Skocz do zawartości
Dante

Problem - 2400+, 512MB DDR333 i KT3Ultra2-R

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis kupilem pamieci Kingston'a wymienione wyzej i niestety po ich zaladowaniu mam dola... Sprzet na podwyzszonej magistrali nie chce startowac, a na standarcie 133 Mhz czeste zawieszki lub powroty z aplikacji do pulpitu. Co mam z tym zrobic? Czy to moze wina nowych pamieci? Prosze o podpowiedz i pomoc w tej sprawie.

 

Z gory wielkie dzieki.

Pozdrawiam,

Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mi nie pomogles... Wrecz przeciwnie jestem zalamany :((( Mimo tego dzieki za info! Hmm teraz zaczne drazyc temat plyty hle hle. Mimo to temat nadal aktualny i za wszelkie uwagi bede bardzo wdzieczny.

 

Pozdrawiam,

Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupilem pamieci Kingston'a wymienione wyzej i niestety po ich zaladowaniu mam dola... Sprzet na podwyzszonej magistrali nie chce startowac, a na standarcie 133 Mhz czeste zawieszki lub powroty z aplikacji do pulpitu. Co mam z tym zrobic? Czy to moze wina nowych pamieci? Prosze o podpowiedz i pomoc w tej sprawie.

 

Z gory wielkie dzieki.

Pozdrawiam,

Dante

hehe tez mam ten problem - kupilem ramy kingstona 333 i objawy sa takie ze nie widzi mi 3d (3dmark i zadna gra nie chodzi) ani filmy nie dzialaja

zjechalem na 266 i wsio dziala - MSI to bardziew OT co - idz zeby Ci plyte z tymi ramami przetestowali, moze ci mobo wymienia na inne

zjedz na nizsze taktowanie ramow i bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wszystko dziala na 133/133 i jest dobrze, problem zaczyna sie kiedy podnosze FSB chocby o kilka Mhz. A co do gier hmm to wlasnie zdarza sie, ze niektore wywalaja sie nawet na 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien ram w sklepie, powinni to zrobic bez zająkniecia, przeciez wiadomo ze plyty czasem bywaja kaprysne i neidzialaja dorbze ze wszytkimi pamieciami. Powodzenia

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...MSI to bardziew...

No <span style="color:red;">[ciach!]</span>a nie wiem... u mnie na pamięciach - noname startuje ze 191FSB. Myśle, że to raczej wina użytkownika czyt. Twoja (że nie możesz sobie dać z nią rady) niż płyty...

17x133 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...MSI to bardziew...

No <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nie wiem... u mnie na pamięciach - noname startuje ze 191FSB. Myśle, że to raczej wina użytkownika czyt. Twoja (że nie możesz sobie dać z nią rady) niż płyty...

17x133 :lol:

no coz - tylko z kingstonami plyta ma problem - widac ze gryzie sie z dobrymi rzeczami a nie ze zlomem - cos tu jest nie tak

a 17x133 to tak dla jaj sobie dalem - max chodzi mi na fsb 147 stabilnie na tych ramach co mam 2x266 1x333(ktore nie chodza na tej plycie na 333) :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić jakiś sporów, ale za nim coś się nazwie <span style="color:red;">[ciach!]</span>em to trzeba otworzyć oczy szeroko i rozejrzeć się dookoła, bo nie tylko ty jesteś posiadaczem takiej płyty i myśle, że jest spora ilość osób na tym forum, którę taką płytę posiadają i są z niej bardzo zadowolene :twisted:

Kingstony miałem (dosłownie 5 minut) HyperXy i wszystko chodziło miodzio. Dziwny problem macie z tymi Kingstonami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupilem pamieci Kingston'a wymienione wyzej i niestety po ich zaladowaniu mam dola... Sprzet na podwyzszonej magistrali nie chce startowac, a na standarcie 133 Mhz czeste zawieszki lub powroty z aplikacji do pulpitu. Co mam z tym zrobic? Czy to moze wina nowych pamieci? Prosze o podpowiedz i pomoc w tej sprawie.

 

Z gory wielkie dzieki.

Pozdrawiam,

Dante

hehe tez mam ten problem - kupilem ramy kingstona 333 i objawy sa takie ze nie widzi mi 3d (3dmark i zadna gra nie chodzi) ani filmy nie dzialaja

zjechalem na 266 i wsio dziala - MSI to bardziew OT co - idz zeby Ci plyte z tymi ramami przetestowali, moze ci mobo wymienia na inne

zjedz na nizsze taktowanie ramow i bedzie dzialac

Poczytaj co mam w podpisie. I lepiej powiedz ze nieumiesz tej plyty skafigurowac. Ja uwazam ze modo jest OK uzyskalem na nim stabilne 175 MHZ na moich pamiatkach wiec nie jest zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupilem pamieci Kingston'a wymienione wyzej i niestety po ich zaladowaniu mam dola... Sprzet na podwyzszonej magistrali nie chce startowac, a na standarcie 133 Mhz czeste zawieszki lub powroty z aplikacji do pulpitu. Co mam z tym zrobic? Czy to moze wina nowych pamieci? Prosze o podpowiedz i pomoc w tej sprawie.

 

Z gory wielkie dzieki.

