Skocz do zawartości
dandi20

Modernizacja Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

parę lat temu kupiłem kompa, pod grafikę i gry, już jakiś czas zleciał i komp nie jest bardzo wydajny. Miałem kupić nowy komputer, jakaś tam kaska jest odłożona, ale z drugiej strony trochę jej żal wydawać bo niebawem rodzina mi się powiększy ;) wpadłem więc na pomysł aby zmodernizować obecny sprzęt, którego części wyszególniam poniżej. Teraz powiedzcie mi czy opłaci się go modernizować i co byście zmienili aby stał się jeszcze bardziej wydajny, ale żeby wykorzystać maksymalną ilość podzespołów z tego co mam. Lubię pograć w Battlefield 3, Crysis 3 baaa... nawet Battlefield 4 w singlu ruszył na moim sprzęcie fakt, że prawie w minimalnych ustawieniach ;) nie jestem już tak bardzo zapalonym graczem jak kiedyś, ale jeszcze czasmi pogram :)

 

Mój sprzęt:

 

PSU: Modecom Volcano 650 W z odpinanymi kablami

MOBO: ASUS P5Q Pro (kiedyś była MSI P45 Neo3-FR, ale odmówiła współpracy)

CPU: Intel Core2Quad Q8300 (4x 2,5 GHz, chłodzenie fabryczne)

RAM: 2x 2GB Patriot Viper Series 1066 MHz

GPU: Gigabyte Radeon HD 7770 OC 1GB (rev. 2.0) (dawniej był Gainward Radeon HD 4850 512MB)

HDD: WDC WD6400AAKS-65A7B0 (640 GB, 7200 RPM, SATA-II)

DVD: LG DVDRAM GSA-H12N i PIONEER DVD-RW DVR-216D

AUDIO: C-Media CMI8738/C3DX na PCI i integra Realtek oraz kontroler audio HD przez HDMI od ATI

OBUDOWA: Cooler Master Elite 330

 

Coś pominąłem? :)

 

Na pewno chciałbym w końcu wykręcić tego procka (ew. zmienić na szybszy i wykręcić), czego wcześniej nie robiłem więc na pewno cooler do zmiany, dołożył bym może ze 4 GB ramu. Co myślicie o tej grafice? Cross Fire wiem, że się nie opłaci bo nie zauważalny przyrost FPS to da więc CF odpada, jeśli do zmiany to na co? Myślałem jeszcze aby dołożyć jakiś kontroler SATA3 na PCI Express aby podłączyć jakiś SSD i kontroler USB 3.0 na PCI.

 

Co sądzicie i co byście zmienili aby tchnąć nowe życie w tego kompa?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka zmień na Q6600 ( chyba że tanio dorwiesz Q9450 lub lepszy ) i kręć ile wlezie .

 

Do niego obowiązkowo lepsze chłodzenie .

 

Q6600 to koszt 170+ zł na allegro , ew. jakiś Xeon na S771 np. E5420 za 130 zł i zabawa w zamianę S771@S775

 

Ramu nie ma sensu dokładać , przynajmniej nie pod kątem gier- nie wykorzystasz go .

 

Ile masz dokładnie kasy ma modyfikacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle do dostaniesz używkę I5 2500K ( 500+ zl ) +  Asrock P67 Pro3 , zostanie jeszcze trochę kasy na dobre chłodzenie .

 

Tak się zastanawiam - skoro chcesz dodatkowo kupować kontroler SATA3 i USB 3.0 to nie lepiej przesiąść się na nową platformę ?

 

Celeron G1820 to koszt ~150 zł , za niecałe 200 zł jest Pentium G3220 , do tego płyta na H81 np. MSI H81M-P33 za ~140 zł .

 

Celek w wielu grach będzie szybszy niż stockowy Q8400 .

 

A potem jak wpadnie kasa to kupisz jakiegoś I5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok reyden dzięki za szybkie info :) w zasadzie to chodzi mi o lepszą moc i szybkość działania w systemie oraz to żebym mógł jeszcze pograć na tym kompie spokojnie w to BF3, bo albo mam FULL HD i medium bez cukierków albo cukierki bez FULL HD :D co sądzisz o tej grafie? A jak by kręcić tego q8300 ostro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...