Skocz do zawartości
xege

MSI Z97 Gaming 3 / MSI Z97 Gaming 5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie płyt głownych  msi gaming 3/5, a mianowicie zamierzam kupić procesor i7 4770k bądz jak w czerwcu ukaże się to i7 4790k (HR) chodzi mi głównie o sekcje zasilania na tych płytach na msi gaming 3 jest 6-"fazowa" a na drugiej 8-"fazowa"

 

Czy msi gaming 3 poradzi sobie z takim procesorem? (ze względu na te sekcje czy poprostu lepiej dorzucić pare złoty do msi gaming 5)

 

Jeżeli chodzi o:  - porty USB i inne odpowida mi ich ilość na obu płytach, 

                          - podkręcanie procesora ( w granicach rozsądku, nie wyczynowe)

 

 

Edytowane przez xege

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 faz zasilania powinno starczyć do I7 4790K ( domyślam się że chodzi ci o MSI Z87-G43 i wersję G45 ) .

 

Choć zamiast tej płyty MSI warto rozważyć Asrocka H87 Fatalyty , złamana blokada OC i płyta lepiej wyposażona niż MSI Z87-G43 .

 

Ew. dołożyć do MSI Z87-G43 Gaming .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co Ci Z97. Masz zamiar tam wsadzić potem jakiś nowszy procesor ? Jak nie to spokojnie wystarczy. Za niewiele więcej masz np ASRock Z87 Extreme 4. Jest lepiej wyposażona.Pozwala na SLI i ma dobrą sekcję zasilania. Taniej masz tez ASRock H87 Performance, który też jest lepiej wyposażony niż ten najtańszy model Z97 od MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem ze Z97 nic-czy też prawie nic nie daje do Z87, że są inni producenci co oferują więcej portów za niższą cene ale mnie interesuję tylko i wyłączenie sekcja zasilania procesora. Czy MSI Z97 Gaming 3 podoła podkręconemu I7 4770k / I7 4790k Haswell Refresh (jak pisałem w ramach rozsądku) czy też te radiatorki na zasialaniu będą się za mocno grzały i trzeba nieco droższą MSI Z97 Gaming 5

 

Rozumiem także że lepiej kupić Z87 bo jest taniej i tak samo co Z97 ale jestem jakoś nauczony kupywać obecne modele które właśnie są lub za jakiś miesiąc się pokażą

(tak jak z samochodami wole po liftingu gdzie tylko lampy się zmieniają i zderzak) :)

 

No tak mam i nic z tym nie poradze

Edytowane przez xege

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie, ja mam tak samo - też wolę takie auta i też kupiłem gaming 7 do 4670k.

 

Co do faz, opinie są różne.

 

Ja mam dwa przykłady

- w 2008 roku składałem kompa, na c2d e8400. Każdy pisał, że min. 16 faz do takiego procesora. Ja miałem 8 faz i robiłem OC aż miło - największe przereklamowanie jakiego doznałem

- kilka lat temu, ludzie kręcili phenoma o TDP 115 albo 125 watt na 4 fazowej sekcji zasilania - i wszystko bez problemu działało.

 

Uważam, że rozsądne minimum to 6 faz do i5/i7. Chociaż też prawda, że sekcja sekcji nie równa. Do gaming 5 jest chyba fajna podkładka, do gaming 3 tylko gra albo koszulka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie H97 - ale nie wiadomo, czy OC na tym idzie robić.

 

z97 daje tylko broadwell + obsługę sata express + m2. Reszta to samo.

Da rade OCować. W biosie jest opcja zmiany mnożnika i wszelkich napięć (MSI H97M-G43)

 

Rozczarowanie widzę tylko na M.2 - złącze dzieli port Sata 5 więc najwyraźniej nie ma dedykowanych linii pcie co za tym idzie nie ma pełnej wydajności tego złącza. Choć żadnego dysku nie mam żeby to zweryfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z płytami różnie jest, część daje linie pci-express (chyba?) a część sata.

 

Na innych forach piszą, że na h87 na nowych biosach OC nie ma, na h97 również. Nie sprawdzałem obu rzeczy, ale dziwne to jest przynamniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...