Skocz do zawartości
Zardrian

Nowa kart graf i nowy monitor 4000-5000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem przy drugiej i przed ostatniej poważnej modernizacji komputera.
Tym razem wymieniać bede monitor i kartę graficzną.

Wpierw chciałem czekać na maxelle ale wydaje sie to mijac z celem.

Obecny status
Monitor 15cal (Jakiś Yakumo mega start)
Karta Graficzna Radeon 6770 od firmy HIS + chłodzenie
Płyta główna Asus VI Hero
CPU Intel i5 4670k + Dark Rock Pro 3
Ram 8x2=16GB Patriot Viper 1866mhz
Zasilacz BeQuiet 730w l8

Jeżeli chodzi o kartę graf to mysle nad Gigabyte GeForce GTX 780 GHz Edition jako ze na testach wypada jako karta topowa a cena jest disc niska 1900zl. Na żadnych stronach polskich nie ma nawet o tym wzmianki.


-> Testy Kart Link

Co do monitora to sam nie wiem cieżko tu mi cokolwiek podać. Jestem dość nie obeznany w tym wszystkim i gubię się. Monitor będzie służył głownie do gier. Bardziej zależy mi na kolorach niż na częstotliwości odświeżania. Czytałem różne opinie że przy 25-27 cal monitorze min rozdzielczość to 2560x1440 Wszystkie poniżej obraz staje jest nie ostry(dat polish brakuje mi slowa :/)

I najważniejsze jak najmniejszy luck of drow nie mam szczęścia ni ochoty wysyłać po 10 razy monitora. Z wieloma ipsami jest problem z nierownomierna iluminacja. Na monitor mysle 2000-3000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę właśnie myśle czy tego 290x nie kupić od Asusa. Bo ludzię mi odradzają 780 Ghz Edition. Ponieważ może być z nim dużo kłopotów.

 

Tyle że mam uprzedzenia co do Radeonów miałem ich wiele. I ciagle mi się psuły. Problemy ze sterownikami. A gdy włączałem Physic To marketing mi zabijał radeona.

 

Gdy ostatnio kupowałem było to samo. Radeon był nieco tańszy nieco lepszy w testach. A potem załowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Tyle że mam uprzedzenia co do Radeonów miałem ich wiele. I ciagle mi się psuły. Problemy ze sterownikami. A gdy włączałem Physic To marketing mi zabijał radeona.

 

Gdy ostatnio kupowałem było to samo. Radeon był nieco tańszy nieco lepszy w testach. A potem załowałem

Skoro wiesz lepiej to po kiego wała zawracasz koniec pleców? I niby jak włączałeś PhysX ( nie kalecz nazw własnych )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem Radeona głównie dlatego że nieco lepiej sobie radzi w wyższych rozdzielczościach. I jak gier głównie np Battlefiled 4 to ten Radek też sobie lepiej poradzi. Co do monitorów tu jest cięzki wybór, bo one mają wady niestety. IPS srebrzą i mają przez to słabą czerń.EW szukaj czegoś na VA.  Ten monitor tak zaproponowałem bez jakiegoś tam nacisku na ten. Przejrzyj opinie o nim i zdecyduj. Ja na razie wstrzymuje się z zakupem póki nie pojawi się coś ciekawego w cenie 2000 zł. Bo więcej na monitor nie mam zamiaru wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Opinie na innym forum są dość odwrotne. Ludzie piszą że R9 290x jest poprostu tańszy i opłaca się wydajność i cena. Jego wyniki są minimalnie większe w niektorych grach. Zaś 780 jest lepiej wykonany ma lepszą kulture pracy. Tak więc wole tego 780 niż 290x.

 

Co do monitora to założyłem temat na subforum o monitorach zobaczymy co powiedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd, nvidia robią tylko chip, czyli to od producenta jakiego wybierzesz(asus, msi, gigabyte) będzie zależała jakość, kultura i ewentulne problemy(Oczywiście poza sterownikami). Radek ma więcej ROP'ów, czyli ze wzrostem rozdzielczości mniej będą mu spadały fps'y.

Jeśli nie potrzebujesz koniecznie 2560x1440 to zastanów się nad Eizo FG2421-PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1900 PLN, a za 1550 PLN masz kartę, która po OC +/- osiągnie podobny poziom wydajności:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290-4gb-ddr5-512-bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9290-dc2-4gd5-633517/

 

Jak dla mnie wybór jest bardzo prosty. GTX 780 na ten moment, to ciekawa propozycja, ale tylko i wyłącznie jeśli myślisz o streamingu i jesteś wielbicielem ciszy. Niereferencyjne R9 290 zazwyczaj są głośniejszymi kartami od ich odpowiedników u zielonych. Przykład to choćby Asusowski R9 290 z DCUII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim podejmiecie wyboru Eizo FG2421-PL, proponuję poczytać ten artykuł oraz ten artykuł. Miałem w styczniu kupić ten monitor ale szybko zrezygnowałem i wiecie co, wcale mnie się ten monitor nie podoba. Chyba, że tylko do grania. Bo jak do ogólnego zastosowania to wierzcie mi albo nie...czeka was katastrofa  :damage_wall:

 

A przy okazji, znajdź sobie monitor jaki Ci odpowiada wg tej strony lub mniejsze. Najbardziej sklasyfikowane monitory poszczegolnych kategoriach oraz najczęściej zakupionych w poszczególnych zagranicznych sklepach.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam w Polsce Wiec nie ma tu Netpunktu. Nie wiem czy jest tu cos takiego podobnego. Próbowałem dziś sprawdzić na mieście. Ale tam same Asusy na tacza I Beats od Dr Dree. Bede musial chyba w ciemno kupic. Jezeli bedzie tragedia moge oddac pokrywajac tylko koszt wysylki

Edytowane przez Zardrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo opinii ten monitor nie ma. To zdaje się matryca Samsunga PLS, więc kolory całkiem przyzwoite. Nie wiem jak ze srebrzeniem i czernią.  Mało osób ma takie monitory. Ktoś miał Qnix na podobnej zdaje się matrycy i sobie chwalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Polskich Forach mało piszą o nim mało kto ma. Firma jest raczej słaba. Ale akurat ten jeden monitor im się mega udał podobno matryca jest wlasnie z Monitora za 3tys

 

Podobno Czarny jest czarny ma dobre skalowanie co pozwala na dobra jakosc przy rozdzielczosci FHD na 27cal. Choć ma też wyż rozdzielczość. ETC

 

Niby HIT roku http://www.eteknix.com/aoc-q2770pqu-27-pls-monitor-review/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnoścnie http://rog.asus.com/296652014/news/rog-announces-the-pg278q-swift-27-inch-wqhd-g-sync-gaming-monitor/

 

Zastanawia mnie czy granie na 60fps na monitorze 120hz. W praktyce nie wiemy jak wyglada g-sync wbudowany juz fabrycznie w monitor. Tak wiec wiem ze trudno odpowiedziec.

 

Zastanawiam sie czy nie poczekac i kupic wlasnie ten monitor rzekomo do 40 dni ma byc juz dostepny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...