Skocz do zawartości
apollo.

RAM oraz zasilacz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem gdyż mój komputer stacjonarny strasznie dużo pobiera prądu z czego mam duży rachunek. Chodzi mi o jakiś oszczędny zasilacz do niego aby nie pobierał tyle tego. 

Druga sprawa to pamięć RAM , mam 512mb a chciałbym dokupić więcej , proszę o pomoc w jak najlepszym wyborze tych dwóch rzeczy. Dołączam załącznik 

Podrawiam


załącznik...

post-209745-0-08843200-1399913385_thumb.png

Edytowane przez apollo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nic nie zmieni, pobiera dużo prądu bo procesor to pożeracz prądu i grzałka. Tu nie ma co modernizować tylko wymienić na nowszy (może być na używanych częściach), który będzie energooszczędny i sporo wydajniejszy. Jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na modernizację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaką dokładnie masz płytę .

 

Na allegro ramy DDR/DDr2 można czasami wyhaczyć małym kosztem  a nawet dołożenie 512MB ram da mu trochę kopa .

 

Co do psu - żeby na prawdę zmniejszyć zużycie prądu musiał byś mieć zasilacz o wysokiej sprawności - 80% albo lepiej .

 

Co może się okazać nie możliwe - jak twój sprzęt jest zasilany z linii +5V to wsadzenie tam współczesnego , wydajnego PSU z certyfikatem 80+ nic nie da - taki zasilacz może nie mieć odpowiedniej mocy na tej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej  zbieraj na nowy sprzęt niż pakuj kasę w zasilacz o super sprawności:

Intel g530 można wyrwać za 100zł dużo większa wydajność i energooszczędność

płytę pod ten socket za 130zł

+ 2 gb ram ddr 3 za 50zł

Razem: 280zł i do tego dopiero kupiłbym zasilacz jakiś fortron 300-400w 85+ do 150zł

jedyny warunek dysk i napęd muszą być na sata

Moim zdaniem bez sensu ładować w to co masz jakieś pieniądze skoro za 400zł można mieć dużo wydajniej i naprawde energooszczędnie

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden - czy aby nie większość P4 (o ile nie wszystkie) posiłkowała się z linii +12V? imo nie ma sensu wkładać w ten komputer ani grosza, wciąż będzie lipton

@michalelo - obstawiam, że dysku i napędu również nie ma na SATA :D

Generalnie jak najtańszy dwurdzeniowy CPU na s1155, mobo można wyrwać już poniżej stówki, do tego 2GB DDR3, Fortron z Allegro ~50 PLN, jakiś HDD i opcjonalnie napęd. Faktycznie, w 400 PLN spokojnie można się zamknąć :).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...