Skocz do zawartości
szogo

Heroes of Might & Magic 3 + dodatki

Rekomendowane odpowiedzi

Watpie zeby do ej gry byla jakas solucja.

Otoz ja mam nastepna prosbe: Poszukuje mapek do Heroes 3 Shadow of death, szukalem i byly tylko do armagedon blade lub zwyklych. Jesli ktos wie skad moge sciagnac nowe mapki to shadow fo death bym byl wdzieczny za linka(chodzi mi o mapki rozmiaru XL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie mam taki problem, ze nie moge zagrac na 2 komputery z kumplem i nie wiem dlaczego, tzn. w opcjach sa jakies ustawienia na ktorych ja sie zupelnie nie znam, oto one:

(>multiplayer>direct connect> host > :

port: COM1

szybkosc transmisji: 57600 bodów

bity stopu: 1 bit

parzystość: bez parzystosci

sterowanie przepływem: RTS/DTR

 

Wiecie moze co tu trzeba zmienic aby wszystko chodzilo OK?

 

Jesli chodzi o tworzenie hosta to niby jest ok, ale jak juz z 2 komputera daje się join to wyskakuje: "game was not found. please try again"

 

Aha dodam, ze komputery sa podlaczone standardowo kablem :) chociaz na obydwu jest informacja "kabel sieciowy odlaczony" (ale to chyba chodzi o internet?) - CZY trzeba moze jakos to jeszcze skonfigurowac? Jestem totalnym laikem w tej sprawie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhh kabel sieciowy odlaczony wiec jak chcesz grac przez siec ? ;]

 

napisz cos wiecej, masz kilka sieciowek, jakie systemy itp. bo na podstawie takich informacji to nawet tarrota nie postawimy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na 2 kompach jest win XP a karty sieciowe to jakies Realtek (tak wykrywa :)

Aha no bo przeciez chyba nie musi byc podlaczenie do internetu zeby podlaczyc 2 kompy?  :)

nie nie musi ale jesli w kompie jest 1 sieciowka i jest napisane ze kabel sieciowy jest odlaczony to chyba wiesz dlaczego grac nie mozecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na 2 kompach jest win XP a karty sieciowe to jakies Realtek (tak wykrywa :)

Aha no bo przeciez chyba nie musi byc podlaczenie do internetu zeby podlaczyc 2 kompy?  :)

nie nie musi ale jesli w kompie jest 1 sieciowka i jest napisane ze kabel sieciowy jest odlaczony to chyba wiesz dlaczego grac nie mozecie :D

No wlasnie nie wiem - bo mam tak w 2 kompach

 

Sprawdzalem przed chwila kabel i jest z nim wszystko ok.

 

edit: Jesli chodzi o polaczenie kompow to juz jest wszystko ok ale dalej mi wyswietla informacje " game was not found. please try again".

Co tu robic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha chcem cos zasugerowac gdyz kazdy komp kazde polączenie sieciowe ma inny kabel !! kablem od internetu nie pograsz po sieci !! mialem identyczny porblem poszedlem do pewnej firmy komputerowej zajmującej sie sieciami i przedstawilem problem a oni po paru minutach wręczyli mi kabel za 15 zl - połączylem innym kablem i co ?? dziala !! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha chcem cos zasugerowac gdyz kazdy komp kazde polączenie sieciowe ma inny kabel !! kablem od internetu nie pograsz po sieci !! mialem identyczny porblem poszedlem do pewnej firmy komputerowej zajmującej sie sieciami i przedstawilem problem a oni po paru minutach wręczyli mi kabel za 15 zl - połączylem innym kablem i co ?? dziala !! :D

A ja dowiedziawaszy sie juz, ze wina jest po stronie kabla poszedlem do sklepu elektronicznego i kupilem 2 wtyczki za 0,5 zl kazda - polaczylem tak jak trzeba i co?? dziala!! :D

 

BTW to topic juz jest nieaktualny bo juz wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie macie problemu z graniem w herosy po tcpip?

