Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam problem (prawdopodobnie) z dyskiem Dysk Western Digital Red, 3.5'' 1TB. Dysk twardy jak i cały komputer wraz z komponentami został zakupiony 393 dni temu, więc niewiele ponad rok. Wszystko hulało ja ta lala do środy ubiegłego tygodnia kiedy to po raz pierwszy przy próbie uruchomienia komputera wyskoczył mi komunikat na czarnym tle "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"
komputer uruchomił się po paru restartach . Sytuacją powtórzyła się przez 2 dni potem była przerwa od problemu aż do dzisiaj. Zwątpiłem  w uruchomienie tejże machinerii ale jednak po wielu restartach się udało. Piszę więc do Was i proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

"Moje bebechy" :
Zasilacz Be Quiet! Pure Power L7-530W 80plus, activePFC, 2x12Vrails,2xPCI-E (BN106)
Płyta główna MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)
Asus Drive DVD -/+RW, E-Green 24x (Black Panel), SATA, BULK (DRW-24B5ST/BLK/B/AS
Procesor Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155, 22nm, 77W, BOX (BX80637I53570K)
Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200 64MB cache (WD10EFRX)
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP HyperX Blu Red Series (KHX16C9B1RK2/8X)
Karta graficzna Asus GeForce GTX660 2GB DDR5 (192bit) DVI/HDMI/DP PCI-E (wentylator DirectCU II) (GTX660-DC2-2GD5)


q0brFwG.png

Edytowane przez R3N3G4T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zmieniła się kolejność bootowania w biosie i po kilku restartach załapało. Wątpie by cokolwiek działo się z dyskiem dopóki nie wstawisz screena z SMART. Np z najnowszego HDTune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kabel SATA ( czy dobrze dolega )--> zmień port na inny. Wtuczkę zasilania dociśnij i sprawdź.

Zmieniłem wtyczke SATA. Komp odpalił się bez błędu. Skanowanie programem HDTune odpaliło się.

LqHpm4Z.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na gwarancji to go wyślij... 15 sektorów niestabilnych .  Wysoki 01   do tego załapał reloki...  

Tylko ciekawe C7=0 czyli to nie kabel SATA a raczej zasilanie szwankowało...C0 o tym mówi... 

A takie błędy dysku często powstają po zanikach zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam dysk. Po włączeniu jakiejkolwiek gry fpsy są niskie ponadto co kilka sekund mam ścięcia. Zrobiłem test dysku programem HD Tune i wyszedł taki wykres. Minimalny transfer 1MB/s masakra..  :zonk: Jaka może być przyczyna?

 

 

 

http://www.iv.pl/images/94596130101846678278.png

http://www.iv.pl/images/54814265810475610988.png

Edytowane przez spedeer2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...