Skocz do zawartości
Gość

Zasilacz ~100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem używanego zasilacza, który zasilałby gtx 570.Rynek jest pełen różnych firm i niestety nie znam wszystkich konstrukcji godnych polecenia. Zasilacz będzie kupiony przez OLX/Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 100 zł to już limit czy możesz go trochę naciągnąć ?

 

Bo za 129 zł jest nówka Fortron HCN 460W z 406W na linii +12V .

 

Ma 4xSATA , 1xMolex oraz PCI-E 6pin i 6+2 pin do zasilania kart .

 

Jak nie to np. Seasonic SS-401HT 400W za 70 zł lub Fortron HLN 400W za 70 zł .

 

Oba zasilacze mają po ~348 W na liniach +12V ( mają po jednej linii 14A i jednej 15A ) oraz 1 x PCI-E 6pin dla kart graficznych oraz 3xMolex i 2xSATA .

 

Molex może się przydać jak twoja karta wymaga złącza PCI-E 8pin lub 6pin+8pin .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 219 :D po drugie podaj procek,ram ile dysków nvidia podaje minimum 550w zasilacz wiec chyba od tego trzeba zaczać.Wszedzie pisza ze do tej kart  maja zasilacze 600/650w i takiego trzeba by poszukac,po drugie dobrze by bylo zeby miał jedna silna linie 12v

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

219W to TDP karty , realny porób mocy dla karty jest poniżej 200W .

 

W testach pobór całej platformy ( często z I7 965 albo innym mocny prockiem + OC ) wynosi od 330W do 369W .

 

W dodatku to pobór mierzony "prosto z gniazdka" , realny pobór platformy testowej jest mniejszy - w zależności od sprawności zasilacza .

 

Użyty w teście pod pierwszym linkiem Corsair HX1000 1000W ma sprawność 80% co daje realny pobór mocy na poziomie ~270W .

 

Wg. mnie wszystkie wymienione w moim poprzednim poście zasilacze powinny sobie poradzić z GTX570 , Fortron HCN będzie miał największy zapas mocy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniłem 2xddr3.I7 4770K,ssd,hdd i gtx 570 i wyszło 530w oczywiscie mozliwosc podkrecenia tez wziełem pod uwage,natomiast jezeli bedzie chciał rozbudowac sobie zestaw o dwie karty itd. to juz lepiej miec ta 650 takze nadal obstaje ze te 530 to minimum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za duży odzew.Chciałem uniknąć opisywania swojego zestawu ponieważ wywoła zapewne zgorszenie.Mój zestaw Cpu G1610 [ Wiem Nividia+2 rdzenie=wąskie gardło itp] Ram 4gb Mobo Msi b75 e33. Stary dysk WD 80 gb sata. Wiem że gtx to totalna przesada dla tego celka, wolę jednak kupić raz a konkretnie a nie kilkukrotnie zmieniać k. graficzną z powodu wymiany procesora potem monitora . 

Niby mogę dołożyć z 20/30 zł ale musi być warto dla paru kosmetycznych zmian nie zamierzam dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem uniknąć opisywania swojego zestawu ponieważ wywoła zapewne zgorszenie.

E tam, nikt nie czuje się zgorszony, komputer jak komputer :).

 

Za ile możesz mieć tego GTXa? Być może w tej kwocie są dostępne lepsze/mniej prądożerne i ciepłe karty niż on.

 

Co do zasilacza: podany przez reydena Fortron 460W wydaje się ciekawą propozycją.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również wydaje się sensowną opcją Forton. Odnośnie gtx to była okazja za 280zł nie chciałem kupować bez zasilacza, na którym mógłbym ją przetestować i tyle go widzieli. Chociaż zastanawiam się nad obniżeniem wymagań i zakupem HD6870/Gtx560 bo obecnie moja rozdziałka monitora to 1280x1024

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się dorwać GTX ale budżet wzrósł i na dniach powinien dotrzeć radeon.

 http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4121#ov

Budżet trochę wzrósł i zastanawiam się nad zasilaczem, w którym najważniejsza jest:

-Żywotność (Ma wytrzymać 6-8 lat)

-Cena 

-Jakość

Czy znajdę coś lepszego (poniżej 200zł) od  Thermaltake Smart SE Modular 530W ?

Potrzebuje też nagrywarki czy te z najniższej półki cenowej czymś od siebie różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Modecom to tragedia , zasilacz  czarnej listy , ubogie okablowanie i moc rzeczywista jak u markowego 450W PSU .

 

Podany wyżej TT Smart czy nawet używane SS ET / Fortron HLN to dużo lepsze zasilacze .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat troszeczkę odkopany i zamówiłem już TT Smart, ale mam nadzieję, że zbyt szybko k. graficzne nie będą wymagały trzech wtyczek 6/8 pin. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinny. Ogólnie z czasem TDP powinno być jeszcze bardziej zmniejszane. Kiedyś kupowało się coraz mocniejsze zasilacze, a dzisiaj się kupuje na styk, ale z lepszą sprawnością. Ktoś kto zamieszka na swoim i będzie liczył każdą kWh ten to doceni.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...