Skocz do zawartości
DeXX

[post #14]komputer do lola [1900 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zapytać co sądzicie o zestawie złożonym przeze mnie, a mianowicie na jakich ustawieniach będę mógł pograć na nim w bf4 i czy cały zestaw będzie się zgrywał (czy wgl będzie działał ). Chciałbym również was zapytać o ocene mojego zestawu i ewentualnie wasze propozycje zmiany poszczególnych komponentów.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

post-209787-0-64788500-1400153521_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za wnioskami Hexusa, ta karta ma zrąbane profile automatycznego RPM.

Przy 67 stopniach idzie pod 2600 obr./min 

 

Jeśli chce Ci się bawić w manualne ustawienia to pewnie.

Ewentualnie dopłać stówkę i ciesz się kartą z dłuższą gwarancją i już na automacie cichszym chłodzeniem:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-280x-dc2-3gb-384bit-ddr5-dp-hdmi-dvi-r9280x-dc2-3gd5-615586/

 

Trochę się spóźniłeś, bo jeszcze tydzień temu można było wyrwać MSI za 1049 PLN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I uprzedzając ew. pytanie o jakiegoś Geforce'a. Obecnie GTX 770 jest mniej opłacalny. Zwłaszcza jeśli chodzi o BF4, w którym Radeony sobie radzą troszkę lepiej.  Poczytaj testy jakbyś miał wątpliwości.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Chodzi mi o zestaw który będzie zawierał już obudowę  nie musi ona jednak być najwyższych lotów. Chciałbym aby całość zamknęła się w 2500 mogę naciągnąć budżet o 100 zł. Będzie on wykorzystywany TYLKO do gier głównie do bf4 i w przyszłości do wiedzmina 3. Mam też pytanie na jakich ustawieniach mógłbym zagrać w bf4  na takim zestawie. 

Z góry dziękuję na odpowiedź i pozdrawiam.  :-D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Multi i tak lepiej ustawić niższe ustawienia by mieć lepszy framerate. Ale spokojnie w ULTRA zagrasz jak dołożysz jeszcze te 150 zł. Proponuję:

 

http://www.morele.net/inventory/info/P3lnjg/

 

Napisz jaki masz monitor do tego.  A o Wiedźminie 3 to nawet nie wspominaj bo gra jeszcze nie wyszła i nie wiadomo jak będzie z wymaganiami.

 

Jak brakuje kasy to możesz pomyśleć nad R9 270x i dołożyć do lepszej obudowy czy pomyśleć nad SSD pod system.  Ale to IMO mniej przyszłościowy zestaw jeśli chodzi o kartę, ale możesz ją potem wymienić jak wyjdzie Wiedźmin 3, a do tej pory grać na High/Ultra bez AA w BF4 w multi.  Nie widzę w tym nic dziwnego. Znam ludzi co grają na medium, a mają mocniejsze kompy. Ja sam gram na High, a mogę sobie pozwolić na Ultra i to z AA, bo gram w dość niskiej rozdzielczości (1680x1050).

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się spóźniłeś, bo jeszcze tydzień temu można było wyrwać MSI za 1049 PLN :)

http://www.morele.net/wiadomosc/promocja-kart-graficznych-msi-nizsze-ceny-na-wybrane-modele/831/

 

O tych mowa? Według tego co tam jest napisane do 21 maja można jeszcze dostać w cenie 1019 zł i do tego 3 gry gratis w ramach promocji AMD Never Settle Reloaded (w tym MURDERED), a jak! ;)

 

EDIT: Mam nadzieję że pomogłem, a skoro tak, może nie zostanę oskalpowany za trochę prywaty, używka r9 280x czy gtx760? producent obojętny, ma być jak najciszej, a przy tym w miarę wydajnie, więc prawdopodobnie coś z chłodzeniem MSI Gaming(chyba najwięcej pochlebnych opinii się naczytałem). Uprzedzam sugestię co do zadania pytania w dziale Jaką kartę graficzną kupić, tak już zrobiłem, otrzymałem jedną odpowiedź, że gtx760, lecz ich im więcej tym większe prawdopodobieństwo obiektywizmu :)

Edytowane przez Radzinski
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień na i5 4570 a pastę zostaw sam żałuje temperatury podczas grania w bf3 na ultra 64/64 temp procka 73c dochodzi a na grafie 65/7. Paste zostaw ale proca tego nie bierz bo nie warto

 

 

Grafe wez firmy msi lub asusa inne chlodzenia firm takich jak palit czy saphire lub w twoim przypadku gigabayt są naprawdne glośne ;

Edytowane przez AKTUALNY STAN TO MOJ SPAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak w tytule potrzebny mi komputer do lola. chodzi mi o stałe 60-100 fps. nie podaję limitu cenowego ale z powodu braku funduszy chciałbym aby było w miarę tanio. jeśli to naprawde konieczne jestem w stanie wydać jakieś 1900 zł. Z góry dziękuję i pozdrawiam.  :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...