Skocz do zawartości
xZdzislawx

Szare paski na ekranie i zawieszenie się PC podczas gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Borykam się z takim problemem. Problem ten pojawia się głównie podczas gry w S.T.A.L.K.E.R.-a Zew Prypeci, kilka razy wystąpił gdy grałem w WoT-a.

Gram sobie i nagle komputer się zawiesza a na ekranie pojawiają się mniej i bardziej (przeplatane) paski (najczęściej szare). Myślałem, że jest to związane z OC procka, jednak dla testów przywróciłem fabryczne ustawienia i ku mojemu zdziwieniu chwilę temu w Stalkerze znowu mi się to przytrafiło... Co może wywoływać te paski? Spotkał się ktoś z czymś takim?

 

Zdjęcia pasków

http://zapodaj.net/e957dcbebc50e.jpg.html

http://zapodaj.net/ec13f977239fd.jpg.html

 

Dodam tylko, że w grach artefakty jako takie nie występują.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konfiguracji sprzętowej nie łaska podać ?

 

Jaki masz procek , płytę główną , kartę oraz zasilacz - marka , model i moc !!! .

 

Na tych zdjęciach nic konkretnego nie widać - tzn. są jakieś paski oraz inny syf ale tło jest szare i nie wiadomo czy to karta czy tylko źle screeny / zdjęcia zrobione .

 

Co do problemów - to oprócz wymaganych wyżej informacji podaj też jaka jest temperatura karty w idle i w stresie .

 

Sprawdzisz to za pomocą GPU-Z , zakładka sensors .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

| Intel Xeon W3540 | 8GB RAM EVO Leggera | R9 270X DirectCU II TOP | Fortis HE1225 | Asus P6T | OCZ SXS2 700W |

 

Temp karty po grze w Stalkera to ok 68°C na rdzeniu i a na I sekcji zasilania było 80°C wg. GPU-z, na drugiej max 27°C.

 

Procek z tego co pamiętam bez OC troszkę 50°C przekracza, ale i tak bez OC czasem sypnie tym ekranem.

 

Co do pasków - właśnie o to chodzi. Tylko i wyłącznie naprzemienne szare paski, jaśniejsze i ciemniejsze - na całym ekranie i nic więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...