Skocz do zawartości
DarkSoul88

DGN 2200 i problem z wyłączeniem sie wifi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Na wstępie internet mam 20mbit z tepsy. Pisze tutaj ponieważ juz za cholere nie wiem co robić. Co moze byc powodem tego ze od jakiegos czasu, mniej wiecej 2 miesięcy pare razy dziennie trace polaczenie wifi z routerem? Oprocz tego objawu, jest problem jeszcze ze skaczacym pingiem. Z gier multiplayer, gram z bratem jedynie w dote 2 i czesto podczas gry mamy totalny slideshow gdzie ping potrafi skoczyc do 600/800 na pare sekund i po chwili znow jest ok. Ma to miejsce pare razy w ciagu 45 min rozgrywki. Próbowałem pożyczyć router od znajomych ale za kazdym razem bylo to samo. Sprawdzalem lacznie chyba 5 routerow, i objawy sa na kazdym. Czy w tym momencie jest to wina tpsy czy routera bo juz zglupialem...? Internet sie traci zarowno na laptopie, jak i pc i telefonach. Z tym ze czasem tylko jedno urzadzenie traci wifi a reszta je ma. Bede wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

 

Wysłano z Galaxy Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z Netgearem WNR 2200 w domu rodzinnym. To ten sam router tylko ze switchem a nie modemem adsl. Niestetety nie mam pojęcia jak go rozwiązałem. Pamiętam, że jak mój brat używał PS3 (slim, połączona wifi) To na moim macu(ale nie pod windowsem), 2 iphonach 4, ipadzie i jednym laptopie fujitsu-siemens połączenie wifi raz na jakiś czas siadało, a na tamtej ps3, laptopie sony i iphonie 3g dalej sobie działało. Wiem że zmienialem wszystkie możliwe ustawienia routera i nic nie pomagało. Już nie pamiętam czy pomógł update firmwareu routera, update mac os-a, czy to że zabrałem PS3 do siebie.  Co do pingów to winiłbym linię ale nigdy nie wiadomo. Tak jak u mnie uważam, że jedno z twoich urządzeń powoduje wysranie się sieci. Zacznij od update'u firmware router'a i sterowników kart wifi i jak nic nie da poeksperymentuj z wyłączaniem różnych rzeczy z sieci. Powodzenia.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o jedno z urzadzen ktore moze byc za to odpowiedzialne to raczej odpada. Na początku myslalem ze to przez kartę wifi w PC, bo dziwnie sie zgral fakt wysypywania sie wifi z zakupem Pc. Sęk w tym ze nawet jesli pc jest wyłączony a do wifi podpięty np. Tylko moj telefon to sie wifi sypie. To samo jak tylko lapek brata etc. Zastanawiam sie powaznie nad zakupem routera tylko nie wiem czym tego netgeara zastąpić. Max 150 zl bym chcial wydac bo niedlugo sie wyprowadzam i bratu fundowal routera nie bede ;)

 

Wysłano z Galaxy Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od kumpla jakieś stare truchło za kebaba kupiłem i działało jak trzeba. Jak zaraz się wyprowadzasz to polecam opcje tego typu. Albo zwróć router na gwarancji jak jeszcze masz, ale najpierw FW update.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, nowego FW nie ma do tego routera niestety. Aktualnie sprawa wygląda jeszcze gorzej, rozłącza sie mniej wiecej co 10 minut.. Szlag mnie już jasny trafia. Czy może komuś coś powiedzą te logi?

 

http://sh.st/eEShH

 

Bo ja już nie mam pojęcia co jest nie tak..

 

 

Ok chyba wstępnie doszedlem do tego co powoduje aktualny problem. Poczytałem troche w necie i sie okazuje że moja karta wifi ma cholerne problemy ze sterownikiem. W momencie gdy wyłączyłem w niej tryb HT, wszystko działa jak należy. Pisze tutaj bo może ktos będzie potrzebował tez pomocy. Karta wifi to Intel 7260

Edytowane przez DarkSoul88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...