2 wenytyle w budzie.

Tutaj nasuwa się pytanie czy zasilacz udźwignie to wszystko? (nie planuję OC przez dłuższy czas jeśli w ogóle to nie hardcorowo, a sam zasilacz na pewno wymieniłbym za kilka tygodni)

Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler na i5 boxowy (zmieni się jeśli miałbym podkręcać), wentylatorów nie planowałem dodawać, ale jeśli zasilacz pociągnie to mam jeszcze dwa 120mm (z czego jeden LED), zasilacz to Seasonic SS-430HB (S12-430) active pfc f3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 350W na lini 12V może być słabo w stresie. Ja bym go zmienił. Wentylatory koniecznie musisz dokupić, bez tego będzie ciepło i gorąco (karta się rozkręci). U siebie jak zapomnę włączyć wentylatory to karta daje o sobie znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4670k i B85 Pro4? Kiepska sprawa. Przynajmniej ASrock B85 Killer a najlepiej H87 Fatal1ty.

 

Tak czy siak ATX-a do Define Mini nie wsadzisz.

 

Zasilacz rzeczywiście przydałby się mocniejszy.

Edytowane przez Mimaaacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, w testach wychodziło, że nadaje się do podstawowego OC (a o to mi chodzi) co więcej ponoć świetnie spisuje się wbudowany tryb OC i bdb ustawia nawet napięcia. W każdym bądź razie już wszystko zamówione  :smoke:

Dzięki wielkie Panowie za pomoc  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zasilacz chyba nie da rady jednak ;) pierwsza doszła do mnie grafa, podłączyłem pod C2D E6750 (bez OC), jeden dysk, dźwiękówka, 2 usb, 4xram i gdy załączam jakąkolwiek grę z zasilacza wydobywa się takie brzęczenia jakby spięcia prądu, chyba dobrze wnioskuję że po prostu nie wyrabia pod obciążeniem? Chyba, że pod i5 i uATX dawałby radę ale wątpię...

Edytowane przez mar-v-son

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu piszczą Ci cewki w karcie lub w zasilaczu. Nie jest to nic niebezpiecznego i nie podlega to gwarancji. 

 

 

Na pewno zasilacz, to jest bardziej zgrzytanie, dźwięk jakby prądu, przepięć i tylko gdy maszyna jest obciążona np w ut99 nie skwierczy, za to w ut3 już tak ;) ale znowu jeśli zmniejszę detale na min to nie odzywa się, w każdym bądź razie dźwięk jest głośny i niepokojący, w dodatku w tomb raider pojawiły się jakby artefakty przy tym skwierczeniu.

Tak czy siak nowy PSU zamówiony, a na starej grafie ten problem nie istnieje, więc wnioskuje, że nie jest w stanie udźwignąć nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już złożone i śmiga jak ta lala, obudowa jest fantastyczna, komp stoi w biurku tzn. w tej wnęce między dwiema płytami, crysis 3 przykatowany na max ustawieniach AA I AF i temp. (przy tylko dwóch wbudowanych wiatrakach na min obrotach) są letnie, wszystkie części mają po 30-40 stopni, grafa ok 60 tak więc buda świetnie wentylowana  :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...