Skocz do zawartości
shadow616

Gigabyte GTX 590 nie działa jeden procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja następująca.

 

Mam GTXa 590 od Gigabyte jak wiadomo karta ma dwa procesory i pracuje na zasadzie SLI ale TechPowerup pokazuje, że funkcja SLI jest wyłączona.

g2b1xfkhf1rj.gif

 

Karta jest uszkodzona, czy muszę wykonać jakieś czynności by odpalić drugi procesor?

 

O ile się nie mylę powinno to wyglądać tak:

79.png

 

W panelu sterowania Nvidia nie mam opcji włączenia/wyłączenia SLI

 

W internecie znalazłem też coś takiego ale nie mam pojęcia gdzie to znaleźć:

Disable-SLI-on-GTX-590.png

 

Zestawienie sprzętowe jak w podpisie,

Edytowane przez shadow616

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zainstaluj jeszcze raz ale najnowsze sterowniki, podczas instalacji wybierz opcję niestandardowa - zaawansowana -> następnie zaznacz "Wykonaj czystą instalację", może to pomoże.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie ale google wiele potrafi powiedzieć, wygląda na to że coś z tą twoją kartą jest nie tak. Wydaje mi się że powinny być dwa GTX 590 na liście urządzeń. Stawiam na zasilacz że jest za słaby. Google mówi że 590 potrzebuje minimum 700W, musiałbyś mieć więc do swojego  zestawu co najmniej 850w w bronzie lub w złocie. jeżeli masz możliwość to sprawdź z innym zasilaczem. 

 

Ten cały tapatalk nie pokazuje mi podpisów i nie zwróciłem na to za pierwszym razem uwagi. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Support nvidia doszedł do podobnych wniosków. Rozkminiałem problem zasilacza ale stwierdziłem, że jednak 600W nawet w bronzie da radę przy braku obciążenia. 

Rozbiorę kartę może coś na niej zauważę, ale najgorzej, że nie mam nikogo z mocniejszym zasilaczem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno winny jest zasilacz zwłaszcza po tym co napisałeś że support nvidii też tak uważa. słuchaj to jest w końcu sli, do tego trzeba mocy. także kartę zostaw w spokoju bo tylko thermalpady naruszysz.

 

najlepiej weź kompa do jakiegoś sklepu niech ci podłączą jakiś dobry 850W zasilacz i sprawdzisz. jeżeli będzie ok to masz problem rozwiązany. 

 

a propo sli kiedyś miałem 2x480 w sli (a to jest bardzo zbliżony odpowiednik 590 jeżeli idzie o pobór prądu a one potrzebowały go bardzo dużo) z i5-750@4,0ghz i ten mój zasilacz z podpisu ledwo to ogarniał, a na dzisiejsze standardy powinien mieć co najmniej znaczek silver.  z obecnym zestawem nie ma problemów bo jest mniej prądożerny i wszystko hula.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...support uważa..." prooszę... błagam...  gtx590 w grach pociągnie ok 350w, 150W reszta bebechów. Zasilacz mający ok 550W na linii 12V powinien wystarczyć. Nie mówię że będzie pięknie i cicho, albo że to dla zasilacza zdrowe będzie ale przynajmniej na testy powinien dawać radę.

Ale z tego co pamiętam G1 ma problemy z oddawaniem pełnej mocy- test na benchmark bodaj, gdzie spalili dwa zasilacze .

No i niektóre zasilacze z powodu OCP mogą nie dać rady  gtx590.

Jednak porządny zasilacz 600W godny tego miana z mocną pojedynczą linią 12V(lub dwoma liniami , ale z dużymi limitami OCP) powinien dawać radę.

Wg mnie to problem z kartą/sterownikami.

PS: zaodrze244- dwa gtx480 w sli to ok 500W poboru(albo i lepiej), a to raczej spora różnica w porównaniu do 350W gtx590

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...