Skocz do zawartości
emu_100

Ocena zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję malutkiej pomocy, jeżeli chodzi o dobór komponentów do sprzętu biurowego. Potrzebuję złożyć komputer biurowy, który będzie obsługiwać program firmowy, tradycyjne przeglądarkę, program maszyny mieszalniczej, kamery etc. Komputer będzie się łączyć z serwerem oraz problematyczną kasą fiskalną. Dlaczego problematyczną? Ponieważ łączy się z komputerem portem szeregowym DB9 (co najgorsze kupiłem z 3-4 przejściówki różnej maści i żadna nie chce trybić tylko i wyłącznie oryginalny kabel z końcówkami LAN male oraz DB9 male. Planuję złożyć PC na podzespołach do płyty m-ATX i dlatego potrzebuję Waszej pomocy w doborze komponentów. Budżet jest skromny bo nie chcę przekroczyć 1000-1100 zł + 300-400 zł na system windows (?) (brać 8 czy pozostać przy sprawdzonym i dobrym WIN 7)

 

Oto co wymyśliłem:

Obudowa http://www.morele.net/obudowa-zalman-zm-t2-plus-622552/

Płyta główna (tutaj jest problem bo ta prawdopodobnie nie ma pinów na DB9) http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h61m-p31-w8-518029/

Procesor http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g2020-dual-core-2-90ghz-3mb-lga1155-22nm-55w-vga-box-bx80637g2020-545525/

Grafika (moja stara grafika) Asus EAH4870

Dysk http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-green-3-5-1tb-sata-600-64mb-cache-wd10ezrx-451290/

Zasilacz (tutaj mam zero pomysłów i proszę o pomoc)

Napęd CD

 

 

proszę o porady lub ewentualne propozycje mając na uwadze, że http://www.morele.net/cisco-console-cable-6ft-with-rj45-db9f-cab-console-rj45-316111/ trzeba podpiąć pod http://itx-sklep.pl/akcesoria_pc/sledzie_montazowe/sledz_port_szeregowy_1xrs-232_com_db9_25cm.html

Edytowane przez emu_100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy płyty pod Haswella mają odpowiednie złącza ( w co wątpię - może lepiej szukać odpowiedniego kontrolera na PCI ) .

 

HD4870 możesz sprzedać , integra z Pentium poradzi sobie z takim obciążeniem bez problemu .

 

PSU - spokojnie wystarczy Corsair VS 350W za ~122 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler DB9 na PCI kupisz za 30pln; na PCIE za 90pln. Najtaniej więc będzie kupić płytę, która ma 1x PCI i dokupić kontroler z COM. Najbezpieczniej za pewne PCIE x1 - nowsze chipsety, prawdopodobnie mniejsze problemy na nowszych OS i dłużej będzie święty spokój. Wzlgędnie USB->COM, ale bywają problematyczne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

HD4870 możesz sprzedać , integra z Pentium poradzi sobie z takim obciążeniem bez problemu .

 

karta zostaje tak czy siak bo już nie raz przejechałem się na stwierdzeniu "integralna karta sobie poradzi", co okazało się totalnym nieporozumieniem. Dla mnie karta dedykowana zawsze musi być.

 

 

 

A może: H81

 

hm... też niezła propozycja dzięki za linka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny w kwestii iGPU ?

 

I na jakiej iGPU się przejechałeś ?

 

Bo jak nie będziesz robił nic wymagającego graficznie to karta wbudowana w G3220 czy nawet G2020 bez problemu sobie poradzi .

 

A zaoszczędzisz na rachunkach za prąd oraz będzie ciszej .

 

Sprawdź obecne integry i sam zdecyduj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mój nieco nowszy radek 6870 ma problemy ze sprzetową akceleracją niektórych flashów, już nie mówiąc o tym że ma za sobą wizytę w piekarniku. Nie ufałbym tak starej prądożernej grafie, lepiej poradzi sobie integra hasswella

 

 

Tapatalk

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta zostaje tak czy siak bo już nie raz przejechałem się na stwierdzeniu "integralna karta sobie poradzi", co okazało się totalnym nieporozumieniem. Dla mnie karta dedykowana zawsze musi być.

A nie było to w czasach GPU integrowanych z chipsetem, typu Intel GMA czy SIS'y? Bo intelowskie iGPU zintegrowane z prockiem są naprawdę fajne i energooszczędne... a 4870 do takich nie należy. Z resztą - kupisz, sprawdzisz, podejmiesz decyzję. IMHO nie skreślaj iGPU z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza, kilka lat temu kupiłem komputer (przed wszystkimi "i") i do tej pory się na nich męczę dlatego trzeba zrobić wymianę sprzętu biurowego. Obecny komputer odpalając program do obsługi sprzedaży, chrome z podglądem na kamery ma 100% wykorzystanie GPU (na integralnej karcie) dlatego strasznie muli i tylko utrudnia pracę. 

Zgadza się kupując same podzespoły w każdej chwili mogę dokupić kartę graficzną jeżeli stwierdzę, że intergra nie wyrabia dlatego z kartą tu nie mam problemu. Najbardziej boje się że zakupie niewłaściwą płytę główną i nie będę mógł podpiąć drukarki fiskalnej, a to będzie wiązać się ze zmianą płyty na właściwą albo druga o wiele straszniejsza opcja zmianą drukarki fiskalnej. 

Proszę o konkretną płytkę która obsłuży mi ten port db9 z tego co wcześniej kolega Leon166 wysłał to wyraźnie widać że szeregówkę podepnę, jedna opcja jest. 

Kolejna sprawa to zasilacz mając obudowę do płyt m-ATX, możecie podrzucić mi jeszcze jakieś propozycje z linkami?

A jeżeli nie będzie to problem to gotowy koszyk lub złożony zestaw? Będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W powyższym przypadku nie koniecznie to może być wina integry - może to także albo tylko wina procka .

 

Nie wiem jaki miałem procek i kartę wtedy ani jakie wymagania ma soft którego używasz , ale obecne CPU są dużo mocniejsze od tego co było kilka lat temu , czasami nawet procek który ma 1 lub 2 rdzenie jest lepszy niż stary Dual Core czy Quad .

 

Integry też sporo mocniejsze .

 

Co do portu szeregowego to rozważ propozycję z postu #3 .

 

Wtedy bierzesz dowolną płytę + kontroler na PCI/PCI-E .

 

Co do PSU - to w opcji z integrą spokojnie wystarczy Corsair VS 350W .

 

W przypadku wersji z HD4870 przydał by się model 450W lub mocniejszy .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...