Pozdrawiam,

Dante

hehe tez mam ten problem - kupilem ramy kingstona 333 i objawy sa takie ze nie widzi mi 3d (3dmark i zadna gra nie chodzi) ani filmy nie dzialaja

zjechalem na 266 i wsio dziala - MSI to bardziew OT co - idz zeby Ci plyte z tymi ramami przetestowali, moze ci mobo wymienia na inne

zjedz na nizsze taktowanie ramow i bedzie dzialac

Poczytaj co mam w podpisie. I lepiej powiedz ze nieumiesz tej plyty skafigurowac. Ja uwazam ze modo jest OK uzyskalem na nim stabilne 175 MHZ na moich pamiatkach wiec nie jest zle.

bo z twoimi sie nie gryza :P a z moimi tak!!!!!!! nie potrafisz tego pojac cieciu!!!!! :evil: :evil: :evil: jak mozna mobo skonfigurowac dobrze?co powiedz cieciu :evil: :evil: :evil: :twisted: normalnie mnie wqrzyles juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosciu nie denerwuj sie, co mleko ci wykipialo. Pokaz ze potrafisz procka puscic na 166 fbs. A chodzi mi oczywiscie o bios. Pokombinuj mi nawet duron chodzil na 166. Ta plyta niejest taka zla wzstarczy chcief a wojnz niemusimy prowadzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie... Nie potrafie skonfigurowac poprawnie biosa mojej plyty! Pomozesz mi w tym? Bardzo prosze. Choc powoli mam tego dosyc to jednak w tej chwili czuje dzieki Tobie przyrost mocy i chce to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze problem tkwi wlasnie w szynie pamieci? Mam kosc dzialajaca na 166Mhz... Mialem wiec nadzieje, ze wlasnie dzieki temu i pamiec i procesor pojdzie na 166.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosciu nie denerwuj sie, co mleko ci wykipialo. Pokaz ze potrafisz procka puscic na 166 fbs. A chodzi mi oczywiscie o bios. Pokombinuj mi nawet duron chodzil na 166. Ta plyta niejest taka zla wzstarczy chcief a wojnz niemusimy prowadzic.

a puszcze nawet na 194 i co baranie - nie rozumiesz ze z moimi kingstonami sie gryzie i max stabilne - bez zadnych artefaktow i innych syfow to jest jakies 150MHz FSB!!!!!1 - <span style="color:red;">[ciach!]</span>a no co za baran - przeciez wiem jak sie podkreca - ale nie rozumiesz chyba ze pamieci i to MSI sie nienawidza i nie chca lazisz - nawet asynchro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cuz testowalem kilka pamieci ale zawsze wszystko chodzilo ok.

Wiec albo wymien pamiatki albo mobo i nienarzekaj bo robisz z siebie nieboraka kturemu cic niechce chodzic i na wszystko zlorzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cuz testowalem kilka pamieci ale zawsze wszystko chodzilo ok.

Wiec albo wymien pamiatki albo mobo i nienarzekaj bo robisz z siebie nieboraka kturemu cic niechce chodzic i na wszystko zlorzeczy.

pamieci byly testowane na innym mobo i chodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to klops a testowales u siebie inne pamiatki ?

A tak przy okazji dlaczego nieposzles z tym wszystkim do serwisu powinni ci wymienic bez gadania. Ja tak w kazdym badz rezie robie jak sie cos chrzami to zwracam po kilku dniach testow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to klops a testowales u siebie inne pamiatki ?

A tak przy okazji dlaczego nieposzles z tym wszystkim do serwisu powinni ci wymienic bez gadania. Ja tak w kazdym badz rezie robie jak sie cos chrzami to zwracam po kilku dniach testow

w serwisie cos nie chca wymieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez ta plytke i kingstony sie gryza z nia a i gryza sie z innymi takze... robie w serwisie i czesto sie zdarza ze kingstoniki sie rabia jak wlozysz w plyte, najbardziej kompatybilne sa hynixy i microny oraz samsungi ktore sie kreca lepiej niz jakie kolwiek inne normalne pamiatki moje samsungi 333 ida sobie spokojnie na 406MHz :) nie ma sie co klocic MSI nie lubi kingstona i tyle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez ta plytke i kingstony sie gryza z nia a i gryza sie z innymi takze... robie w serwisie i czesto sie zdarza ze kingstoniki sie rabia jak wlozysz w plyte, najbardziej kompatybilne sa hynixy i microny oraz samsungi ktore sie kreca lepiej niz jakie kolwiek inne normalne pamiatki moje samsungi 333 ida sobie spokojnie na 406MHz :) nie ma sie co klocic MSI nie lubi kingstona i tyle ;]

bueheheh najlepsze jest to ze te kingstony wybralem bo jako jedyne byly jeszcze na kosciach samsunga - a tu i tak taka kupa :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac goraca atmosfere w tym temacie stworzana kilkoma ostatnimi postami pragne podzielic sie z Wami informacja... Podstawy mojego kompa znacie wiec nie bede sie powtarzal. Po odpowiednim ustawieniu parametrow biosa tzn. pamieci, napiecia no i FSB uzyskalem jak do tej pory wartosc taktowania zegara 2.25 Ghz. Wiadomo bede probowal dalej. W tej chwili jestem bardzo zadowolony z osiagnietego sukcesu (to jest chyba 3x00+ :)). O ile uda mi sie wycisnac z proca wiecej oczywiscie bez zadnych modyfikacji chlodzenia itd. dam o tym znac :)

 

Pozdrawiam,

Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az sie wierzyc nie chce, ze tak latwo poszlo. Wczesniej mialem bios ustawiony na High Performance teraz Default :P i wszystko gra jak trzeba. Pamieci dzialaja na CL2.5 oraz Normal, nie jak wczesniej CL2 i Ultra... Napiecie procesora podnioslem po kilku probach na 1.75V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...