Skocz do zawartości
andriu

Z87-DS3H + i7 4790 help

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wskoncu problem z komputerem zapędził mnie na stare śmieci :)

Otóż, kupiłem dzisiaj pare części komputerowych i chciałem złożyć je do kupy żeby działały

 

sprzęt

mb: GigaByte z87-ds3h

cpu: core i7 4790

2x 4gb goodram game cośtam 

zasilacz miałem od jakiegoś czasu (leżał w szafie) cheftec cft-600-14cs

 

i.... po złożeniu do kupy próba odpalenia.... kręcą się wiatraki i po chwili zatrzymują, tak jakby się resetował i tak w kółko

 

wybaczcie moje lamerstwo, ostatniego kompa skladalem 7 lat temu :)

 

co moze byc przyczyna, mobo ? a moze zasilacz, help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta do HR pod z87 :D To trzeba było brać z97 (chociaż to bez sensu) albo coś b85/h87.

 

Masz dwa wyjśćia

1) pożyczyć od kogoś procka

2) pójść do serwisu, dać im na 4paka i niech zrobią update

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie rzeczy się zdarzają. Zresztą ostatnio GB  ma problemy z awaryjnością. Jak na razie glównie kart graficznych (780Ti), ale kto wie może Andriu trafił na ferelną sztukę. Raczej płyty by nie uwalił od razu po podłączeniu zasilacza. Hmm

 

 

 

andriu

Odłącz wszystkie elementy czyli dyski, napędy, USB i karty rozszerzeń. Zostaw tylko kartę graficzna, albo spróbuj na integrze.  Wyjmij baterię na ok 30 sekund z płyty i wsadź i spróbuj odpalić. Próbuj też wsadzić pamięci w inne sloty lub tylko jedną kość na przemian. Czy komputer wydaje przy tym jakieś dźwięki po włączeniu ? Jakieś pikanie..   Oczywiście wierzę że próbowałeś tych wszystkich sposobów , ale może już zapomniałeś przez te lata ;)

 

 

To że się się resetuje od razu może sugerować albo walniętą płytę, albo walnięty zasilacz. Spróbuj pożyczyć od kogoś zasilacz. Jak to nie pomoże to płyta jest do wymiany bo na pewno można wykluczyć procesor. Zwłaszcza że one rzadko co się psują. Powodzenia!

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłączałem wszystko, płyta nie pika, polece po inna a te oddam :/


ok, płyta miała wgięty pin !!!! wyprostowałem i odpalił na i5, właśnie instaluje jednoręki system operacyjny >> upgrade bios i wkładam i7, dzięki wszystkim !!!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie rzeczy się zdarzają. Zresztą ostatnio GB  ma problemy z awaryjnością. Jak na razie glównie kart graficznych (780Ti), ale kto wie może Andriu trafił na ferelną sztukę. Raczej płyty by nie uwalił od razu po podłączeniu zasilacza. Hmm

Dywizja GPU i MOBO to praktycznie dwie osobne firmy, nawet PR mają całkowicie rozdzielony :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko pozamiatane, i7 działa jak należy, młody jest wniebowzięty nowym kompem :)

jeszcze tego samego dnia oddałem do sklepu i5, wczoraj dostałem zwrot pieniędzy

serdecznie dziękuję za pomoc, zarówno tutaj jak i firmie x-kom, która tak poszła mi na rękę i nie robiła żadnych problemów ze zwrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...