Skocz do zawartości
Zardrian

Monitor do 2000-3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce kupić nowy monitor do komputera. Ma on służyć głownie do gier.

 

Dużo osób poleca mi Monitror  Eizo Foris FG2421-PL. Tyle że czytałem że Sens kupowania jest wtedy gdy ma się 120FPS. A wynik 120FPS w grach przy zachowaniu wysokich detali jest nie lada wyczynem.

 

Zato jakiś IPS odstrasza mnie nie rowno mierną iluminacją.

 

Dodatkowo chce kupić IPS 27Cal z 2560 x 1440. Gdzie wielu ludzi piszę o problemach z ostrością kompatybilnością z grami etc.

 

Inni jeszcze mówią by czekać aż wyjdą monitory wbudowane z G-synce. Jakoby to miało by być auxilium dla graczy którzy chcą zachować piękny obraz przy wysokich Hz

 

Budżet do 2000-3000zł

 

Kartę będę kupował albo 780ti albo 780 GHZ albo R9 290x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim podejmiecie wyboru Eizo FG2421-PL, proponuję poczytać ten artykuł oraz ten artykuł. Miałem w styczniu kupić ten monitor ale szybko zrezygnowałem i wiecie co, wcale mnie się ten monitor nie podoba. Chyba, że tylko do grania. Bo jak do ogólnego zastosowania to wierzcie mi albo nie...czeka was katastrofa  :damage_wall:

 

A przy okazji, znajdź sobie monitor jaki Ci odpowiada wg tej strony lub mniejsze. Najbardziej sklasyfikowane monitory poszczegolnych kategoriach oraz najczęściej zakupionych w poszczególnych zagranicznych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podziel się informacją, co Tobie w nim nie pasowało przy zastosowaniach ogólnych. Domyślam się o jakie kwestie chodzi, bo mniej więcej nadal śledzę rynek monitorów, ale jeśli to nie problem to napisz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Eizo problem jest taki że trzeba miec SLI na drogich kartach. By wykorzystac jego przewage nad innymi monitorami. Dużo rożnych profesjonalistow wypowiedziało sie w tej kwesti. I stwierdzenie jest takie że jest to obecnie najlepszy monitor Do Gamingu. Tyle że gaming w tym wypadku to Granie na zawodach w CounterStrika Coda czy inne takie gry. Dla normalnego użytkownika Normalnego gracza nie nadaje się

Droga Eksploatacja tzn Wymaga ciaglej wymiany sprzetu na TOP End. W celu utrzymania wysokich FPS. Co w Profesionalnym Gamingu nie jest problemem tak sie robi pieniadze. I komputer jest narzedziem pracy.

 

Pozatym Ten nie "Profesionalny gracz" Użytkowuje komputer też do ogladania pracy. ITD.

 

 

Wiec odpada.

 

 

 

 

 

Ale za to znalazlem cos innego

 

A co wy na takowy monitor?

AOC Q2770PQU

 

Na Polskich Forach mało piszą o nim mało kto ma. Firma jest raczej słaba. Ale akurat ten jeden monitor im się mega udał podobno matryca jest wlasnie z Monitora za 3tys

 

Podobno Czarny jest czarny ma dobre skalowanie co pozwala na dobra jakosc przy rozdzielczosci FHD na 27cal. Choć ma też wyż rozdzielczość. ETC

 

Niby HIT roku http://www.eteknix.c...monitor-review/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż wiele osób woli czytać to co jest napisane niż zajrzej to co w nim jest (chyba że nie widać tych linków czy też nie dzialają). Chętnie bym coś napisał ale po co. W artykułach jest wszystko wyjaśnione, więc nie będę skopiował czyjegoś autorstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnoścnie http://rog.asus.com/296652014/news/rog-announces-the-pg278q-swift-27-inch-wqhd-g-sync-gaming-monitor/

 

Zastanawia mnie czy granie na 60fps na monitorze 120hz. W praktyce nie wiemy jak wyglada g-sync wbudowany juz fabrycznie w monitor. Tak wiec wiem ze trudno odpowiedziec.

 

Zastanawiam sie czy nie poczekac i kupic wlasnie ten monitor rzekomo do 40 dni ma byc juz dostepny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...