Skocz do zawartości
darksoul

Tuner TV do dekstopa ze złączem HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję tunera TV do PCta ma PCI lub PCI-E który miałby złącze HDMI. Póki co nic nie udało mi się znaleźć.

Trafił ktoś może na tego typu wynalazek czy raczej się tego typu rzeczy nie znajdzie?

 

EDIT:

Zastanawiałem się czy nie dało by się użyć złącza HDMI w GPU ale z tego co widzę jest to raczej tylko output.

Edytowane przez darksoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież komputerowe tunery TV korzystają z VGA komputera. Odbierają sygnał z anteny i streamują go do GPU, które dekoduje go tak samo, jak płyty BR. To czego szukasz byłoby bez sensu, przecież lepiej wtedy kupić zewnętrzny tuner za 99,99 - 129.99pln.

 

Co dokładnie chcesz osiągnąć? Niezależny obraz z tunera na TV, a komp podłączony do monitora robi co innego, np. na nim grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje sobie na 2ch monitorach więc czasem odpalam sobie na jednej części pulpitu tunerek i zerkam co leci w TV. Trik polega na tym że mam dekoder z wyjściem HDMI a tuner kupowałem jeszcze w czasach kiedy HDMI.

Dlatego pod dekoder mam podpiętą przejściówkę ze SCART na Composite Video.

Ostatnio bawiłem się tunerem DVB-T i brakuje mi jednak rozdzielczości. W sumie nie myślałem nad tunerem USB ale może to też jest jakieś rozwiązanie... jest coś godnego polecenia z HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie takie coś: AverMedia - ale to nie tuner.

Zakładam, że podczas captrure jest podgląd na żywo i karta nie musi wtedy zapisywać...I nie wiem co z HDCP

 

Ale ja chyba dalej nie rozumiem na czym polega problem... Dekoder ma był podłączony do tunera przez HDMI i z tunera obraz na monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ale nie lepiej kupić tuner DVB-T do kompa Ja posiadam creatix 948 za 30zł kupiłem z wysyłką i ładnie śmiga na windows 7 nie wiem czy na windows 8 sa sterowniki musiałbyś sprawdzić. Dekoder w tym momencie jest trochę bez sensu. Po co Ci wyjście z tunera HDMI przecież tuner wysyła sygnał do kary graficznej i z grafiki idzie obraz na monitory. Nie kumam po co to HDMI w tunerze ma być? ;D

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ze kumam. Po prostu posiada dekoder sat lub dvb-t z wyjsciem hdmi. Chce to podłączyć do kompa poprzez wewnętrzny tuner TV ze zlaczem hdmi na zasadzie przechwytywania. Mozna by wtedy np. nagrywać to co leci z dekodera na kompa.

Karta vga najprawdopodobniej ma tylko hdmi out np. na monitor lub tv.

Dlatego potrzebny jest tuner wew lub karta przechwytujaca z wejsciem hdmi.

Czy takie sa nie wiem.

 

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co przechwytywać z dekodera na kompa skoro stacjonarny tuner dvb-t zwykle ma opcje nagrywania (pvr) na np. pendrajwa wpiętego w usb... i można później takie nagranie odtworzyć/edytować na kompie... chyba, że kolega ma tuner dvb-t, który szyfruje nagrania, wtedy najlepiej zmienić tuner na taki, który nie szyfruje (odsyłam do googlarki)

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa, jeśli chodzi o dekoder satelitarny to tak, tyle, że pytający nie wspomniał nic o nim... że, chce zapisywać programy tv z satelity (wystarczyło napisać)... ogólnie ciężko zrozumieć o co chodzi...

 

pewnie chodzi o dekoder np. nc+, który szyfruje zapis... "wynalazł" ktoś jak to obejść?

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...