 

ja mialem chyba z 5 wersji herosow i kazda sie zwichala gdy po przelaczeniu rundy, gdy komputer atakakowal zamek ktoregokolwiek innego gracza - wtedy wszyscy poza przelaczajacym mieli ze robi dalej runde, a przelaczajacy mial ze atakuje i gra wisiala...:[

 

na szczescie da sie grac po ipx - ale to limituje mi gre do lana:(

 

a teraz na temat:-)

proponowany rozmiar mapy do gry jaki jest? (bo xl dla mnie odpadaja - gralem juz chyba wszystkie;p)

a sumie chetnie bym zagral:-)

 

PS: znowu #@$!@# leje:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowany rozmiar mapy do gry jaki jest? (bo xl dla mnie odpadaja - gralem juz chyba wszystkie;p)

To graj na randomowych - to jest wyzwanie dopiero, jak Cię komp wstawi między castle i towera ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myslalem, ze topic juz umarl. Jak pisalem dawno temu jestem zainteresowany, teraz mam bardzo duzo wolnego czasu (nawet kupilem 2 komputer za 150 zeta, kumpel mi pozyczyl monitor i wpada do mnie i gramy sobie na multiplayer :). Ale tez chcialbym sprobowac przez neta tylko nie wiem czy mam stale IP czy nie :(

 

A co do map to przeciez mozna z internetu sciagnac > jaskinia behemota, czy archangiel castle czy cos takiego i tam jest pelno dobrych map.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamcio, tu nie chodzi czy masz stale ip czy nie, tylko czy masz zewnetrzne(jesli chcesz zakladac). Mi granie przez net sie nie usmiecha, wole juz z kumplem ktory siedzi obok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesh bym chetnie sie dolaczyl do grania przez neta w hirołsów, jakby co to gg 3560030.

Fajnie by było zebrać kilka osób i pograć :)

Mam zainstaloawne dodatki aB i tSoD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamcio, tu nie chodzi czy masz stale ip czy nie, tylko czy masz zewnetrzne(jesli chcesz zakladac). Mi granie przez net sie nie usmiecha, wole juz z kumplem ktory siedzi obok.

Mam zewnętrzne ale i tak do tej pory się nie udało. Ani ja nie mogę się nigdzie dołączyć, ani nikt do mnie :? . Być może potrzebny jest jakiś patch - w każdym razie jeśli komuś się udało to niech da znać i napisze na jakiej wersji tego dokonał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zewnętrzne ale i tak do tej pory się nie udało. Ani ja nie mogę się nigdzie dołączyć, ani nikt do mnie  :? . Być może potrzebny jest jakiś patch - w każdym razie jeśli komuś się udało to niech da znać i napisze na jakiej wersji tego dokonał.

jak masz szanse sprubowac to wylacz wszsytkie firewalle i przypilnuj zeby ta sama wersja directx-a byla!(wiem ze to brzmi smiesznie;p)

 

shadow of death dziala na bank po internecie(poza tym drobnym problemem ktory opisalem wyzej) , woga nie sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Mi granie przez net sie nie usmiecha, wole juz z kumplem ktory siedzi obok.

Z kumplami siedzącymi obok grałem w HoMM kilkaset godzin i problem jest taki, że gramy identycznie. Podobna taktyka rozbudowy zamku i walki, podobne preferencje, łatwo odgadnąć ruch przeciwnika. Zagrał bym z kimś nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz szanse sprubowac to wylacz wszsytkie firewalle i przypilnuj zeby ta sama wersja directx-a byla!(wiem ze to brzmi smiesznie;p)

 

shadow of death dziala na bank po internecie(poza tym drobnym problemem ktory opisalem wyzej) , woga nie sprawdzalem

Pierwsze co zrobiłem to właśnie wyłączyłem wszelakie firewalle itp. Niestety niewiele to pomogło. Próbowałem łączyć się z kilkoma kumplami (w sumie każdy z nich był w jakimś Lanie - więc może tu jest problem). Nie pamiętam czy wersje DirectX-a były zgodne - sprawdze to przy kolejnej próbie :).

 

HotSeat też daje sporo radości, ale zawsze to co innego zagrać z nieznanym przeciwnikiem na odległość (oby tylko momenty oczekiwania nie dłużyły się zbytnio :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak masz szanse sprubowac to wylacz wszsytkie firewalle i przypilnuj zeby ta sama wersja directx-a byla!(wiem ze to brzmi smiesznie;p)

 

shadow of death dziala na bank po internecie(poza tym drobnym problemem ktory opisalem wyzej) , woga nie sprawdzalem

HotSeat też daje sporo radości, ale zawsze to co innego zagrać z nieznanym przeciwnikiem na odległość (oby tylko momenty oczekiwania nie dłużyły się zbytnio :P ).

Hehe, no hotseat wiele dawal radosci zwlaszcza przy odkrywaniu obeliskow itp :) Z kumplem gramy po pare godzin na 2 kompy i to jest dopiero frajda - nie ma zmiluj, tak jak to bylo na jednym kompie, ze jak gralismy to sie praktycznie nie atakowalismy i dopiero jak zginieli wszyscy przeciwnicy to wszysto rozstrzygalismy 1 bitwa :) A teraz to tylko jeden falszywy ruch (podejscie pod puste miasto itp) i zaraz TOWN PORTAL i zadyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...