Skocz do zawartości
samzi

recover win 7 w notebook'u HP

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam notebook'a HP mini 210-1100 ew i mam problem ponieważ  zaczął strasznie mulić i chce mu zrobić formata niestety dysk ''recovery'' został sformatowany :]]]] ...
dlatego mam do was pytanie a w zasadzie 2

1. jest jakiś dobry niepłatny program który przywróciłby dane skasowane z partycji ''recovery''

2. (jakby pkt.1 nie zadziałał) chciałem pobrać z internetu WIN 7 starter snpc oa 32bit zainstalować i wpisać klucz z naklejki tylko nie jestem pewny czy to zadziała gdyż słyszałem ze klucz jest przypisywany do danego windowsa to prawda ??

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

posiadam notebook'a HP mini 210-1100 ew i mam problem ponieważ  zaczął strasznie mulić i chce mu zrobić formata niestety dysk ''recovery'' został sformatowany :]]]] ...

dlatego mam do was pytanie a w zasadzie 2

 

1. jest jakiś dobry niepłatny program który przywróciłby dane skasowane z partycji ''recovery''

 

2. (jakby pkt.1 nie zadziałał) chciałem pobrać z internetu WIN 7 starter snpc oa 32bit zainstalować i wpisać klucz z naklejki tylko nie jestem pewny czy to zadziała gdyż słyszałem ze klucz jest przypisywany do danego windowsa to prawda ??

1. Darmowego nie ma, możesz zamówić w HP płytę recovery oczywiście za odpowiednią opłatą.

2. Klucz podejdzie, tylko w związku z tym że jest to wersja OEM to może być wymagana telefoniczna aktywacja systemu. Ale można to obejść, klikając na zmień klucz produktu (właściwości na komputerze) oczywiście po wcześniejszym zainstalowaniu wszystkich sterowników i połączeniem się  internetem. Wprowadzasz ponownie ten sam kod produktu.

Klucz produktu nie jest przypisany do systemu tylko do sprzętu. Wersja systemu musi być zgodna z informacjami zawartymi na naklejce licencyjnej, oczywiście jeżeli to ma być legalny system ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)  za odpowiedź

 

a co do programów to można powiedzieć że są "niepłatne" tylko crack'a trzeba ściągnąć :P

znalazłem na pewnej stronie komputerowej artykuł o programie "Easeus Data Recovery Wizard Free Edition" wszystko pięknie ładnie opisane ściągnąłem skanowało prawie 1h znalazło WSZYSTKIE pliki które były na tym dysku ja szczęśliwy chce je przywrócić  a tu wyskakuje mi że muszę klucz wpisać za 60 dolarów :] 
1h skanowania na darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o odzyskiwanie danych to polecam program:
Puran File Recovery
Rewelacja jak na darmowy program.
Odzysk danych oczywiście zgodnie z zaleceniami powinno się wykonywać na oddzielny dysk, nie mylić z partycją.
Przywrócenie danych może nic ci nie dać jeżeli będzie źle ustawiona flaga na partycji recovery. Owszem dane odzyskasz ale nie otworzysz ich bez odpowiedniego oprogramowania. Jak podasz jakie pliki są po odzyskaniu ich, to może będzie się dało ręcznie je zdekompresować. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...